Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Cihan İNCE

1/40 | Spad S.VII | Smer | Cihan İnce

Recommended Posts

4 saat önce, Can SARICAN yazdı:

Çok güzel olmuş Cihan ellerine sağlık...

Teşekkürler Can. Ben de beğendim, değişik oldu ;-)

4 saat önce, Rüzgar ÇINAR yazdı:

Çok güzel.

Sol uçta bir iki ufak tefek yıpranma olmuş. Beyaz yerler gözüküyor.

Teşekkürler.

O noktalar kitin üzerinde minicik çıkıntılar varmış, kalıp kanatın bez dokusunu oluştururken kalmış, dekali deldi.  çok da sorun etmedim ben.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Rüzgar ÇINAR yazdı:

ooo o ince artıklardan bile etkileniyorsa hakikaten decal baya inceymiş....

İncelik konusunda sıkıntı yok üste attığın film kalınlığı belirliyor. Öncekilerde incecik dekaller yapmıştım bu azıcık kalın bile oldu öncekilere nazaran.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Rüzgar ÇINAR yazdı:

Arkadaşın baya şanslıymış. Güzel bir model olacak.

:D

3 saat önce, Adnan Değirmenci yazdı:

vovv :) o çapak içindeki kit bu mu :) çalışma zaten şahane ama decalle ilgili bilgilere bittim eridim. bu kadar bilgi için kaç decal kağıdı çöpe atardım ben acaba :D çok çok teşekkürler Cihan, ellerine sağlık.

Teşekkür ederim. Çok da zor değil aslında 1-2 baskıda çözüyorsun işi. Ama hala yumuşayan bir vernik bulamadım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Rüzgar ÇINAR yazdı:

Sanırım sıra gergi tellerine geldi. En zoru o sanırım. Nasıl yapacaksınız merak ediyorum. Misina mı kullanacaksınız, yoksa ağaçtan mı çekeceksiniz?

14 saat önce, Ahmet Gürkan yazdı:

Pervanenin ahşap dokusuna hasta oldum ya!  Decaller zaten kendini anlatıyor, yorumsuz...

Teşekkür ederim.

5 saat önce, Rüzgar ÇINAR yazdı:

Sanırım sıra gergi tellerine geldi. En zoru o sanırım. Nasıl yapacaksınız merak ediyorum. Misina mı kullanacaksınız, yoksa ağaçtan mı çekeceksiniz?

Ağaçtan çekip yaptım. Misina kalın geliyor pek sevmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Cihan İNCE yazdı:

Abi hediye etmeyip ne yapayım kuyruğa arkadaşın adını yazdım bile.

Gerçi vitine yabancı oyuncu kontenjanı açabilirim. ;-)

Cihan bak son kez diyorum sana verme arkadaşına bunu,kuyruktaki ismi dert etme daksilleriz olur biter hocam :) Ellerine sağlık kardeşim ver sahibine sen içimdeki kötü sesi dinleme :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Cihan ellerine sağlık,çok hoş oldu,bence sen bunu hediye etme abi :)

31 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Cihan bak son kez diyorum sana verme arkadaşına bunu,kuyruktaki ismi dert etme daksilleriz olur biter hocam :) Ellerine sağlık kardeşim ver sahibine sen içimdeki kötü sesi dinleme :)

Herkes verme diyor (Haklılar da)

Ama işin rengi başka komutanım. Anladın sen onu ;)

Bu arada benim cepte alıntı yapma sorunu var kafasına gore eski alıntıları ekliyor telefon.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 02.04.2016 at 21:38, Rüzgar ÇINAR yazdı:

Bende de oluyor. Sanırım alıntı yapıp sonra sildiniz yada geri tuşa bastınız. O alıntıları silip tekrar geri tuşuna basın. 

Bu arada kuyrukta isim mi var, ben görmemişim :);)

Alıntı problemi dediğiniz gibi genelde silince oluyor ama bazen durduk yere başka iletiyi alıyor anlayamadım.

Kuyruktaki isme gelince ,

Bu uçak voux Charles in uçağı onun zamanında adı uçağın kokpit hizasında iki yanında yazıyormuş. Ben de başta oraya orijinali gibi arkadaşın adını yazarım diye düşünmüştüm sonradan bizimki o kadar egoist değil hoşlanmaz öyle kocaman isimden diye kuyruktaki filo numarası olan S harfi yerine do anahtarından B. Harfi yapıp B. Demir şeklinde soyadını yazdım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 02.04.2016 at 21:38, Rüzgar ÇINAR yazdı:

Bende de oluyor. Sanırım alıntı yapıp sonra sildiniz yada geri tuşa bastınız. O alıntıları silip tekrar geri tuşuna basın. 

Bu arada kuyrukta isim mi var, ben görmemişim :);)

şöyle bir şey oldu kuyruktaki isim.

IMG_20160407_103328_zpsklda30ci.jpg

Böyle de bitti. Makineyle fotoğrafladım. Geniş bir vakit yüklerin buraya. Bunlar telefon çekimi. Telefon çok kötü çekiyor.

IMG_20160407_103417_zpszlsvqnnj.jpg

IMG_20160407_103436_zpsjxbsuq05.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Rüzgar ÇINAR yazdı:

Bu Gergileri ağaçtan mı çektiniz. Gayet güzel olmuş. Ağaçtan çektiğimde Genelde dönüşlerde sıkıntı oluyor. ben yeşil kafa ile yumuşatıp dönüyorum. siz ne yaptınız?

Ağaçtan çektim. Öndekileri biraz kalın çektim. Önde normalde çift gergi kullanılmış baktım delikten geçmiyor az kalın çektim öndekileri.

Arka ve ortaları ince çektim. En ince ara bağlamalar . 

Dönüşleri önce yapıştırıyorum japonla sonra döndürüp diğer deliğe yapıştırıyorum . gergi ince olunca sıkıntı çıkmıyor dönüşlerde . Kalın çekince problem oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Rüzgar ÇINAR yazdı:

Ellerinize sağlık güzel olmuş ama bir kaç ufak usuru da yok değil. Önden bakınca sağ teker sanki açılı gibi. dik değil Sol teker de hafif eğik ama sağ kadar değil.

Sanki yıkama aşamasını atlamışsınız gibi. Nedenini merak ettim. Vereceğiniz kişiye çok mat gitmesin diye mi?

Birde bu dio ile hediye edecekseniz bence biraz tekerleri tozlandırın. Çok temiz gözüktü.

Sizin gibi deneyimli biri bu toz ve yıkama aşamasını atladıysa bir nedeni vardır diye düşünüyorum ama değinmeden edemedim

Tekerlekleri yapıştırmadım çünkü maketten anlamayan biri ilk olarak surmeye kalkiyor teker kırılıyor. O yuzden teker sistemini degistirip milin ortasına minik delikler açıp deliğe 1 mm. lik çubuk taktım tekerlekler çıkmasın ama dönebilsin diye. 

Yikama yapmadım tamiya kuru firca ile gri renk fırçalayıp kanat dikmelerini belirginleştirdim.  Birkaç ufak kuru fırça daha yaptım sarı toprak ama özellikle çok kirletmedim neticede hediye edilecek kişi maket ustası değil temiz görünmesi daha önemli. Dioyla birlikte vermeyeceğim zemin başka uçağın sadece fotoğraf için koydum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.