Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
salih tural

1/12 │ Ducati Panigale 1199S │ Tamiya │ Salih Tural

Recommended Posts

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim, umarım iyi bir şekilde bitiririm...

Aslında ufak tefek rötuşlar dışında bütün parçaların imalatı ve boyası bitti gibi. Dış karenajı kırmızı yapıp dekallerini kaplayıp 2k oto verniği uyguladım. Krom parçalar vs yapıldı ve hemen herşey şu an takılmayı bekliyor.

Vakit bulup da tamamladığım parçaların fotolarını yükleyemedim.

Parçaların gövde ile birleştirilmesi aşamasında bir aksilik çıkmazsa tünelin sonunda ışık görünüyor diyebilirim (bu ışık üzerime gelen tren de olabilir tabi:))

saygılar...

çok güzel bir çalışma elinize sağlık sadece birşey dikkatimi çekti orjinaldemi öyle bilmiyorum ama ön tekerlek ters mi ? arka tekerlekteki yağmur kanalları öne doğru desenli ön teker arkaya doğru kolay gelsin

Çok teşekkür ederim.

Lastiklerin yönüne takarken özellikle dikkat ettim. Lastikler, jantlar ve jantların üzerindeki dekallerin doğru yöne bakıyor olması lazım diye epey dikkatli montaj yapmaya çalıştım. Hatta hobbydesign'ın detay setinde ön fren diskinin üzerinde yer alan ve lastiğin sol tarafında olması gereken ABS parçasını yapım kılavuzunda sağ tarafta diye verilmiş, sonradan fark edip onu da düzelttim. Ayrıca tamiya bir güzellik yapmış ve lastiğin üzerine, lastiğin dönüş yönünü gösteren bir ok koymuş (muhtemelen gerçek motorda da olan bir şey). O ok sayesinde de lastiği doğru şekilde takabiliyorsunuz.

Meğer günlük beğeni limitimiz varmış ve ben bunu yarım saat de tükettiğim den sizin ve diğer arkadaşların şaheserleri beğenemedim. : (  Gerçekden mükemmel... Motosiklet seven biri olarak motosiklet yapmayı hiç düşünmemiştim taki şuana kadar... Motorsikletler de bukadar detaylı ve güzel modeli sadece son derece kaliteli bir marka olan Autoart marka diecast 'da görmüştüm. Ellerinize sağlık...

Güzel yorumlarınız için herkese çok teşekkür ederim.

Bu şu ana kadar yaptığım ikinci motosiklet maketi oldu. Maket şirketleri genelde gösterişli ve bol renkli araçların maketleri üretiyorlar ve insanı tatmin eden modeller ortaya çıkıyor. 4 yıldır maketle uğraşıyorum ve normalde sadece uçak maketleri yapıyordum, sonra otomobil ve motosiklet maketlerini de denedim ve motosikletlerin insanı tatmin eden ayrı bir yönü var. Dolayısıyla motosiklet maketlerini herkese tavsiye ederim. Gerçekçi sonuçlar elde etmek daha kolay sanki...