Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Erhan Atalay

Modelci dengesizlikleri.. Garip modelci davranışlarının dışa vurulduğu serbest köşe

Recommended Posts

12 saat önce, Kürşat Kaan AKKOYUN yazdı:

Ben sabah tuvalete giderken o sıralarda yaptığım maketi aynanın önüne koyup seyrediyorum :unsure:

Bence gayet yerinde ve dengeli bir davranış :)

Hani hep deriz ya sakin kafayla oturup bi düşüneyim diye, hela bunun için en uygun yer :)

Modele mat vernik attıktan sonra , vernik tam kurumadan her seferinde elleyip , parmak izi bırakmak benim hastalığım..Her modelde aynı şeyi yapar mı bi insan :D Stoğu kontrol , kutuları açıp açıp hangisini yapayım demek , jet mi yapayım pervaneli mi ikileminin bazen uykumu kaçırması benim takıntılarım...

On 02.12.2012 at 12:24, Barış Bayar yazdı:

gece uyumadan önce sürekli maket düşünüyor neler yaparım diye... halbuki düşünecek o kadar çok şey varken :D

sabah kalkıyorum yine maket... iş yerinde bütün gün akşam ne yapsam acaba diyorum ve bir an önce eve gitmek için sabırsızlanıyorum...

gel gör ki eve geliyorum saat 20:00, yemek vs. derken 20:30 hadi iki uzanıp, dinleneyim derken o kıç yataktan kalkmıyor :( yorgunluk mu desem? psikolojik kafa bozukluğu mu (depresyon da diyebiliriz) desem :D üşengeçlik mi desem bilemedim... :huh:

sonra saat 22:00-22:30 gibi bazen ufak, bazense büyük çaplı bir gaz geliyor. gelen gaza doğru orantılı 1 ya da 3 saat makete dalıyorum sonra da çok mutlu oluyorum... aslında bende her şey makete başlayana kadar sanırım. başladım mı gerisi geliyor :(

kronik sorunlarımdan en önemlilerindendir kendileri... :rolleyes:

Bu forumuda niye yabancılık çekmediğim belli. Aynı ben :D 

On 26.12.2012 at 07:34, Kerem ÖZKIR yazdı:

Biri beni anmış. Ben biyerimi kesersem basıyorum CAyı üstüne sonra devam

Bende bir yerimi kesince Japon kullanıyorum. Bana deli diyorlar bakın başkalarıda varmış :D Zart diye kanamayı kesiyor valla. Dikişlik kaç kesiğimi yapıştırmışımdır :) 

On 03.12.2012 at 02:09, Cenker OLUT yazdı:

İzmir Demir Çelik fabrikasında tesis operatörlüğü yaptığım dönemde revizyona girilmiş tüm çelikhanenin soğutma sistemlerinin hatları değiştirilirken kesilen boruların " çok büyük çaplı borular " içlerinden löp löp pas kütleleri döküldüğünü görünce.......

- Pas mı ? - Evet pas. - Kurutulup toz haline getirilebilir mi ? - Getirilir. - Maketlerde işe yarar mı ? - Yarar. - Eeee taplayayım o zaman ben bunlardan.

Mühendislerin ve Teknisyenlerin şaşkın bakışları içinde toplarken bir soru geldi.

- Cenker ne yapacaksın onları ? :huh: - Eve götürcem lazım mı ? <_< - Hayır. :blink: - İyi. :D

pas.jpg

Pas değilde yağmur sonrası kum akar bir yerde birikir ya. o kumda çok ince bir kum olur. Onu toplarken bana da tuhaf tuhaf bakıyorlardı :) Bazen bir dükkandan abuk sabuk birşey alıyorum. Sahibi soruyor şurada mı kullanacaksınız diye cevap veremiyorum :D Bir süre çiçekçide Aspargus bitkisi sordum. Hanım sordu ne yapacaksın diye cevap veremedim.

Asiton istedim ojesil diye birşey verdiler, yok ben asiton istiyorum dedim. Adam ojeyi bu daha iyi çıkartıyor dedi.... Ne diyeyim ben şimdi bu elemana :D 

Zaten bazı malzemelerini çalıyorum diye kızıyor :) 

On 03.03.2013 at 23:06, Erhan Atalay yazdı:

Han, yerde para olur da üstünden atlarsın ya da minik bir tekme ile hayali bir kaleye şutlarsın.. Alan da vardır tabiki ama benim kastım 50 kr gibi bozuk paral.. Ya yere düşen minik bir maket parçası ise..:) saatlerce aradığınız oldumu hiç dört ayak üzerinde.. Neden yerde halı var ile başlayan küfürler arasında bir de sessiz düşünürsün, acaba bulamazsam bu parçayı elde yapabilirmiyim diye.. Görenler anlam veremez tabiki napıyor bu adam eller yerde halıyı okşarken mırıldanıyor diye.. Tam bir huşu içinde.. Bunu ancak bu yazıyı okuyanlar yapıyor sanırım..

