Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Cihan İNCE

1/48 │ Ju-87 G2 Stuka │ Hasegawa │ Cihan İnce

Recommended Posts

abi eline sağlık kokpit çok güzel olmuş sadece emniyet kemerleri oversize mı kalmış acaba ? nacizane pek anlamam ama kolay gelsin

Kemerler oversize oldu. Metalleri cımbızla ancak o kadar küçük bulebildim . sonuç bu.

İlk kez denedim banttan kemer yapmayı idare edin.

Kanat altından iki delik açılıp 2mm lik çubuk monte ettim ve kanat lambasına yer hazırladım.

IMG_20160110_115349_zps5e46vlxp.jpg

Çıtadan bir parça kesim içini oydum 4 kenarından 1mm matkap ucuyla delip içine 1mm lık çubuklar yerleştirdim. İçini alüminyum boyayıp üzerine kristal klear damlatıp lambayı yaptım.

IMG_20160110_115427_zpslrkgohqq.jpg

Lambanın monteli halini çekmemişim. Bitince artık.

Pervane bağlantı sistemini değiştirdim. Orijinal halinde nedense doğru düzgün yanaşmıyor ve ortalığı durmuyordu.

IMG_20160117_162108_zpsbu5weosn.jpg

Pito borusunu pirinç boru ve iğne birlikteliği ile değiştirdim. Plastik çabuk kırılıyor tüm uçaklarında istisnasız kırarım plastik pitot tüpünü

IMG_20160117_162403_zpsg6jclgcw.jpg

Radyo anteninin pirinç boruyu döverek ve egeleyerek tekrardan yaptım. Bu radyo antenleri de hep elimde kalır. Artık hepsini metal yapıyorum.

IMG_20160117_162648_zpsxjlhwfbg.jpg

En son dark green boyandı yarın black green kamuflajlanacak tatilden sonra da kış kamuflajı atılacak.

IMG_20160117_162437_zpsktoyhgjz.jpg

Elinize sağlık. O pirinç borulardan edinmek lazım... Bende habire pitot'ları kırıyorum :)

canopy deki maskeler çok iyi duruyor. Sizi iyi uğraştırmıştır.

Kanat ışıkları için yaptığınız ayrıntıda çok iyi olmuş. Sizi referans alıp bende yapacağım.

Çok guzel Cihan aynısını bende yapmıstım yapımı zevkli kolay gelsin :) :)

Elinize sağlık. O pirinç borulardan edinmek lazım... Bende habire pitot'ları kırıyorum :)

canopy deki maskeler çok iyi duruyor. Sizi iyi uğraştırmıştır.

Kanat ışıkları için yaptığınız ayrıntıda çok iyi olmuş. Sizi referans alıp bende yapacağım.

Teşekkür ederim. Şenol bey pirinç borular güven makette bolca var. Bazı boyutları tükendi ama eldekiler iş görüyor farklı çaplarda bulunuyorlar tam pitot tüpü oluyorlar.

Kanopi maskelemek Pek yormadı iyi yaparım o işi. Hatta o iş için alet bile yaptım. Forumda olacaktı

Gördüm aleti. Ben alttan cep telefonu flash'ı ile aydıntatıp yapıyorum ama sizin alet daha mantıklı. Bende yapmayı düşünüyorum.

Asıl problem o kesme işi. Normal bir kanopide 3-5 parça birşey bulunur. Stukalarda maşallah sanırım 26 parça var. :) sırf o yüzden daha başlamadığım 1/32 stukam için ayrıca kesilmiş şanlon maske bantı seti de aldım :) kesmeyi geçtim yapıştırmasıda dert :)

Güven maket'i bulamadım. Aratınca Güven Sanat çıkıyor...

Gördüm aleti. Ben alttan cep telefonu flash'ı ile aydıntatıp yapıyorum ama sizin alet daha mantıklı. Bende yapmayı düşünüyorum.

Asıl problem o kesme işi. Normal bir kanopide 3-5 parça birşey bulunur. Stukalarda maşallah sanırım 26 parça var. :) sırf o yüzden daha başlamadığım 1/32 stukam için ayrıca kesilmiş şanlon maske bantı seti de aldım :) kesmeyi geçtim yapıştırmasıda dert :)

Güven maket'i bulamadım. Aratınca Güven Sanat çıkıyor...

Kanopi maskesi kesmek hazır maskeyi yapistirmaktan daha kolay oluyor (ya da bana öyle geliyor)

Güven sanat güven maket aynı yer birbirinin şubesi.

Dekaller yapıştı parlak vernik atıldı ve kutu pastel ile yıkama yapıldı .

Kuru pastel yıkamasında bulaşık deterjanı yerine duş jeli kullandım. Benim bulaşık deterjanı vernige zarar verdi en son yaptığımda . Duş jeli mükemmel sonuç verdi.

Tekrar parlak vernik atılıp maskelenecek ve kış kamuflajı atılacak.

IMG_20160221_124712_zps4ld9tvnd.jpg

Cihan abi eline sağlık kış kamuflajı güzel olmuş. Uzun zamandır girmiyordum foruma. Önceden görsem haber verirdim. Bu uçağın 1/72 ölçeklisini yapmıştım. Hans Ulrich Rudel'in kullandığı bu uçakta svastikanın yalnızca çerçevesi yapılmış. Kolay gelsin.

Cihan abi eline sağlık kış kamuflajı güzel olmuş. Uzun zamandır girmiyordum foruma. Önceden görsem haber verirdim. Bu uçağın 1/72 ölçeklisini yapmıştım. Hans Ulrich Rudel'in kullandığı bu uçakta svastikanın yalnızca çerçevesi yapılmış. Kolay gelsin.

Aslında kitte de sadece çerçeve verilmişti parçalı kamuflaj için ama kış kamuflajlı halinde çerçevenin içinde savastika siyah diye ugraşıp maske bandından sivastika boyadım.

Çok güzel görünüyor Cihan Ellerine sağlık. Detaylı resimleri bekliyorum.

Uçakçıların şu çok güzel yaptıkları maskelemelerine hayranım. Eline sağlık. Son halini de görsek artık.

Teşekkürler.

Bunaldım artık bundan elim ermiyor :-) uzun suredir tezgahta sürünüyor.