Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Alaaddin sağdıç

Ölçekli Dünyalar 3. Model Yarışması │ 7-8 Mayıs 2016

Recommended Posts

Ölçekli dünyalar 3.model yarışması 7-8 Mayıs 2016 tarihinde  İstanbul Rahmi M. Koç Müzesi’nde yapılacaktır.

afi_zpsxk2562tb.jpg

Yarışma şartnamesi ve bilgi için:http://yarisma.modelcilikkulubu.org/etkinlik-hakkinda

Online kayıt formu için:http://yarisma.modelcilikkulubu.org/kayit-formu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Değerli Modelciler & Sevgili Arkadaşlar

7-8 Mayıs tarihlerinde 3.sü düzenlenecek olan ÖLÇEKLİ DÜNYALAR model yarışması süresince aşağıda yer alan etkinlik ve güzel haberleri sizlerle paylaşmak isteriz.

Düzenlenecek etkinlikler (Fenerbahçe Vapuru üst kat açık salonda)

7 Mayıs Cumartesi 

11:00 - 13:00 saatleri arasında Valejo adına profesyonel modelci  Özgür GÜNER tarafından "AFV Teknikleri - 1, boyama ve eskitme etkinliği 
13:00 - 15:00 saatleri arasında IPMS Hellas Juri Başkanı Megas TSONOS tarafından "Maket yapımı geliştirme teknikleri, genel olarak karşılaşılan basit hataların düzeltilmesi" etkinliği 

8 Mayıs Pazar 

11:00 - 13:00 saatleri arasında Valejo adına profesyonel modelci  Özgür GÜNER tarafından "AFV Teknikleri - 2, boyama ve eskitme etkinliği düzenlenecektir.

Ayrıca;

8 Mayıs Pazar saat 13:00 da başlayacak ödül töreninde Necati ARTAN özel ödülünü sunmak üzere Türk Yıldızları nın kurucularından ve ilk lideri Atilla KONUKMAN beyefendi yarışmamıza teşrif edeceklerdir.

Siz değerli yarışmacı & modelseverlerin bilgisine sunarız.

Modelcilik Kulübü Derneği Yönetimi.

Grup sayfasından alıntıdır....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Derece alan arkadaslari, gonulden tebrik ederim, ayrica Baki abi, bir daha diorama yapma, genclerin onunu tikiyorsun ?? genc nesiller de dereceye girsin, motive olsun? Hobimaket yonetimi, Baki abiye dio basligina konu acmamasi icin kisitlama getirsin? (saka bir yana tebrik ederim)..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, mehmet serper yazdı:

Derece alan arkadaslari, gonulden tebrik ederim, ayrica Baki abi, bir daha diorama yapma, genclerin onunu tikiyorsun ?? genc nesiller de dereceye girsin, motive olsun? Hobimaket yonetimi, Baki abiye dio basligina konu acmamasi icin kisitlama getirsin? (saka bir yana tebrik ederim)..

teşekkürler mehmet zirvedeyken bırakayım artık ama olmaz meydanı gürkana bırakmam:P:P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Organizasyonel anlamda biraz eksikler vardı, ancak çalışmaların güzelliği bunun önüne geçti. Mekan artık küçük geliyor gibi, insanların üst üste olmasını geçtim, maketlere zarar geliyor. Dikkat etmişsinizdir BMW i8 in yan aynası kırılmıştı, bir rus MIG inin arka kanatları kırılmıştı. Daha büyük bir yer lazım gibi. Workshoplar da yapıldığı ortamın karanlık olması dışında çok başarılıydı. Herkesi tebrik ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben uğradım, sonrasında da müzeyi gezdim. Ama uğradığım vakit jürinin puan verdiği zamana denk geldi. Hiç bir şey göremeden döndüm. O arada Gürkan Özkan ile görüştüm. Yanımda arkadaşım olduğundan çok duramadan müzeyi gezip, denizaltıya girip tekne turuna çıktık, sora da döndük. Çok merak ettiğim modeller ve modelciler oradalarmış, göremediğime üzüldüm. Bir daha ki sefer buluşmaya gelince tanışıcaz artık. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gökay, öncelikle fotolar için teşekkürler ve ödüller için tebrikler :) Gitmiş gibi oldum :) 

Katılımcı modellere gelince gerçekten harika eserler var ve bence bu hobi daha fazla ilgi ve imkanı hak ediyor. Umarım hem ürünlere ulaşma ve fiyat konuları daha uygun seviyelere gelir ve böyle yarışma/şovlar daha da artar.Böylece daha fazla insana ulaşılabilir ve hobiye yeni katılımlar artar diye umuyorum.

