Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Erhan Atalay

Modelci dengesizlikleri.. Garip modelci davranışlarının dışa vurulduğu serbest köşe

Recommended Posts

Merhaba sevgili dostlar,

Kerem ile bir sohbette aklimiza geldi, neler var bu kategoride acaba.. Herkes serbest olarak yazsin diyorum, çekinmek yok. :)

Bende çok var ama bir kaç tanesini simdiden yazmali, örnek de olur hem..

** Her gece saat kaç olursa olsun, uykusuzluktan gözlerim de yansa mutlaka bir kaç kutu maketi açip içindeki plastik parçalarini çipil çipil olmus gözlerimle incelemezsem rahat uyumam...

** Sabahlari dis firçalarken, bitmis maketlerin oldugu dolabi açip seyretmezsem, kendimi dis firçalamis gibi hissetmem. Önüme dökülen macun köpükleri umrumda bile olmaz..

Sizlerden de bekliyorum..

Geçenlerde,

Antalya Kundu da memleketin en meşhur otelindeyim, Mardan Palace.. Biliyorum plajındaki kumlar Mısır'dan getirilmiş, ayak yakmayan cinsten. Benim için ayak yakması yakmaması umrumda değil, merak ettim yeterince ince ise, bir avuç almalı, dioramaya zemin yaparız çöl olur belki diye. Plaja 50 metre uzaktayız, patronla dolanırken, bekle dedim seyirttim plaja. Adam garip garip bakıyor, Takım elbise ayakta kundura, kuma geldim, garip garip bakıyor millet. Bir avuç aldım fena değil, işe yarar belki inceliği iyi oldu geldiğim... Ama olan oldu işte, koyacak bir şey yoktu, cebime doldurasım geldi geldi gitti, elimde bir avuç kum geri döndüm..

Avuçta kum durmuyor tabiki, bir de milletle tokalaşmak lazım gelir , küfür ederek savurdum rüzgara.. Patron yarı azeri şivesi türkçe yarı rusça gardaş ben gönderirem sana bir çuval içinde gömersin kendini gibi bişi dedi.. Daha da gönderecek, telefon açıp ne oldu benim kumum da denmiyorki patrona..:)

Peki decal seti aldım diye 20 tane aynı maketi almaya teşebbüs etmek dengesizlik midir?

Trabzonun havasından suyundan heralde tersten yapıyorum işleri. Herkes maket alır sonra detay seti bekler falan. Önce decal aldım maketi almadım. Aslında aldım evde 3 tane yapılmamış duruyor ama bana 20 tane lazım.