Bir saat yerde parça aradığımı bilirim. Hatta arasına girmiştir diye parkeyi bile sökmüştüm. (Elektrik süpürgesi + Kadın çorabı bazen işe yaramıyor)

On 04.03.2013 at 00:55, Misafir yazdı:

Parça kaybettiğim zaman elektrikli süpürgenin pahalı bir marka olduğunu ve fiyatını vurgulayarak, hanıma " buraları süpürme de makinenin içine kaçmasın, problem yaratabilir" diyorum, parçayı buluncaya kadar da sık sık hatırlatıyorum, 1 hafta sonra parçayı bulduğum bile oldu. Parça kaybettim süpürme desem umursamayacak çünkü biliyorum :) Süpürge kimin umurunda!

Bu benim kafa işte. Bana ne züpürgeden :)

On 30.05.2015 at 12:07, Gürkan Özkan yazdı:

Shermanın taret kapağı balkondan düştü. 2 güvenlik 1 temizlik görevlisi arkadaşım ,alt komşu, üst komşu, kızım ve ben yarım saat çimenleri karıştırdık. Yoldan geçenlere dert anlatmak zor oldu ama en sonunda parçayı bulabildik )

Çok güldüm buna.

benim tuhaflığım ise modelci için tuhaf normal birisi için normal birşey... Masama model varken başka bir modeli tezgaha asla koymam. Çatlarım patlarım ama koymam. Aynı anda birden fazla iş olmaz benim tezgahta...

3 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Memleket nere Bayram 😁

Bu aralar Fransa abi;):D

Ben çevremi iyi adapte etmişimB) Geçen hafta ormanda kuzenim ve eşi, onların çocukları, benim eşim ve kızım, annem ve babam ufak dal parçaları, kök, çeşitli renklerde toprak, ağaç kabukları vs topladık:lol: Kafayı kırdı bizim ki diye ses etmediler diye düşünmüyor da değilim hani:blink::lol:

HAhahah iyiymiş bu başlık ya . 

Bende akşamları kutu açıp kokluyorum , inceliyorum, şöyle yaparım böyle yaparım diyorum.  Sonra bir bakıyorum netflix'e dizi gelmiş yok torrente John Wick3 düşmüş  devamı gelmiyor.  Hadi bunu da atlatıp tezgaha gidiyorum ne göreyim hanım kokulu taş kalıplarını yığmış masaya kuruması için bırakmış. Kafayı öne eğip ayrılıyorum odadan ,   xbox'ın açılış düğmesine basıyorum ; istikamet  fifa'ya ,mortal  kombat'a :P 

Temmuzda denizli civarinda giderken yol kenarında iş makineleri çalışıyordu. Çalışma esnasında etrafa dağılmış acayip kırmızı renkli bir toprak gördüm. Yagmur kanalına toplanmış mil halindeki kısımdan 2 kg kadar topladım. eve getirince kurutup toz haline getirdim.

Çay içtiğimiz yerlerde metal kaşık yerine tahta karıştırma çubuğu verdiklerinde, kalkarken masada kalan bütün çubukları çaktırmadan toplamaya çalışıyorum.

Evde saç boyasi yapıldığında alüminyum tüplü olanlari alip içini temizleyip kesip güzelce düzeltip saklıyorum. Hatta bu boyanin daha guzel olduğunu hep bundan kullanmalari gerektiğini söylüyorum ki stok olsun. Plastik tüplü aldiklarini gorunce ariza cikariyorum. 

Yeğenlerimin kirik eski robot uçak vs lerini çöpe atildigini gorunce içim gidiyor. Acayip bilim kurgu diorama malzemesi çıkar diye. Artik verin tamir edeyim diycem. Ama tamiri mümkün olamayacak tabii. 😈

Eskiden evde yogurt kaplari biriktirilir diye tantana ederdim, şimdi benim sakladiklarim görülmesin diye ne yapacağımı şaşırıyorum. 

Geçen sınav için gittiğimiz kampuste acayip bitkiler görüp arabaya doldurdum. Döküntüleri arabanın içine dağıldı diye baya fırça yedim. Ama olsun, hepsi çok güzeldi.

Evdekiler de resim ile uğraştıklarından fırça kavgamız eksik olmuyor.

Çalışma alanimi asla süpürmüyorum. Kimseyi yaklastirmiyorum. 

Son aylarda ev ahalisi bana garip garip bakmaya başladı.