Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Burak Ayağ

1/35 | Panzerkampfwagen IV Ausf. D | Tamiya | Burak Ayağ

Recommended Posts

23 saat önce, Alp@y Tatlısu yazdı:

Ooo...cok sert...bro senden iyi boksör olurmus...cmtsi geceleri ntvsporu izle...sonrada tv8 de nba var sbha kadar uyuma....takipteyiz baskan....

Zaten bir tek geceleri vaktim var babo, onda da maket yapıyorum. :)

23 saat önce, Adnan Değirmenci yazdı:

vay sen sevdiğim :)

lol what? :)

23 saat önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Başgan malı ortaya koydum derken? Öhöm :D Ben de takipteyim, bomda rep şeklinde geliyor kesin :P

Mal ortada başgan, çok şükür kimseden gizlimiz saklımız yok. :)

22 saat önce, Rüzgar ÇINAR yazdı:

çok güzel. Sen kabul etmesende benim için bir ders olacak paylaşımın. kağıdı kalemi aldım bekliyorum valla. çalışmalarını çok beğeniyorum. Hatta bunu video çeksen MUHTEŞEM olurdu. Konu hakkında videolar çooook az. Müthiş bir kaynak olurdu. Ezberim zaren kötüdür :) bozsam kimse bozulmaz :)

Bu arada umarım vizelerin başarılı geçmiştir.

gerçi ben dersi diğer modelin için tercih ederdim :) malum kısmen kopya çekeceğim :)

Bu arada tepedeki amcayı da modele ekliyecek misin? Sen figür boyamayı sevmiyordun o yğzden sordum.

Eyvallah abi, figür yapmayı seviyorum ama bu herifi ekler miyim hiç bilmiyorum. :)

22 saat önce, İhsan Çakmakçı yazdı:

Burak başkan daha önce yaptığım bir kit bu..Çpk kalite bir eski Tamiya..Hatta stokta bi tane daha var:D..Sen bunu uçurursun..Merakla takipteyiz..

Aynen dayı, senin ki kadar güzel olmaz ama elimden geleni yapmaya çalışacağım. Eyvallah :)

20 saat önce, Mustafa Demir yazdı:

Takip etmeyipte nabıcam:D

Eyvallah moruk :)

On 04.04.2016 at 00:16, Ahmet Gürkan yazdı:

Baba-Oğul A.Ş. ortak projesi mi? Yoksa solo mu takıldın bu sefer :)

Sağlam birşey olacağı kesin zaten, senden falsolu iş çıkmaz buna eminim... Ama altın vuruşu bununla mı yapacaksın acaba, merak içerisindeyim :) 

Yok dayı solo bu sefer. :) Hatta montajda çok sıkıldım, keşke babama kitleyebilseydim ama malesef şuan da yarışmaya uçaklarını yetiştirmeye çalışıyor. 

22 saat önce, Ferhat Karadeniz yazdı:

ee hacı abi hani bi parmak bal çaldın gerisinide isteriz. 

Gelecek abi merak etme, şuan boya kabini meşgul, peder uçaklarını boyuyor ve acelesi var, zaman daralıyor. Benim tank da sırasını bekliyor, namlusunu büktü öylece duruyor. :(

21 saat önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Aynen malı ortaya koyucam dedi, meraklandırdı ama beklemede bıraktı bizi :D Malı göster artık :P

Sen dur hele :):)

Dediğim gibi, peder boya kabinini limitlerine kadar kullandığından şimdilik boyaya girişemiyorum. Tabi bu demek değil ki üretim de duracak! Durur mu Burak Reyiz yapıştırmış kamyonu;

12928359_1097514086965672_15680547184650

Şimdilik anlatım biraz gecikecek. Yarın bir boşluk bulursam boyayabilirim. Sonra üzerine aşama aşama hep beraber ekleyerek gideriz. Bu sefer kazma küreğin ahşap dokusundan, panel yıkamasına kadar ayrıntılı bir anlatım yapmayı düşünüyorum.

Selamlar!

Guest M.D.   
Guest M.D.
14 dakika önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Bilerek yapıyor, verdi coşkuyu, kıvrandırıyor. :(

He yaa, ben bide bu anlatımı ondan teee ne zaman istemiştim. Temiz 1buçuk ay oldu.:)

Guest M.D.   
Guest M.D.

Çok acayip, çok güzel bi olay bu ya. Oğlu babasından boya kabini sırası bekliyo. Babası montaj yapıyo oğlu boyuyo. İmrenmemek elde değil. Siz yeterki böyle devam edin ben beklerim seve seve:)

1.Aşama:

Standart Boyama ve Decal İşlerimleri

Bu kısım zaten hepimizin çok iyi bildiği standart işlemleri kapsıyor. Rutin prosedürün aksine, herhangi bir öngölgeleme ya da tonlama işlemi yapmıyoruz. Doğrudan ana renk olan german greyi uyguluyoruz. Köşe bucağı iyice boyamak da fayda var zira 3. aşamada bu durum çok işimize yarayacak. Sonrasında ise decal işlemine sıra geliyor. Bu sefer boyadıktan hemen sonra decalleri uygulamaya başlıyoruz. Öncesinde parlak vernik atmıyoruz. Şuna benzer bir görüntü elde etmiş olmamız lazım;

12974399_1097947060255708_20768149755038

Bu arada yedek malzemelerden ve ayrı boyanması gereken parçalardan aynı renk olacak olanlar varsa, onları da gelecekte ki tüm işlemlere tabi tutmayı unutmayın.

Tankımızı, Balkan cephesi 11.Panzer Birliği olarak decalledik;

2fa88a23e2e893552483da001130eefc.jpg

Decallere microsol vb. decal yumuşatıcı ve inceltici solüsyonları da uygulamayı unutmayalım. Her ne kadar üzerine boya atacak olsak da, decallerin kalın olması hiç mi hiç işimize gelmez.

Takipte kalın, decaller biraz kurusun, ikinci aşama bu akşam geliyor.

Selamlar!

7 saat önce, Rüzgar ÇINAR yazdı:

Bak ağzımıza bir parmak bal çalıp kaçtı adam. Yaw elimde kağıt kalem bekliyoruz burada ya :)

Bu arada Taret'in boyası daha açık gözüküyor, fotoğraftan mı?

01.jpg

Yine arşivliyorsun abi utandım. Önemli bir şey yok sadece ufak bir method paylaşıyorum. Taretin açıklığı fotodandır zaten hiç bir önemi yok göreceksin, birazdan ikinci aşamayı yükleyeceğim.

4 saat önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

yine bir panzer klasiği geliyor desene Burak 

Bakalım abi bir şeyler yapmaya çalışıyorum, olduğu kadar olmadığı kasımpaşa. :)

Birazdan ikinci aşama geliyor. Dananın kuyruğu kopacak!