Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Recommended Posts

Bu sabah itibariyle Ford GT'yi tamamlamış bulunuyorum. Yaparken kesinlikle çok zevk aldığım bir kit oldu. Bir dolu hataya rağmen hemen hemen en temiz çalıştığım model oldu diyebilirim :) Muhtemel microsol kaynaklı lekeler de olmasaydı daha güzel olabilirdi :( Bu kadar mazeret yeter, buyurun modelimize :) 

20160512_070802%20NXPowerLite_zps05cbmbw

20160512_070858%20NXPowerLite_zpsdb0a1gc

20160512_070923%20NXPowerLite_zpsvh3apho

20160512_070944%20NXPowerLite_zpsnn6qiqp

20160512_071020%20NXPowerLite_zpspzxhldw

20160512_071057%20NXPowerLite_zpssua0isg

20160512_071136%20NXPowerLite_zpsbz8odsv

20160512_071154%20NXPowerLite_zps7gfigzu

20160512_071216%20NXPowerLite_zpsqhi9swj

Guest M.D.   
Guest M.D.

Abi eline sağlık, anlamam araba işinden, subaru değilse de hiç bulaşmam. Benim gözüme gayet güzel göründü.

7 dakika önce, Mustafa Demir yazdı:

Abi eline sağlık, anlamam araba işinden, subaru değilse de hiç bulaşmam. Benim gözüme gayet güzel göründü.

Teşekkür ederim Mustafa :) Benim gözüme de güzel görünüyor, "Kuzguna yavrusu şahin görünür" hesabı:wub:

Teşekkür ederim Baki hocam:)  Modelciliğe tekrar döndüğümde planım çoğunlukla topçu silahlarını modellemekti. Zaman içinde yapılmış modelleri gördükçe diğer türler de ilgimi çekmeye başladı. Ben de  kendimi çok kısıtlamadan, zevk alacağım her türe dalmaya karar vermiş oldum. Belki ileride ben de "bir şeyci" olurum ama şimdilik böyle her daldan gidiyoruz bakalım :) 

15 saat önce, Deniz Albayrak yazdı:

Ford'un nedense kabullenemedigim bi modeli olsa da bu calismayi gordukten sonra bi dürttü valla :) Elinize saglık.

15 saat önce, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Güzel çalışma olmuş, pe set kçok başarılı. Yarış arabası olmasından kaynaklı pasaklı-lekeli-hasarlı görünmesi daha iyi. Işıl ışıl olmasın zaten. Elinize sağlık.

Teşekkür ederim. Kir pas işi yarış arabalarının doğasında var ama gönül isterdi ki bilinçli kirleteyim:) PE seti de az ama öz verilmiş gerçekten.

15 saat önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Çok güzel bitmiş, editli fotolar hoş olmuş :D İsviçre çakısı gibi modelcisiniz her şey var :D 

Teşekkür ederim Kürşat :) Amaç maksimum keyif olunca her dala konuyoruz bakalım.

12 saat önce, Gençay SUNGUR yazdı:

gene 10 numara olmuş fatih hocam

Teşekkür ederim :) 

15 saat önce, Deniz Albayrak yazdı:

Ford'un nedense kabullenemedigim bi modeli olsa da bu calismayi gordukten sonra bi dürttü valla :) Elinize saglık.

Teşekkür ederim :) Hakikaten dizaynı çok farklı ama nedense benim hep hoşuma gitmiştir bu araba.

20 dakika önce, Evren İmgel yazdı:

Bu arabanın değerini Ford V Ferrari'yi izleyince anladım. 
Carroll Shelby ve Ken Miles muhteşem bir iş çıkarmışlar.

Ellerine emeğine sağlık Fatih hocam. 

Teşekkür ederim, ben de filmi bir kaç hafta önce seyrettim :) Bu arabayı zaten çok seviyordum, filmden sonra saygım da arttı:wub: Seyretmeyenlere de şiddetle tavsiye ederim. Bu arada konu hortlamışken fotoları da güncelleyeyim bari :) 

20160512_070755

20160512_070917

20160512_070944

20160512_071004

20160512_071033

20160512_071057

20160512_071119

20160512_071154

20160512_071229

20160512_071624

20160512_071642

Boyadada verniktede portakal olayı sizleri korkutmasın.Yapacağınız zımpara + Pasta + Cila (compound) ayna gibi bir yüzeyiniz olmasını sağlayacaktır.

Portakal korkusu eskidendi.Şimdi öyle malzemeler varki.Artık portak sizden korksun :) 

8 saat önce, Hakan Eryılmaz yazdı:

Boyadada verniktede portakal olayı sizleri korkutmasın.Yapacağınız zımpara + Pasta + Cila (compound) ayna gibi bir yüzeyiniz olmasını sağlayacaktır.

Portakal korkusu eskidendi.Şimdi öyle malzemeler varki.Artık portak sizden korksun :) 

Yine güzel bir bilgi geldi.

11 saat önce, Hakan Eryılmaz yazdı:

Daha yeniyim, inşallah elim alışır ama en gıcık olduğum beceriksizliğim. Sprey vernik illa portakal kabuğu yapacak. Şimdi bir de sivil araç deniyorum. Direkt kabus gibi.

3 saat önce, Şerif Sadık yazdı:

Daha yeniyim, inşallah elim alışır ama en gıcık olduğum beceriksizliğim. Sprey vernik illa portakal kabuğu yapacak. Şimdi bir de sivil araç deniyorum. Direkt kabus gibi.

Portakal efektinin oluşmasına bir çok etken sebep olabilir.Özellikle sprey boyada.Atılan mesafe,tetik hassasiyeti,ortam sıcaklığı/soğukluğu,spreyin sıcaklığı/soğukluğu bunlar hep etken ama korkmayın.Bırakın kurusun.İyice kuruduğundan emin olduğunuzda 2500 yada 3000 yada daha üstü sulu zımpara yapın.Hafif hafif.Okşar gibi :) verniğiniz matlaşacaktır.Bu durum sizi korkutmasın.Bu verniğinizin düzeldiğinin işaretidir.Zımpara işiniz bittiğinde cila yada compound ile yine yavaş yavaş yapacağınız işlem size pürüzsüz bir yüzey sağlayacaktır.Bu işlemden sonra öyle çok yaldır yaldır parlayan bir yüzey beklemeyin ama kullanacağınız malzeme ne kadar kaliteli ise tekrar sağlayacağınız parlaklık o denli yüksek olacaktır.Kolay gelsin.

22 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Hakikaten ya... Fatih Taş hocam ne oldu. Uzun süredir yok ortalarda. Emeklilik dilekçesini yanlışlıkla Hobimaket'e mi verdi ne yaptı ?

İlahi Bulut :) Yorumu okuyunca gülmekten kırıldım :D TSK'dan emekli oldum ama kısmetse Hobimaket buralarda olduğu sürece ben de burada olmak istiyorum.

Planlı olmayan emeklilik nedeniyle Ağustos ortasında memelekete döndüm. O zamandan beri ailemle birlikte yeni yaşamımıza yönelik çalışmalar içindeydik. Oturacağımız evin tadilatı daha yeni bitti diyebilirim. Tabi tadilatın bitmesiyle birlikte evde bana tahsis edilen odama da kavuştum :) Henüz tam olarak faal olmasa da ufaktan üretime başladım :) 

20201122_093410

20201121_134644

20201121_134605

Bundan sonra foruma daha çok katkı vermek dileğiyle :)