Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Mehmet Küçük

1/125 │ Calypso (Ocean Exploration Vessel)│ Revell │ Mehmet Küçük

Recommended Posts

Herkese merhaba

Bu çalışmayla 2. Dünya Savaşına biraz ara verdim ve çocukluğumuzun belgeselcisi Kaptan Cousteau' nun gemisi olarak stokta duran kite el attım. Kit güzel, çapak vs derdi fazla yok. Kit içeriğinde kullanıma sunulmuş köpekbalığı, helikopter, dalgıç motorları gibi ekipmanlar var ama gerçekçiliğini beğenmediklerimi kullanmadım, zaten çoğu seçenekli sunulmuş planda.

Ayrıca deniz çalışması olacak, daha önce ufak denizler yapmıştım ama bu boyutta bir muammaydı. Aslında çalışmanın bitimi çok yaklaştı ama - biraz da genel alanım dışında bir seçim olduğundan herhalde, yapım aşamalarını fotolayamadım. Kısıtlı bir kaç resimle konuyu açıyorum artık finalin fotolarını yayınlayacağım.

Herkese keyifli çalışmalar

revell-oceanographic-exploration-vessel_zps5u3vwmbm.jpg

20151204_001251_zps5va8zs3f.jpg

20151204_001300_zpss3gqmuwo.jpg

20151204_001445_zpskr6kpkos.jpg

20151204_001404_zpsbnbgsseb.jpg

20151204_001208_zpswlln4yhk.jpg

Kolay gelsin:)

Hep bir sualti diosu yapmak istedim ama simdiye kadar olmadi. Bu gemiylede cok guzel olur belki sizde dusunrsunuz:)

Sağol Ertuğ Abi, amacım aslında büyük ebatlarda bir deniz çalışması denemekti. Daha önce yaptığım minik gemilerde modeli deniz çalışması ile birlikte görmeyi tercih ettiğimi fark ettim :) Sualtı ise çok daha komplike tasarlanması lazım, su üstünü bir becerebilsem ilerde belki başka çalışmada sualtını da deneriz

ellerine sağlık mehmet çok güzel bitmiş

Çok teşekkürler Baki Abi

Ellerine sağlık Mehmet modelde, yüzeyde on numara çok başarılı bir çalışma olmuş.

Teşekkürler Gökay beğenmene sevindim

Hey gidi kaptan kusto... Çocukluğuma gittim şimdi, bir de kustonun amfibik kamyonu vardı, hem suda hem karada giderdi...

Model çok güzel olmuş, elinize sağlık. Su yapımı işine hastayım, nasıl yapıyorsunuz valla takdir ediyorum...

Teşekkürler, kaptanın amfibik kamyonunu bilmiyordum siz belirtince baktım, gerçekten çok ilginç ve sevimli bir araçmış, kiti çıkmamış ama...

deniz kısmı çok güzel olmuş aşamalarından da biraz bahsetsetdiniz keşke

Teşekkürler, haklısınız iyi olacaktı

Mehmet çok güzel oldu bu yahu . Yarışmaya getir, şu parmaklıklara ve zincirlere biraz daha pas, dökülme olur mu acaba ? Sen daha iyi bilirsin ama

Deniz silikon ve boya sanırım, vernik 100kat vb malzeme olmadan bence süper yapmışsın.

Ellerine sağlık

Çok teşekkürler Gürkan Abi, eskitmeleri birazcık daha fazla tutarım diye planlıyordum ama referans fotolarında en son harap hali dışında pek bir şey göremedim. Yalnız Abi dediğin gibi, parmaklıklar ve zincirler hariç onlara biraz daha dokunulabilirmişim. Deniz olayı hep çözmek istediğim bir konu, daha önce 3-4 minik gemi için denemiştim bu büyüklükte ilk oldu, her seferinde değişik malzemeler deniyorum. 100 kat vernik de daha çok dere, göl, su birikintisi, bataklık için düşündüğüm sayende çözülmüş bir konu-materyal oldu.

Ellerinize saglik cok temiz bitmis gercekten harika. Benim stokta duruyor hala bunu gordukten sonra yapmaya korkar oldum

Teşekkürler Bora, kitin Revell de alışıldık bazı sıkıntıları var ama keyifli gitti. Çalışmaya başlarken amacım büyük bir deniz denemesi yapabilmekti, işini gördü. Stokta dursun zamanı gelince el atarsın.