Katılan ve ödül alan herkesi gönülden tebrik ederim :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

"Şimdi İstanbul'da olmak vardı anasını satayım" demekten başka ne gelir elden...

Mekanlar hakikaten dar geliyor artık bu koca dünyaya, katılımcı ve seyirci yoğunluğu oldukça iyi...

Ödül alan, almayan tüm katılımcı arkadaşları tebrik ediyorum. Bütün modeller gerçekten çok güzel,  jüri üyeleri seçim yapmakta oldukça zorlamış olsa gerek...

Forumdan aşina olduğumuz çalışmaları yeniden orada görmek çok güzel, umarım bir gün biz acemiler de orada boy gösterme haddine erişiriz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
52 dakika önce, Yunus Emre Coşkun yazdı:

Organizasyonel anlamda biraz eksikler vardı, ancak çalışmaların güzelliği bunun önüne geçti. Mekan artık küçük geliyor gibi, insanların üst üste olmasını geçtim, maketlere zarar geliyor. Dikkat etmişsinizdir BMW i8 in yan aynası kırılmıştı, bir rus MIG inin arka kanatları kırılmıştı. Daha büyük bir yer lazım gibi. Workshoplar da yapıldığı ortamın karanlık olması dışında çok başarılıydı. Herkesi tebrik ederim.

Benim zeplin de 5-6 kez düşürüldü. İkisi benim tarafımdan olmak üzereB)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet organizasyondaki ve jürinin maket algısındaki aksaklıklara rağmen harika bir hafta sonuydu. bu coşkuyu katılan tüm yarışmacılara borçluyuz. bu sene 580 küsür model katıldı yarışmaya, seneye 600 ü aşacağı kesin. salonun kesinlikle daha büyük olması gerek. ve jüri de maket değerlendirdiğinin farkında olan isimlerden seçilmeli diye düşünüyorum :D bu bakışla Mig Jimenez gelse dereceğe giremeyebilir :) 

katılan herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şehir dışında olduğum için yarışmayı izlemeye gelemedim ancak organizasyonda görevli Ahmet Beye modelimi cuma gününden teslim edip yarışmaya gıyaben de olsa katılabildim. Kendi kategorisinde ducati panigale modelim birinci oldu (daha doğrusu olmuş:)), çok sevindim. Keşke orada olup diğer modelcilerle tanışma ve modelleri görme imkanım olsaydı. Şimdi fotolara bakınca epey birşey kaçırdığımı anlıyorum.

Ödül alan almayan herkesi emeklerinden ötürü tebrik ederim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok keyifli bir gündü...Katılan, ödül alan, alamayan tüm dostların ellerine sağlık. Bu arada arkadaşların kaygılarına kesinlikle katılıyorum. Öncelikle mekansal çözüm halledilmeli... Yaklaşık 600 model tıkış tıkış biir aradaydı. Bence bu durum jürinin de kafasını karıştırmıştır.:D Yani "Havacılık Müzesindeki ferah ortam keşke burada da olsa" diyorum ve bendeki fotoları paylaşımına geçiyorum.

