Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Didem kurubacak

1/700|titanik|airfix|didem kurubacak

Recommended Posts

önceki başlıkta başladığım titanik model gemisi bittiği için başlığı buraya açtım.Umarım bir hata yapmamışımdır.O kadar uğraşmama rağmen gövdeyi oturttum ancak bazı ciddi hatalar da oldu.maalesef bu titanik modellerinde hep aynı sorun var asla tam olarak orurmuyor.Burnu yerleştirsen kıç yükseliyor kıç bölümünü düzeltiyorsun katmanlarda sorun çıkıyor.Elimden geleni yaptım umarım olmuştur

YDaAG2.jpg

Didem hanım selamlar,

En güzel maket bitmiş makettir. Ellerinize sağlık. Bundan sonra söyleyeceklerimi şahsi algılamayın lütfen. Daha güzel maketler yapmak için teşvik eder umarım.

Gördüğüm kadarı ile boya yapmıyorsunuz. El aleti kullanmıyorsunuz ve en önemlisi özenmiyorsunuz. Hızlı yapmak yerine biraz daha zaman ayırıp özenseniz çok daha güzel olacaktır.

Bence olmamış.

Bu kiti boyamamak biraz kurtarabilir, tek renk değil çünkü.

Ancak yapıştırıcı taşmaları biraz fazla. Ne kullanıyorsunuz bilmiyorum, Revell iğne uçlu yapıştırıcı biraz daha kontrol sağlayabilir. Tavsiye ederim. Taşan yerleri maket bıçağı ile düzeltmek, zımparalamak görüntüyü düzeltecektir. 

Guest M.D.   
Guest M.D.

Herşey bir yana ama özellikle yapıştırıcı problemini çözmeniz gerek. Çok acele ediyorsunuz:), benim şahsi fikrim çok model yapmaktansa az ama nitelikli model yapmak ve bunu yaparkende keyif almak esastır. Dediğim gibi bu tamamen benim şahsi fikrimdir. Montajdaki kaliteyi arttırdığınızda eminim aldığınız keyif de artacaktır. Forumumuzda sayın Emre İlter'in konularını incelemenizi tavsiye ederim.

Hazır boyalıydı boyamaya gerek yoktu o yüzden boyamadım.Ben kendimi mutlu etmek için maket yapıyorum insanlar beğensin diye değil.Öyle bir kaygım yok.Yapıştırıcıyı çok kullanıyorum çünkü gemi parçalarını tutturmak çok zor oluyor.Beğenmemenize saygı duyarım ama bence oldu.Siz de gemi maketi yaptığınızda beni anlayacaksınız

Özenmeme sözü çok ağır bir itham oldu.Beni tanımıyorsunuz etmiyorsunuz böyle bir suçlama yapmanız hiç hoş değil

1-Maket zaten boyalıydı.

1-El aletlerim var  cımbızım makazım var diğer malzemelerim var

2-acele edip etmem benim  ruh halimle ilgili.Ben nasıl mutluysam öyle yapıyorum ama hızlı ama yavaş

Ayrıca ahşap maketler için kullandığım malzemeler de mevcuttur.Academy firmasının ürünleri boyalı olduğu için boyamıyorum.Bunu tekrar ediyorum.Revell marka maketler boyasız olduğu için onları boyuyorum.Benim içime sindi mutlu etti işin açıkçası.Fikirlerinize saygım sonsuz

Didem hanım emeğinize sağlık, arkadaşlar yorum yaparken sizin modelcilik konusunda daha fazla gelişmeniz için yapıcı yorumlar yapmışlar.

Siz nasıl isterseniz öyle yaparsınız tabi ki bu bir hobi kimse karışamaz.

Modelciliğin olmazsa olmazları vardır.

Temiz bir tesviye, montaj ve boya...

Hiç bir model bu üçü olmadan model olmaz. Sadece iyi zaman geçirmek için bir uğraş olur. Sizde güzel vakit geçirmişsiniz, ellerinize sağlık.

Model paylaşıyorsanız yapıcı yorumlara açık olun. Yorum yazanların hepsi iyi modelcidir, hepsi de gemi yapmıştır. Çok kişisel almışsınız. 

Birçok insan sizin gibi başlıyor. Yavaş yavaş modelleriniz gelişecek, çok güzel olacaktır

Elinize sağlık

İnsanı yüreklendiren yorumlarınız için sonsuz teşekkürler.İlk gemilerim bunlar daha çok yeniyim ve çoğu konuda bilgim az.Zamanla düzelip gelişeceğime inanıyorum.Ama dediğim gibi mutlu olmak huzurlu olmak için başladım bu işe.Teknik konular da zamanla oturacaktır.Ama ben profesyonel maketçi değilim ve olamayacağımı da biliyorum.Gene de en iyisi için uğraşmaya devam edeceğim.İçime sinerse paylaşırım yaptıklarımı

İlk defa boyası kendinden montajlanan hele airfix gördüm :) Airfix montajı konusunda zaten sorunlu bir marka... Yapıştırıcı olayında revell iğne uçlu yada tamiya yeşil kafa dediğimiz ürünler var ama bu modelde bir şekilde yapıştırıcı izi bırakacaktır... Zamanla oturur elbet modeller ama boyama yaparak tavsiye ederim... Ve de 350 ölçek :) Devam devam...

Çok sağolun arkadaşlar.İyiki varsınız.Airfixin bu modeli beni de şaşırttı çünkü çoğu modelde parçaları eksik ya da hatalı çıkıyor.Queen mary 2 ve ss united states gemilerini sinir krizleri geçirerek bitirdim ama hakikaten rezil rüsva oldu maketler.Parçalara baktığım academynin tarzına çok benzettim.Aynı stil aynı boya aynı kesim academyden mi aşırdılar diye düşünmedim değil.Yapıştırıcı konusunda şöyle bir sorunum var geminin burnunu kalıba oturturken yanlarına mecbur yapıştırıcı kullanıyorum o da taşmaya neden oluyor ya çok az kullanıcam ya alttan tutturmaya bakıcam çok sağolun

Guest M.D.   
Guest M.D.

Didem Hanım burda size yorum yapan hiçkimsenin amacı sizi eleştirmek değildir.  Hepimizin ortak zevki maket yapmak ve bu yüzden burdayız. Size yapılan her yorum sizi bir adım daha ileriye taşımak içindir. Art niyet veya hevesinizi kırmak gibi bir amaç söz konusu bile olamaz. Çok klasik tabirle iyiliğinizi isteriz. Kendi maket yapma hızımla kıyaslayınca(aslında kıyaslamam da doğru değil bunun için özür dilerim:)) siz ışık hızında ilerliyorsunuz. Benimde eleştirilmesi gereken yönlerimden birisi yavaş maket yapmak(hatta fazla yavaş yapmak). 

Özetle işin doğrusu şu; siz yaptığınız işten keyif alıyor ve ortaya çıkan sonuçtan mutlu oluyorsanız bana sadece saygı duymak düşer.:)

Elinize sağlık:)