Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Gökhan Demirci

1/72 | BTR-80 APC | Trumpeter | Gökhan Demirci

Recommended Posts

Uzun Zamandır Oturamadığım Tezgaha Başlangıcı Verdim. Hızlı Bir Şekilde Yapmak Olduklarımı Bitirmek Ve Bu Güzel Kiti Beğenilerinize Sunmak İstiyorum. Aslına Bakarsanız Montajı Bitirdim. Boyama için bekleyeceğim. Çünkü ilk airbrush tecrübemi bu kitle ve S-70 helikopteri kitiyle yapacağım. Kamoya Karar Vermedim :)

Kitimiz Başlıkta Olduğu Üzere BTR-80 Zırhlı Personel Taşıyıcıdır (APC-Armoured Personal Carrier). Sovyet Üretimidir. 1986 Servise Giriş Tarihidir. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde 200'ün üzerinde BTR-80 APC (ZPT) bulunmaktadır.

Kitimizi Tanıyalım: Detaylar Güzel, Plastiği Kaliteli. Tekerler De Bildiğiniz Lastik Teker. :) Tavsiye Ederim. :) 

20160925_140158_zpsrqjfnmak.jpg

20160925_140350_zpseimewzcf.jpg

20160925_141119_zpst6hpul1c.jpg

20160925_140406_zpspdwt18ul.jpg

20160925_140422_zpsbzetdfbp.jpg

20160925_140431_zps3ysnh0z2.jpg

20160925_141111_zpsnrukgtum.jpg

20160925_184359_zps07yvcjzp.jpg

20160925_184402_zpsaoo1u2bh.jpg

20160925_184408_zpsbumlt3j2.jpg

Bu Arada Jantları Yamuk Falan Yapıştırmadım. Görüntü Diye Taktım Öylesine  :)

20160925_184323_zpsctgoou1g.jpg

20160925_184239_zpsyntaveqk.jpg

34 dakika önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

Gökhan kit güzel gercekten

bol dökülmeli ve bol paslı bir model mi yapacaksın ?

hoş, nasıl yaparsan yap bu model güzel gösterecektir

kolay gelsin

Mümtaz Abi Pek Kara Aracı Yapmadığım İçin Sizin Tavsiyeleriniz Çok Daha Kayda Değer Benim İçin. Baya Yorulmuş Pası Tozu Çamuru Yemiş Ama Yürür Durumda Bir Alet Olsa Nasıl Olur Acaba :)

Guest M.D.   
Guest M.D.

İlk elin günahı olmaz, gönlünden geçeni yap gitsin kardeşim. İlla tavsiye dersende Ahmet abiye katılıyorum. Kir pas dökülme olsun ama hafif olsun. Bu kir pas layına birde dikkat etmek lazım. O kadar zevkli bir iş ki, insanın elinin ayarı kaçıyor. Kendini tutarak yap ki tadı damağında kalsın:)

Pas konusunda referanslar doğrultusunda hareket etmek daha iyi olur bence , bu tür modern zırhlılarda , ölçek de küçük ise herşey kararında olmalı , olası pasların da ölçeği düşünürsek görünmeyecek kadar küçük olacakları söylenebilir . Bence önce modeli fabrika çıkışı haline getirmeli sonra yavaş yavaş bazı şeyler denenmeli ..

kolay gelsin 

11 saat önce, Ahmet Gürkan yazdı:

Kolay gelsin Gökhan. Yerinde olsam çok fazla pasa çamura sokmazdım. İlk AB deneyimi ve kamo deneyimi olunca, pas ve çamur kamoyu geri plana itmiş olacak. Yapılan işi daha net görmek istiyorsan üst ve orta kısımda çamuru pası seyreltmek daha güzel olacaktır. 

10 saat önce, Mustafa Demir yazdı:

İlk elin günahı olmaz, gönlünden geçeni yap gitsin kardeşim. İlla tavsiye dersende Ahmet abiye katılıyorum. Kir pas dökülme olsun ama hafif olsun. Bu kir pas layına birde dikkat etmek lazım. O kadar zevkli bir iş ki, insanın elinin ayarı kaçıyor. Kendini tutarak yap ki tadı damağında kalsın:)

Aslında Doğru Diyorsunuz Abi İlk Ab Çalışmalarımda Ne Yaptığımı Görme Açısından Daha Kararında Tutsam İyi Olacak. Diğer Türlü Kaşıkla Nutella Yemeye Döncek İş :D 

10 saat önce, Kerem Erkmen yazdı:

Çok güzel araçlar bunlar. Gökhan, bizim envanterde de var bunlar malum. Askerde, Tank veya Zırhlı Muharebe Bölüğü'nde falan oldu isen bilirsin, bu araçlar, günde iki kere yıkanır. Türk Ordusu falan düşünüyorsan, cillop gibi bir halde bile bırakabilirsin :)

Mümtaz Abi Öyle Ballandıra Ballandıra Paslı Diyince Türk Versiyonu Yapacağımı Unuttum Abi :D Dediğiniz Gibi Az Biraz Eskitme Yapıp Bırakırım Çok Hırpalamıcam :) Bizim Silahlı Kuvvetler de Harbiden Fazla Temiz :D

8 saat önce, Evren İmgel yazdı:

Askerlik zamanım geldi aklıma , Yenifoça da 3.tabur 11. ve 12. bölük BTR bölüğüydü. 11.Bölükteydim. Bu bölüklerin askerlerine Sosyete Komandosu derlerdi. 

Merakla bekliyorum :)

Sosyete Komandosu :D İnşallah Güzel Bir Çalışma Çıkar Ortaya  :) Çok Teşekkür Ediyorum :)

7 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Pas konusunda referanslar doğrultusunda hareket etmek daha iyi olur bence , bu tür modern zırhlılarda , ölçek de küçük ise herşey kararında olmalı , olası pasların da ölçeği düşünürsek görünmeyecek kadar küçük olacakları söylenebilir . Bence önce modeli fabrika çıkışı haline getirmeli sonra yavaş yavaş bazı şeyler denenmeli ..

kolay gelsin 

Haklısın Erhan Abi. Ciddi Anlamda Şu Ab'yi Kullanmaya Başlayıp Becereyim Dediklerini Harfiyen Yapmaya Çalışacağım. Teşekkür Ediyorum İyi Günler Abi.