Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kazım YAZICIOĞLU

1/48 I A-10 BlackSnake I Italeri I Kazım YAZICIOĞLU

Recommended Posts

Merhabalar;

Uzun zamandır forumda paylaşım yapamıyorum. Tezgahtan model çıktı lakin paylaşmaya fırsat olmadı A-10 Projem oldu onun bazı adımlarını sizinle paylaşmak istedim. Kit Italeri çapaksız bol detaylı yapımı zevkli. Kafa ütüsünden sonra işte fotolar.

20160924_185434_zpsl9kuqyip.jpg

Kablolalama ve iniş takımları hazır.

20160924_211950_zps4htgukc8.jpg

Namlunun orjnalini bpzdum. Sonra elle yapmak zorunda kaldım. İçerisinde şırınga iğnesinden kesilen paralar var. 

20160821_143226_zpsqpyopdxz.jpg

En son putty ile namlular arasındaki aralıklar  kapatıldı.

20160821_143340_zpsy9maxypl.jpg

En çok motorlar uğraştırdı. Önce pervanelere biaz daha boyut katmak istedim. İğne ucu ile panel aralarını açıp pervane uçlarını da araladım.

20160821_165513_zps0bqkzsc7.jpg

Pervane motor kapağı ile montajlandığında aralık kalmasın diye pense ucuyla fan etrafını esneterek yuvaya sıfıra sıfır hale getirmeye çalıştım

20160828_023748_zpsx8dgrvfh.jpg

Kuru montajlayıp son haline baktım. Gördüğünüz gibi parçalar arasında boşluk var onu  ana gövdeye montajlamadan önce putty ve zımpara işçiliği ile kapadım.

20160828_023918_zps6ee5nwof.jpg

0.3 mm matkap ucu ile bazı noktaları orjinalinde olduğu gibi derinlik kazandırdım.

20161003_152821_zpsecgettcs.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Modelin ucuna ağırlık koydum lakin ağırlık yetersiz kaldı. Ön teker havalanıyordu. Ben de buu engellemek için arka tarafa bir merdiven  yapayım hep dekoratif dursun hem de ağırlık problemini gidern istedim. Başladım merdiven yapmaya.Bir taslak hazırladıktan sonra basamakları plastik plakalardan  yaptım.

20161024_133434_zpsqpcdrzdp.jpg

Sonrada ana iskeletin parçalarını bakır borular ve plastik borular ile beraber yapıldı

20161024_132753_zpsdwwt4itw.jpg

20161024_135741_zpskczbhb1l.jpg

20161024_152837_zpsbog3akbg.jpg

20161026_165136_zpsjfy9likw.jpg

20161119_163115_zps7ogmtdyc.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest M.D.   
Guest M.D.

Çok güzel olmuş yaa. Zaten severim bu uçağı, keyifle izledim fotoları. Renkte on numara olmuş. Elinize sağlık:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Vay kardeşim dün kulaklarını çınlatıyorduk Bir Kazım vardı o da kayboldu diye sürpriz oldu sabah sabah senden bir paylaşım görmek.

Model çok başarılı olmuş detaylar çok iyi dekaller çok başarılı görünüyor.

Yıkama biraz fazla bir koyu tonda kaçmış bence bir kaç noktayı da temizleyemediğini görüyorum.

Merdiven ve mühimmat modeli zenginleştirmiş ellerine sağlık kardeşim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Mustafa Demir yazdı:

Çok güzel olmuş yaa. Zaten severim bu uçağı, keyifle izledim fotoları. Renkte on numara olmuş. Elinize sağlık:)

Teşekkür ederİm

5 saat önce, baki temel yazdı:

vayyyyyyyy kazım kardeşim dönmüş hemide a 10 la dönmüş .ellerine sağlık kazım güzel bir model olmuş.Extra detaylar iyi boya iyi ellerine sağlık kardeş

Teşekkürler Baki Abi. sizden öğrendiklerimizle yapıyoruz. Daha erken dönüş yamak isterdim lakin hayat rüzgarı hep aynı yerden esmiyor. İnşallah ilerde daha sık beraber oluruz Abi.

5 saat önce, Koray Fenman yazdı:

Uçak çok güzel olmuş. Canlandırma fikri de çok iyi. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim Koray.

3 saat önce, Şenol Topcu yazdı:

Kazım bir geldin pir geldin ellerine sağlık ....

Sağolasın Şenol Hoca .

3 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Vay kardeşim dün kulaklarını çınlatıyorduk Bir Kazım vardı o da kayboldu diye sürpriz oldu sabah sabah senden bir paylaşım görmek.

Model çok başarılı olmuş detaylar çok iyi dekaller çok başarılı görünüyor.

Yıkama biraz fazla bir koyu tonda kaçmış bence bir kaç noktayı da temizleyemediğini görüyorum.

Merdiven ve mühimmat modeli zenginleştirmiş ellerine sağlık kardeşim.

Valla tezcanlılığıma yenik düşüyorum hala .. Fotolardan sonra  elden geçen birkaç yer oldu . Teşekkür ederim.

2 saat önce, Osman Yener yazdı:

Çok hoş bir çalışma olmuş, yaptığınız bazı küçük dokunuşlarda harika. Ellerinize gözlerinize sağlık.:)

Teşekkürler.

2 saat önce, Kerem Erkmen yazdı:

Çok temiz ve güzel olmuş. Elinize sağlık.

Çok teşekürler

30 dakika önce, Evren İmgel yazdı:

İnce güzel işler olunca her fotoğrafa bakış ayrı bir zevk  oluyor. Güzel model olmuş. Ellerine sağlık.

Çok teşekkür ederim.

24 dakika önce, Melih Soganci yazdı:

Abi söylenicek bir sey var... cok güzel olmus elerine saglik.

Çok teşekür ederim sağolasın.

20 dakika önce, Can SARICAN yazdı:

Kazım "10" numara 5 yıldız olmuş ellerine sağlık... Özlemişiz paylaşımlarını...:)

Can Abi çok teşekkür ederim Abi.  Sizden gelen olumlu olumsuz eleştiriler bizi motive ediyor 

Şimdi, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Ooo en sevdiğim uçak, model çok güzel olmuş. Gölgelemeyi çok sevdim.

Çok teşekkür ederim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Güzel temiz çalışma. Ellerine sağlık. Görebildiğim birkaç hata var onlar da kitten kaynaklı. Birincisi bu kuşun gövde perçinlerinin hemen hemen hepsi dışa. Kitte içe detay verilmiş yapacak bir şey yok. Diğeri motor girişi hatalı , çok ince vermiş italeri daha kalın ve yuvarlak konturlu bir girişi var motorun. 

Yapılacak her şeyi yapmışsınız belki motor palleri arasına biraz yıkama veya tamiya panel line vs ile derinlik katilabilirdi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.