Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Tolga Uzuner

1/4222 │ Star Wars Star Destroyer│ Mpc Ertl │Tolga Uzuner

Recommended Posts

ilk olarak motor kısmıyla başladım

5_zpsnpt8taxn.jpg

6_zpsubia38zr.jpg

8_zpseexubzry.jpg

alt gövdedeki hangar girişlerini yapıştırdım

7_zpsepjpwjts.jpg

sonra alt gövdenin yan duvarlarına geçtim. Kitin eskiliği hakikaten kendini gösteriyor, hiç bir parça birbiri ile uyumlu değil, uyumluluğu bırak neredeyse aynı boyutlarda bile değil :) acayip bir zımpara, eğme bükme macun süreci mevcut

9_zpsdtfuqadn.jpg

en iyi ihtimalle aşağıdaki gibi yarıklar var boşluk değil :)

11_zpsmeg7fobt.jpg

10_zps3mzg9ylp.jpg

düzeltiyoruz yavaş yavaş

12_zps9r3tiui7.jpg

Güzel gidiyor Tolga... Adam edersin sen bunu...;)

Sağolasın abi, bakalım elimden geldiğince.

Kolay gelsin Tolga, kampanya hızlı başladı bakalım güzel bir katılım olur umarım.

Sağolasın Gökay, geldik gazınıza başladık :)

Deprem yarığı gibi maşallah

Sorma :)

Bu kadar eski bir MPC kiti için detaylar inanılmazmış. Buna LED ışıklandırma iyi gider :)

Takipteyim!

Detaylar inanılmaz da her parça birbirinden bağımsız, altlı üstlü parçaların boyları bile aynı değil :) led işi ile uğraşmak zor geliyor bana

Kolay gelsin. Benim merak ettiğim konu, Star Wars kitlerindeki ölçeğin garipliği. 112, 4222 filan ilginç rakamlar. Tamam, bir taraftan gerçek olmayan bir aracın maketi ama bir standart iyi olurdu yine de.

Teşekkürler, filmde 1.6 km uzunluğunda olduğundan mantıklı boyuta ufalttıklarında böyle bir ölçek çıkmıştır büyük ihtimalle

Evet neredeyse tam 1 günümü alt gövdeyle üst gövdeyi eşit oranlarda hizaya getirerek yapıştırmaya harcadım, ön tarafta ne yapsam tam birebir tutmuyor ama daha fazla da uğraşamayacağım.

17_zps1ajr3oku.jpg

Gövdeler kururken üst tarafları yavaş yavaş inşa etmeye başladım, daha bunlara çekilecek yarım kilo macun ve yapılacak zımparalar var :) ondan sonra da bunları yapıştırma macerası başlayacak...

18_zpsujgtw3qq.jpg

Guest   
Guest

kolay gelsin abi, ne detay varmış ama güzel görünecek kirlenince

Güzel detaylı bir kit, kolay gelsin Tolga.

Kolay gelsin. Benim merak ettiğim konu, Star Wars kitlerindeki ölçeğin garipliği. 112, 4222 filan ilginç rakamlar. Tamam, bir taraftan gerçek olmayan bir aracın maketi ama bir standart iyi olurdu yine de.

Propları hazırlayanlar kafalarına göre modeli yapıyorlar. Sonra model ölçülüp ölçeği belirtiliyor, niye öyle oluyor bilmiyorum; yanına figür eklesen olmuyor, başka model gemiyle birlikte göstersen olmuyor. Adam Savage şu videolardan birinde anlatmıştı:
https://www.youtube.com/user/testedcom/search?query=star+wars

Evet, 1-2 güne astar atarım diyordum hala macun atıyorum :D bu modeldeki kadar macun benim arabanın tamponlarında yok valla...

Alt gövde kuruduktan sonra üst kısımları yapıştırmaya başladım, gördüm ki boşluklar şu şekilde

20_zpscjohihs9.jpg

21_zpstry34kqe.jpg

Dedik ki o boşluklar kapanacak, aldık eksik malzemeleri başladık denemelere :)

28_zpsby0oy7jx.jpg

İlk defa epoksi putty kullandım, biraz yapışkan ama işe yarar bir arkadaşmış, sevdim kendisini

23_zpsmlxhnscp.jpg

kuruduktan sonra zımparaladım falan bir şekle geldi, en azından o dev yarıkları kapatabildim...

sonra başladım diğer parçaları yapıştırmaya, ama tabii ki onlarda da en az 1 santimlik boşluklar kalıyor

24_zps1tzkybxx.jpg

25_zps1ywxclw2.jpgü

27_zpsh5wyxl5y.jpg

son durum bu şekilde yatıyor sevgili destroyer, 

26_zpsmh2ob1tw.jpg

akşam artık bantları çıkarıp zımparaladıktan sonra ilk kat astarı atmak istiyorum ki, daha ne kadar ek macun ihtiyacı çıkacak görebileyim...

23 saat önce, baki temel yazdı:

kolay gelsin tolga o boşlugu miliput la da doldurabilirsin çalışmasıda kolay su ile ıslattığın kuteçu ile tesviye edebilirsin

sağol abi, epoxy almış bulundum. Bir daha bu kadar boşluklu kit alırsam onu da denerim :)

22 saat önce, Tolga Çatal yazdı:

Evergreen çubuk, plakalarla ya da yoğurt kabıyla da kapatabilirmişsin o boşlukları, iyi kotarmışsın, eline sağlık.

Evet, ama onların üstüne normal putty doldurup çökmeleriyle uğraşmak istemedim. Bir de merak ediyordum epoxy putty ile bir şeyler yapmayı biraz da fırsat oldu bana

18 saat önce, Metin ALDEMİR yazdı:

Vallahi bravo tolga sıkıntı ve sorunlara karşın iyi bir iş çıkıyor takibe devam finali merakla bekliyorum. Kolay gelsin.

Sağolasun Metin