Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Hobimaket

Bir Soru Bir Cevap - Hangi Airbrushı Almalıyım ?

Recommended Posts

19 dakika önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

harika video teşekkürler

ben yeni AB'ım için coktan kararımı verdim bile ;)

sebep olanlar sağolsun !... 

Ne alıyon abi ve ne kullanıyordun? Neden değiştiriyorsun. Misal ben badger 100sf kullanıyorum ve değiştirmek için sebep görmüyorum. Dilediğim herşeyi yapabiliyorum. Belki benim de bilmediğim bir şey vardır diye soruyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, a.mümtaz yıldız yazdı:

ben yıllardır badger 100lg kullanıyordum fakat son aldığım ürün verim vermedi mekanik bazı sıkıntılarla karşılaştım

daha sonra aldıgım Velocity de genellikle nozzle da boya biriktirip tükürme yapmaya başladı 

senin anlayacagın badger'dan soğudum Orkun'cum .. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

ben yıllardır badger 100lg kullanıyordum fakat son aldığım ürün verim vermedi mekanik bazı sıkıntılarla karşılaştım

daha sonra aldıgım Velocity de genellikle nozzle da boya biriktirip tükürme yapmaya başladı 

senin anlayacagın badger'dan soğudum Orkun'cum .. 

Peki ne alacaksın abi? Ben değiştirmek için bir sebep görmüyorum dedim ama yeni bir airbrush alma fikri de beni gıdıklamıyor değil yani :) tüketim çağı işte :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eline sağlık Ferhat ...

Elbetteki hava tabancaları bu tanıtılanlar kadar sınırlı çeşitlilikte değil , yine de fikir vermek açısından çok faydalı oldu .

Baki beyin dediği gibi hiçbirinden mucize beklemeyin , güzel bir boyama kaliteli bir tabanca kadar , tecrübe, el alışkanlığı, hava basıncı, boya karışımı vs vs ve bol bol deneme ile oluyor . 

Devamında herkesin hava tabancası markasında farklı tercihleri olmasının nedeni de , aynı tabancayı kullanan farklı ellerin farklı performanslara ulaşmasıdır, birinin çok memnun kaldığını diğeri çöpe atabilmektedir . 

Bu konuda bir ileri versiyon video, farklı tabancalarla aynı koşullarda boyama testleri yaparak testleri karşılaştırmak olmalı , Ferhatcım ellerinden öper ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 25.01.2017 at 15:20, Erhan Atalay yazdı:

Eline sağlık Ferhat ...

Elbetteki hava tabancaları bu tanıtılanlar kadar sınırlı çeşitlilikte değil , yine de fikir vermek açısından çok faydalı oldu .

Baki beyin dediği gibi hiçbirinden mucize beklemeyin , güzel bir boyama kaliteli bir tabanca kadar , tecrübe, el alışkanlığı, hava basıncı, boya karışımı vs vs ve bol bol deneme ile oluyor . 

Devamında herkesin hava tabancası markasında farklı tercihleri olmasının nedeni de , aynı tabancayı kullanan farklı ellerin farklı performanslara ulaşmasıdır, birinin çok memnun kaldığını diğeri çöpe atabilmektedir . 

Bu konuda bir ileri versiyon video, farklı tabancalarla aynı koşullarda boyama testleri yaparak testleri karşılaştırmak olmalı , Ferhatcım ellerinden öper ;)

sağolasın abi en kısa zamanda...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şekerim Ferhat:P:D renegate veleoctiy'in boynuzlarını kesersen tükürme yapmaz iğnenin ucunu korumak için çok dikkatli olman gerekir,boynuzları dışa doğruru büker isen kısmen korur ve tükürme çok az olur(dikkatli olun bükmeyi yavaş yapın kırılsa bile çok pahalı değil 35 tl) ben bu dabancadan çok memnunum.Sotar 20/20 veloctiy ile aynı kafaya sahip onun içinde geçerli.Passhe ağır iş tabancası düşürün dövün hatta Ferhat'ın kafasına atın yine çalışır Ferhat'da yoğun bakıma gider:(.Asıl önemli olan konu gunze,tamiya,humbrol,rewel,testors bu tür boyalarda detaylı temizliğe gerek yok duruma göre selülozik tiner veya izo propil alkol ile temizlersiniz,şayet 2k boya veya vernik kullanıyorsanız  iş bitince meme,kafa,iğneyi.hazneyi selülozik tiner ile temizlemeniz gerekir bu kısım zaruridir kuruduktan sonra çok zor temizlenir.Sevgiler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 11.12.2017 at 16:41, Mehmet Tali ATALAY yazdı:

Şekerim Ferhat:P:D renegate veleoctiy'in boynuzlarını kesersen tükürme yapmaz iğnenin ucunu korumak için çok dikkatli olman gerekir,boynuzları dışa doğruru büker isen kısmen korur ve tükürme çok az olur(dikkatli olun bükmeyi yavaş yapın kırılsa bile çok pahalı değil 35 tl) ben bu dabancadan çok memnunum.Sotar 20/20 veloctiy ile aynı kafaya sahip onun içinde geçerli.Passhe ağır iş tabancası düşürün dövün hatta Ferhat'ın kafasına atın yine çalışır Ferhat'da yoğun bakıma gider:(.Asıl önemli olan konu gunze,tamiya,humbrol,rewel,testors bu tür boyalarda detaylı temizliğe gerek yok duruma göre selülozik tiner veya izo propil alkol ile temizlersiniz,şayet 2k boya veya vernik kullanıyorsanız  iş bitince meme,kafa,iğneyi.hazneyi selülozik tiner ile temizlemeniz gerekir bu kısım zaruridir kuruduktan sonra çok zor temizlenir.Sevgiler.

Vallaha abi eğdim büktüm kırdım yenisini aldım yok işe yaramıyo ben kullanamadım paşa dediğin gibi ağır iş makinası  harderden ve son olarak aldığım sparmaxtan gayet memnunum. ne demişler her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Ferhat Karadeniz yazdı:

Vallaha abi eğdim büktüm kırdım yenisini aldım yok işe yaramıyo ben kullanamadım paşa dediğin gibi ağır iş makinası  harderden ve son olarak aldığım sparmaxtan gayet memnunum. ne demişler her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır :D 

Yaşıyomuşun ya sen Ferhat cım :) .Sevgiler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Paasche kullanan biri olarak diyorum aman aman deyim :D bir tank boyayana kadar parmaklarıma ağrılar giriyor . haa ben bir yandan boyarım bir yandanda parmak kaslarımı çalıştırırım derseniz amenna :) ab  ın kalitesine lafım yok ama ince işlerde pek kullanışlı değil . en azından bana göre değilmiş . şimdi sparmax a geçilş yaptım fiyat olarak neredeyse 3/1 fiyatı olasına rağmen ilk izlenimim oldukca başarılı oldğu yönünde artık maskelemeden kamo atabileceğim nıhahahaha. Yok bende para gani basarım alırım kaliteli bir tabanca derseniz infinity derim kullanmadım ama kullananların ve forumlarda videolarda yapılan yorumlardan anlaşılıyorki açık ara ön plana çıkan bir tabanca

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.