Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Erhan Atalay

"miniafv" bölümü açıldı

Recommended Posts

Sevgili modelciler merhaba , 

Modelcilik odaklı portalımız bir ilke daha imzasını attı . 

Yurtdışında oldukça yaygın olan 1/72 ölçek AFV modelciliği , geniş kitlelere sahip olup, uluslararası forumlarda  kendine ait alanlarda bilgi birikimini toplayıp , paylaşıma açıyorlar.

Memleketimizde uzun süre gözardı edilen , AFV modelciliğine başlangıç ölçeği olarak nitelendirilen bu ölçeğin, son yıllarda biraz da şahsi çabalar ile geliştiği gözlenmekte . Üretimlerdeki artış da, bizi cesaretlendirdi ve "hobimaket" ailesi içinde özel bir bölüm yapalım istedik . 

"Miniafv" adı nerden çıktı... Yurtdışında "smallscale", "braille scale" şeklinde kategorize edilen ölçeğe , ben "miniafv" şeklinde , uluslararası kullanıma da uygun bir isimlendirme yaptım ve bu isim giderek daha çok kullanılır hale geldi . Umarım daha da nam salar...

Forumun derinliklerinde çok sayıda başlığı zaman içinde bu bölüme taşıyacağım . O zaman ne kadar çok başlık açılmış olacağını siz de farkedeceksiniz. 

Sizden ricam, Miniafv kategorisine giren başlıklarınızı bu alanda açmanızdır. 

Hayırlı olsun hepimize ,

hobimaket yönetimi adına,

Erhan Atalay...

Hayırlı olsun abi. Güzel güzel minnoşlarla dolar taşar inşallah buralar...

Merak ettiğim şey; bu bölüme sadece biten modelleri mi koyalım, yoksa üretimin başından itibaren mi koyalım?  Forumda konu ağacı devam eden-biten modeller diye ayrılınca kafa karıştı biraz açıkcası...

Guest M.D.   
Guest M.D.

Erhan abi hayırlı olsun, sık olmasada yılda 1-2 katılımda bulunabilirim umarım:)

Bir saat önce, Emir İŞAŞIR yazdı:

Minik, pembe ürünler de burada mı paylaşılacak? ? (Mustafa kardeşimizin kulaklarını çınlatalım)

Şimdi, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Pembe tank mı? Mustafa mı? Yok artık :D 

Aşk olsun yaa, tamam fırçayla 3-5 güne boyuyorum o pembeyi(Bu arada artık pembe değil astarlandı yeşil boya bekliyor). Onun için değişik planlarım varken elimdeki tüm modellleri kenara beklemeye alıcam

1 saat önce, Mustafa Demir yazdı:

Aşk olsun yaa, tamam fırçayla 3-5 güne boyuyorum o pembeyi(Bu arada artık pembe değil astarlandı yeşil boya bekliyor). Onun için değişik planlarım varken elimdeki tüm modellleri kenara beklemeye alıcam

Olmadı şimdi ama. Başka kimden gelir öyle bir model, nasıl yaparsın?

50 dakika önce, Mustafa Demir yazdı:

Erhan abi hayırlı olsun, sık olmasada yılda 1-2 katılımda bulunabilirim umarım:)

Abi sen ne hakla hepimizin favorisi olan o pembe tankı boyarsın yeniden? Şükür resimlerini kaydettiydim zamanında silersen diye. İleride koz olarak kullanırım dediydim :D 

2 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Hadi bakalım, Ayın güzellerinde de özel bir bölümü olur miniafv' nin :)

Sevgili Gökay'a da desteği için teşekkür ederim . 

Şimdi, a.mümtaz yıldız yazdı:

birisi miniafv mi dedi? :)

süper...hatta perfecto! ne mutlu bizlere miniafv'lik bu günleri de görecekmişiz :)

hem de kendi sitemizin içinde :)

Erhancım kolaylıklar diliyorum 

Birlikte büyütüyoruz ağabey ;)

Guest M.D.   
Guest M.D.
14 saat önce, Emir İŞAŞIR yazdı:

Olmadı şimdi ama. Başka kimden gelir öyle bir model, nasıl yaparsın?

13 saat önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Abi sen ne hakla hepimizin favorisi olan o pembe tankı boyarsın yeniden? Şükür resimlerini kaydettiydim zamanında silersen diye. İleride koz olarak kullanırım dediydim :D 

Valla dün akşam hususi eve uğradım tankı malzemeleri aldım. Bu akşam basıyorum yeşili:)