Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Hobimaket

Bir Soru Bir Cevap - Hangi Airbrushı Almalıyım ?

Recommended Posts

Başgan emeğine sağlık çok aydınlatıcı olmuş.

Söyleyene değil söyletene bak diye bir değim vardır.Bize uyarlarsak aleti kullananın da bu konuda yeteneğe, hevese, deneme cesareti ne hayal gücüne ,sabıra ve bir sürü inceliğe sahip olması gerekiyor bence.Yoksa veriyim parayı en iyisini alayım eni yi işi çıkarayım diye bir konu yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, baki temel yazdı:

Söyleyene değil söyletene bak diye bir değim vardır.Bize uyarlarsak aleti kullananın da bu konuda yeteneğe hevese deneme cesareti ne hayal gücüne bir sürü inceliğe sahip olması gerekiyor bence.Yoksa veriyim parayı en iyisini alayım eni yi işi çıkarayım diye bir konu yok

Aynen Aga ilk airbrushımı aldığımda Tamiya dergilerindeki gibi maket yapacağımı zannediyordum :) bu sayfayı okuyacaklara tavsiye, airbrush gerekli olabilir modelcilik için ama en gerekli şey sabır. En kaliteli airbrush, detay setleri, alet edavat vs.ye de sahip olsanız işin ilk başlarında kötü model yapacaksınız bunun kaçarı yok :) ama bırakmayın lütfen!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, baki temel yazdı:

Söyleyene değil söyletene bak diye bir değim vardır.Bize uyarlarsak aleti kullananın da bu konuda yeteneğe, hevese, deneme cesareti ne hayal gücüne ,sabıra ve bir sürü inceliğe sahip olması gerekiyor bence.Yoksa veriyim parayı en iyisini alayım eni yi işi çıkarayım diye bir konu yok

aynen haklısın sensei ama bide işin içinde kazıklanmamak var onuda belirtelim. malesef zaten pahalı bir hobimiz var bide vampirlere fırsat yaratmayalım..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu video çok güzel olmuş, emek harcamışsınız sağolun. En başta çıkan "HD" markalı ab nin aynısı fakat farklı bir marka altında satılanına sahibim. Alırken bilemedik şu an istemeye istemeye kullanıyorum. Videoda ne söyleniyorsa doğru söyleniyor. Videoda söylenen "80-100 liralar" gibi bir miktara almıştım bende. Kullanımını dandikliğini geçtim temizlemesi bile dert. Haznesi sabit ya hazneyi temizlemek bile eziyet olurmu ya. Bilmiyorken aldık işte bizim ilk başladığımızda böyle videolar kaynaklar yoktu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Ferhat Karadeniz yazdı:

aynen haklısın sensei ama bide işin içinde kazıklanmamak var onuda belirtelim. malesef zaten pahalı bir hobimiz var bide vampirlere fırsat yaratmayalım..

Ferhat abi sesine sağlık :D Bende yakın zamanda atomlarına ayırarak inceleme videosu yapıyım diye düşünüyorum video konusunda sana danışmam gereken bazı şeyler olacak haberin olsun ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Veysel TURGAY yazdı:

Bu video çok güzel olmuş, emek harcamışsınız sağolun. En başta çıkan "HD" markalı ab nin aynısı fakat farklı bir marka altında satılanına sahibim. Alırken bilemedik şu an istemeye istemeye kullanıyorum. Videoda ne söyleniyorsa doğru söyleniyor. Videoda söylenen "80-100 liralar" gibi bir miktara almıştım bende. Kullanımını dandikliğini geçtim temizlemesi bile dert. Haznesi sabit ya hazneyi temizlemek bile eziyet olurmu ya. Bilmiyorken aldık işte bizim ilk başladığımızda böyle videolar kaynaklar yoktu.

13 saat önce, murat toker yazdı:

Gerçekten çok iyi  ve eğitici olmuş ellerinize sağlık ? 

3 saat önce, Kerem Erkmen yazdı:

"Çaktım mı kafayı, yere amele sümüğü gibi yapışırsın" dese, "piston aşağı indi" videosundaki yolcular gibi, çil yavrusu misali dağılırdık.
Ferhat'ım, sen ne dersen o!
Sesine kurban olsunlar :)

3 saat önce, İhsan Çakmakçı yazdı:

Ferhat başkan çok doğal ve rahat bir anlatım tarzın var vallahi bravo..Şunu al de alalaım:)Yeni videoları merakla bekliyoruz..

26 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Ferhat başkan emeğine sağlık,ağzına sağlık çok aydınlatıcı oldu,ilk aldığım tabanca geldi aklıma usta,tetiği ancak pense ile sıkılıyordu, Rus malıydı ve 72 lik bir uçağın boyasında adamın parmağı nasır tutuyordu :P

sağolun abiler arkadaşlar elinizden geldiğince dilimiz döndüğünce yaptık işte devamı gelecek ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Üstadlar çok karmaşık başlamışsınız videolara :) Şöyle Maket e giriş 101 den başlayıp 50-60 videoluk bir eğitim seti gibi olsa, daha sonra detay videolara, inceleme videolarına vs. ye geçilse daha mı yararlı olur acaba? Fikirdir en nihayetinde...

Planlı gelişmiyor, aklımıza bir fikir geliyor yapıyoruz. :)

Amacımız sıfırdan eğitim vermekte değil, modelcilik yapa, yapa öğrenilen bir hobi, bizler de öğreniyoruz.

Yapmak istediğimiz, bir kısır döngü gibi forumda sorulan hep aynı tip sorulara toptan bir cevap vermek aslında.

Sizler sorun, bizler de elimiz den geldiğince cevaplayalım.

Yoksa bu işin bir kitabı yok, her yiğidin yoğurt yemesi farklı derler ya o hesap,

Öneri için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Üstadlar çok karmaşık başlamışsınız videolara :) Şöyle Maket e giriş 101 den başlayıp 50-60 videoluk bir eğitim seti gibi olsa, daha sonra detay videolara, inceleme videolarına vs. ye geçilse daha mı yararlı olur acaba? Fikirdir en nihayetinde...

burda amaç formda en çok sorulan sorulara cevap vermek diğerleri sırayla gelir. ayrıca kısıtlı zamanlarda kısıtlı imkanlarla birşeyler yapmaya çalışıyoruz yanlış yada aksaklıklar elbetteki olacak ama oturup 50-60 video çekmek bizim için çok zor öncelikler soru cevap şeklindeki videolar olacak kit inceleme videoları kimsenin işine yaramaz bence yapılmadan bir kitin iyi veyahut kötü olduğunu anlaman biraz zor anca detay ve parça sayısı incelemesi olur. ben çok kötü denilen kitlerde hiç macun zımpara yapmadan biritdiğimi biliyorum tam terside oldu iyi denilen modeller saç baş yoldurdu.. saygılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Şunu yapan kurum, kişi, oluşum felaket hayır duası alır. Bu netlikte Türkçe kaynak maalesef ki yok. Şu da var; karışık - karmaşık netice itibarı ile havuz oluşuyor en azından. Video kaynaklar havuzu oluştuğunda bu da otomatik olarak olmuş olur mu ki ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, Mutlu Toker yazdı:

Şunu yapan kurum, kişi, oluşum felaket hayır duası alır. Bu netlikte Türkçe kaynak maalesef ki yok. Şu da var; karışık - karmaşık netice itibarı ile havuz oluşuyor en azından. Video kaynaklar havuzu oluştuğunda bu da otomatik olarak olmuş olur mu ki ?

Kesinlikle olur....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.