Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Osman Yener

1/72 | Walter Rose / Verena Rescue Boat | Revell | Osman Yener

Recommended Posts

Revell'in bu kitini biraz kafa dağıtmak, birazda çok hoşuma gittiği için yapacağım yine Revell'in  1/144 Fairplay çekicisi için alıştırma olsun diye almıştım. Deniz araçları konusunda fazla bir bilgim olmadığı için hatalarım olacak olsada elden geldiğince güzel bir model ortaya çıkarmaya çalışacağım. Genel olarak maketten söz etmem gerekirse oldukça basit tutulmuş bir kit. Hatta bu yapısıyla bence scratch buildciler için oldukça çok şey vaad ediyor. Çünkü iç detay namına hiç birşey verilmemiş. Dış kısımdada gerçek teknede olan kitte olmayan bir sürü detay var. Kısaca uğraşılsa küçük ve şirin bir tekne imal edilebilecek bir kit. Yeni başlayanlar için ise uygun fiyatı ve basit yapısı cazip gelebilir. Ben detay kısmı ile uğraşmadım. Söz ettiğim gibi keyif ve el alışkanlığı için imal ettiğim bir model olacak.

Kitimizin kapağı şöyle

01a

Yapılmak istenen tekne ise "Verena" isimini taşıyan versiyon

das-tochterboot-verena-rettungskreuzer-h

Şimdilik genel olarak üst gövdenin boya işleri bitti.

02a

Hedef şimdilik bir hafta sonu projesi olan bu modeli yarın bitirmek.

10 dakika önce, Mert Yeşilkaya yazdı:

Osman bey, ayrıca kitten camlarda çıkmıyor diye biliyorum yanlışsam lütfen düzeltin beni. Oda ayrı bir sıkıntı yaratacak gibi. Şimdiden kolay gelsin.

Yok camlar çıkıyor. Ama bahsettiğim gibi iç detay üreteceklerin kitten çıkanlar yerine asetattan birşeyler yapmaları daha doğru olur.

16 saat önce, Osman Yener yazdı:

Yok camlar çıkıyor. Ama bahsettiğim gibi iç detay üreteceklerin kitten çıkanlar yerine asetattan birşeyler yapmaları daha doğru olur.

Ozaman karıştırıyorum revell in bu modern teknelerinden biriyle. Sanırım harbour tug dan çıkmıyordu. Tamamdır. Kolay gelsin.

Revell akrilik boyalarla yaşadığım sorunlar ve araya giren normal hayat işlerim nedeniyle programdan bir hafta sapmış olsam da maketi nihayete erdirdim. Eskitme o bu işlerine hiç girmedim ki gerçeği de öğle akıntılı küflü yağlı bir durumda değil.  Eğrisiyle doğrusuyla bitmiş bir maket daha raftaki yerine doğru yol aldı. Her türlü eleştiriye açıktır, umarım beğenirsiniz. :)

03a

03a

07a

09a

08a

05a

06a

10a