Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Taner Onagül

1/24 | ALFA ROMEO 155 V6 TI | Tamiya | Taner Onagül

Recommended Posts

Ellerine sağlık Taner abi, boya, vernik ne kullanıyorsun ?

Bu tür araçlara parlak bir görüntü daha çok yakışıyor diye düşünüyorum.

Kırmızı renk ve vernik çok mat kalmış, ateş gibi yanan bir kırmızı bu modeli uçururmuş.

Dekaller çok güzel olmuş,araç içi, kafes bölümü çok iyi...

Not : Final resimleri biten modeller kısmında paylaşmayı unutma :) 

2 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerine sağlık Taner abi, boya, vernik ne kullanıyorsun ?

Bu tür araçlara parlak bir görüntü daha çok yakışıyor diye düşünüyorum.

Kırmızı renk ve vernik çok mat kalmış, ateş gibi yanan bir kırmızı bu modeli uçururmuş.

Dekaller çok güzel olmuş,araç içi, kafes bölümü çok iyi...

Not : Final resimleri biten modeller kısmında paylaşmayı unutma :) 

Gökay boya baz, vernik te 2K oto vernigi... Aslinda kirmizi tam istedigim ateş kirmizisi ve istedigim tonu da verdi..  Fotograf çekimin de kullandigim isik cok beyaz ve cok kuvvetli gelmis o yuzden sanirim resimlerde ton farki var.. Gelelim vernik ve parlaklik olayina; normalde 2 hatta 3 kat vernik dusunuyordum fakat decallerin eski olmasi beni maalesef 1 katta birakti... Ilk kat sonucu decal uzerinde kurudukca kilcal catlamalar ortaya cikinca mecburen 1. Katta sonlandirdim.. Yine de tatmin oldum diyebilirim bir kac ufak pürüz olsa da...

Eline sağlık. Güzel bitti. Bu kitin defosu heralde kaputun tam oturmaması. 

Alfa 156 ları imal etmeseydi bu araçlar sonu oluyordu. Bütün dünya yuvarlak hatlı araçlar yaparken onlar böyle köşeli bir araba çıkarmışlardı.

TR'ye ilk o zamanki mümessili Zeytinoğlu getirmişti.

8 saat önce, Tolga Uzuner yazdı:

valla bu kadar çok dekalle uğraşmak zor iş :) sabrına ve eline gözüne sağlık abi

Tolgacim tesekur ederim.. Evet decal isi her ne kadar zor ve sabir isteyen bir bolum olsa da heyecanli ve zevkli ilerliyor.. Kaldi ki stogumun %80 i de bol decalli raf da bekliyor..

4 saat önce, Erkin Bora yazdı:

Eline sağlık. Güzel bitti. Bu kitin defosu heralde kaputun tam oturmaması. 

Alfa 156 ları imal etmeseydi bu araçlar sonu oluyordu. Bütün dünya yuvarlak hatlı araçlar yaparken onlar böyle köşeli bir araba çıkarmışlardı.

TR'ye ilk o zamanki mümessili Zeytinoğlu getirmişti.

Erkin Bey teşekkür ederim.. Evet sorun aslında kaputta da değil... Kuru montaj da tespit ettiğim hava giriş kanallarının ön tampon ekiyle uyuşmaması.. Tampon ekini hava girişine ayarlasanız bu sefer tamponla uyumsuz hale geliyor yani kısacası bir uyumsuzluk kesin... Otomobil dünyasının aktif olarak içinde olmam ve otomobil tutkumun üst seviyelerde olması beni zamanında bu markanın ciddi takipçisi yapmıştı.. Gençlik yıllarımızda kısa da olsa bir Alfa 33 kullanıcısıydım.. Markanın ülkemizde çok fazla tutmaması özellikle 90 ve 2000 li yıllarda modellerinin kronik sıkıntıları maalesef hedeflenen satış rakamlarına ulaşamamasının en büyük etkenlerinden biri oldu...  

Taner Hocam bence  çok güzel ve temiz görünüyor. Detaylar özellikle motor ve yürüyen kısımlarına ve oradaki işçiliğe bayıldım. Eline sağlık.

Bu arada camların etrafındaki siyah çıta boyamalarında maske kullandın mı yoksa fırçayla mı boyadın? Ben son modelimde sırf buraları boyayamadığım için 2 kere komple söktüm boyayı.

Bir dönem benim de (yaklaşık  9 yıl) 155 Q4 'üm vardı. Çok sorunlu ama müthiş keyifli arabalardır Alfalar. Bu arada 155 V6 ti  -2.5 litre atmosferik ve 11.500 devir çevirebilen bir DTM yarış efsanesidir. Bu da ufak bir bilgi olsun.

On 21.11.2020 at 08:55, Mahmut Velioğlu yazdı:

Taner Hocam bence  çok güzel ve temiz görünüyor. Detaylar özellikle motor ve yürüyen kısımlarına ve oradaki işçiliğe bayıldım. Eline sağlık.

Bu arada camların etrafındaki siyah çıta boyamalarında maske kullandın mı yoksa fırçayla mı boyadın? Ben son modelimde sırf buraları boyayamadığım için 2 kere komple söktüm boyayı.

Bir dönem benim de (yaklaşık  9 yıl) 155 Q4 'üm vardı. Çok sorunlu ama müthiş keyifli arabalardır Alfalar. Bu arada 155 V6 ti  -2.5 litre atmosferik ve 11.500 devir çevirebilen bir DTM yarış efsanesidir. Bu da ufak bir bilgi olsun.

Teşekkür ederim, cam çıtaları maskelenerek  boyandi