Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Ferhat Karadeniz

1/72 | Boston Mk. IV/VA-20J | Revell | Ferhat KARADENİZ

Recommended Posts

ee savaş diyince vede 2. dünya savaşı kahramanları unutmamak lazım bekir başgana destek amaçlı bende bir tane bombardıman yapayım dedim. evet kitimiz revell baya bi sorunlu kit ama malesef başka markalarda yok olanda bundan iyi değil. uçağın içine eklemeler filan yapıldı kitte 2. sürüm de bulunan telsiz güçlendirici zımbırtılar verilmemiş düz geçmişler bende biraz eklemelerle benzetmeye çalıştım...

o8W2om.jpg

normalde koltuk arkası düzdü 2. dünya savaşı ortalarında telsiz mesafesini uzatmak amaçlı eklemeler yapılmış

MgGXmN.jpg

bu borularda kenan abinin tavsiyesi üzerine ince lehim teli ile yapıldı. hem kolay şekil alabiliyor hem boya ve japonla kanki tavsiye ederim.. boya yapıldıktan ve verniklendikten sonra bıçakla sağını solunu kazıyarak dökülme yaptım sonra yıkama yapıldı..

W9v45Y.jpg

P6Wp99.jpg

Xq1yQ7.jpg

dZdoy4.jpg

A6MER0.jpg

zlkgPY.jpg

uçak değil akvaryum sanki maskele maskele bitmiyo..

82vk4a.jpg

güç sizinle olsun :D

Ferhat ellerine sağlık,kolay gelsin,gövde içine yaptığın detay çok hoşdur ammma velakin görünmeyecek kine :) Zamanın birinde iki oda bir salon benzeri yapmıştım,gövde kapandı iş bitti :)

Blohm voss ahanda örnekleri :)

Image_144.jpg

Image_151.jpg

eyvallah abim.. amacım deneme yanılma yapmak abi bu lehim telini denedim aslında sarıya boyayıp dökülme nasıl olacak diye güzelde oldu bence bundan sonrakilere devam... bu arada bu ne abi 2+1 ev olmuş bu...

selam millet baya bi aradan sonra şu yarımları bitirelim artık :) . maket değil mübarek malzeme düşmanı maskele maskele bitmedi..

nLDoVa.jpg

m1DZqy.jpg

MLZ4la.jpg

knDRYm.jpg

rZDvmM.jpg

Vv7RAV.jpg

927lV3.jpg

sonrasında rütüşlar yapılıp parlak vernik atıldı decaller tamamlandı ve gunze parlak vernik atıldı

ormlgm.jpg

L160Ej.jpg

şimdi yıkama yağlama..