Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Mehmet Küçük

1/35 | Afrika Korps | Tamiya - Revell - Italeri | Mehmet Küçük

Recommended Posts

Herkese merhaba

Sıradaki çalışma, yapımı aslında epeydir devam eden bir diorama. İlk defa Afrika ve çöl şartlarıyla uğraştım. Yapım aşamalarına dair sadece bir kaç kare var, bazı aşamalara dair fotolar da vardı ama arızalanıp açılmayan masaüstü bilgisayarımda kaldılar. Kullandığım kitlerden Italeri den Kübelwagen hariç sadece figürler dahil oldu. Modellerin tek tek bitmiş hallerini ekleyeceğim.

Kitler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Güzel bi Afrika diaroması olacak sanırım. Dekal flak 38'e çok güzel yedirilmiş. Sanki oraya boyanmış gibi duruyor.

Teşekkürler Kürşat, dekal uygulamalarında Tamiya Mark Fit ve Strong kullanıyorum

2 saat önce, Ertug Orentel yazdı:

Ozlemistik Dioramalarini:) Kolay gelsin...

Sağol Ertuğ Abi

2 saat önce, Mustafa Demir yazdı:

Çok merak ettim, elinize sağlık.

Teşekkürler Mustafa

2 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Merhabalar Mehmet özletiyorsun kendini, dolu, dolu bir diorama izleyeceğiz. :)

Flak namlusunu delme imkanın olur mu ? kapalı gibi görünüyor. Eskitmesi güzel olmuş.

Kolay gelsin.

Merhaba Gökay, uğraşıyorum bakalım da çölün yabancısıyım biraz :) Flak namlusu delik aslında da fotolarda tam belli olmamış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Çok iyi Mehmet, metal hissini çok iyi vermişsin.

Tebrikler.

Teşekkürler Gökay

1 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Adam az yapıyor öz yapıyor, yine bol malzemeli kalabalık bir model :) 

kum torbaları tedirgin etti beni sadece , umarım realistik bir görüntü verebilirler . 

Kolay gelsin Mehmetcim 

Sağol Erhan Abi. Belirtttiğin gibi kum torbalarını gerçekçi kullanmak gerçekten sıkıntılı, ama çöl ortamı pigmentlerden yardım alacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 09.02.2017 at 09:30, Ahmet Gürkan yazdı:

Fragmana bakınca, oscarlık bir film geleceği anlaşılıyor... Kalkanın üzerindeki boya çatlağı ne güzel olmuş öyle!

Yağlı boyanın marifeti mi? Başka birşey kullanarak özellikle mi yaptınız?

Ahmet çok teşekkürler, söylediğin gibi yağlı boyanın etkisi var. Böyle bir eskitme süreci başladığında ister istemez bazı etkiler tahmin dışı deneysel ortaya çıkıyor, bazıları memnun edip bazılarıysa da istenmeyebiliyor bildiğin gibi :) Eskitme uygulamasında Tamiya weathering A,B,C setleri, yağlı boya (siyah, kahverengi), AK streaking grime (AK white spirit, AK odorless thinner ile beraber) ve Vallejo Pigmentler kullandığım malzemelerin başında geliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Kenan Turhan yazdı:

Mehmet ellerine sağlık,sen bunların plastik olduğundan emin misin :D öz hakiki gerçek metal gibi duruyorlar da o açıdan yani :lol:

Abi teşekkürler, çöl ve yoğun sıcağı düşününce metal hissinin ön planda olmasını istedim ve en çok da Tamiya  weathering set c - gun metali kullandım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On ‎19‎.‎03‎.‎2017 at 17:59, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Baya baya eskimiş alet. Sağlam eskimiş :) ELine sağlık.

Teşekkürler Kürşat, evet ilk panzerden bir tık daha fazla eskitildi

On ‎19‎.‎03‎.‎2017 at 21:20, Orkun Çetin yazdı:

Çok eskimiş, beter olsun :) bayılıyorum yıpranmış akalara eline sağlık Mehmet çok güzel

Teşekkür ederim Orkun, çöl şartları gereği normalin biraz üstünde eskitme uygulandı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.