DSC03098_zps4lx0gkys.jpg

DSC03105_zpsv9ieoh5c.jpg

DSC03107_zpskuid02b2.jpg

DSC03110_zpsaptrk1pg.jpg

DSC03120_zpsnbjceve8.jpg

DSC03122_zpsjfomssyw.jpg

DSC03126_zpscqryks8k.jpg

DSC03128_zpsqmwgzmzn.jpg

DSC03130_zpsoofmh0tz.jpg

DSC03144_zpsgf1ckx5e.jpg

DSC03152_zpsp3smumwy.jpg

DSC03161_zps2qrlumz4.jpg

DSC03162_zps7kuoe9p1.jpg

DSC03179_zpseqrelwbo.jpg

DSC03182_zpsdolxcjhj.jpg

DSC03206_zpsbtf8jxdh.jpg

DSC03208_zpslewo6bzd.jpg

DSC03216_zps0o73ejai.jpg

DSC03221_zpsreadbf8g.jpg

DSC03110a_zpsvdemrwhg.jpg

DSC03231_zpslq3uzstj.jpg

DSC03236_zpsdq3glhmw.jpg

DSC03245_zpsj50j7hps.jpg

DSC03249_zpsrqxdask5.jpg

DSC03252_zpsg4cjqjvc.jpg

DSC03255_zpsnmbmnsgd.jpg

DSC03262_zpskxnlcw2t.jpg

DSC03263_zpskfkrsgqr.jpg

DSC03269_zpsag2hesaj.jpg

DSC03280_zpsrdm8wuip.jpg

DSC03283_zpsijciud6q.jpg

DSC03284_zpsmamtfroi.jpg

DSC03290_zpsh4jppovo.jpg

d044dc04-ec7e-49c8-91fd-d30c863ab42d_zps

DSC03330_zpsrx81wi5k.jpg

DSC03331_zpsedbqb9hp.jpg

DSC03334_zpsrxedl7bp.jpg

Bunlar da benden...:)

DSC03338a_zpsbmv7kps3.jpg

DSC03339a_zpsarmi9cs3.jpg

Ve günün en şanslısı Aslan Tuna... Gürkan Özkan abisinin hediyesi odasının başköşesinde yerini aldı...

183c21e9-6758-48f5-a514-35092569451b_zps

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Can abi öncelikle seni tekrar tebrik ediyorum. Modellerin harika emeğine sağlık. Fotoğraflar için teşekkür ederim. Gürkan abinin dioraması Tuna'nın odasına inanılmaz yakışmış ve dio bu açıdan harika görünüyor. Yarışmada ödül alan tüm arkadaşları kutluyorum. Sevgiler. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Gökay, öncelikle fotolar için teşekkürler ve ödüller için tebrikler :) Gitmiş gibi oldum :) 

Katılımcı modellere gelince gerçekten harika eserler var ve bence bu hobi daha fazla ilgi ve imkanı hak ediyor. Umarım hem ürünlere ulaşma ve fiyat konuları daha uygun seviyelere gelir ve böyle yarışma/şovlar daha da artar.Böylece daha fazla insana ulaşılabilir ve hobiye yeni katılımlar artar diye umuyorum.

Katılan ve ödül alan herkesi gönülden tebrik ederim :) 

Teşekkürler abi :)

1 saat önce, Alaaddin sağdıç yazdı:

Gökay resimler için teşekkürler.Görevli olduğum için koşuşturmacadan bırak resim çekmeyi doğru dürüst bakamadım bile.Ayrıca seninle aynı kategoride aynı derecede ödül almakta zevkti.Başarılarının devamını dilerim.

Teşekkürler benim içinde büyük zevkti. Organizasyonu ölümsüzleştirmiş olduk :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Aysun Yalçın yazdı:

Can abi öncelikle seni tekrar tebrik ediyorum. Modellerin harika emeğine sağlık. Fotoğraflar için teşekkür ederim. Gürkan abinin dioraması Tuna'nın odasına inanılmaz yakışmış ve dio bu açıdan harika görünüyor. Yarışmada ödül alan tüm arkadaşları kutluyorum. Sevgiler. 

Teşekkürler Aysun ben de Seni ve Gökay'ı kazandığınız ödüllerden dolayı tebrik ediyorum. Bu arada erkek egemen toplumda bu hobide bütün kadınları temsil edip aldığın ödül için ben seni ayrıca tebrik ediyorum.:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.