Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Ahmet Aslanlı

1/72│ Kyushu J7W1 Shinden│ Hasegewa │ Ahmet Aslanlı

Recommended Posts

Kyūshū J7W Shinden (震電, "Muhteşem Yıldırım") Japonya' nın canard tasarımlı prototipi. Kısa menzilli uçuşlar için yapılmış. Mitsubishi motorlu arkadan itmeli, füturustik bir tasarımı var. İlk olarak 3 Ağustos 1945' te uçmuş. Yani savaşa yetişememiş. Hisart Müzesi' nde dioramasını görmüştüm, uçağı çok beğendim hemen aldım. Uçar halde yapmayı düşünüyorum.

WP_20151116_001_zps9v8bnuij.jpg

Keyifli modeller:)

Ölçek çok küçük geldi, keşke almasaydım dedirtti, bir de motor detaylı 1/48 gördüm:(

Renk kodları Gunze, içini H58 demiş. ölçek de küçük olduğu için mitsu yeşilinin açığını yeşille tan sarısını karışıtırarak yaptım. İçinde figür yoktu, onu da buldum (teşekkürler Burak).

Önerilen boya:

b_GSI-H58.jpg

6ed15914-2f54-4734-9149-0ccd9c6df08f_zps7i8p05bq.jpg

ellerine sağlık ahmet bir an resimlere bakarken bu uçağın burnu neresi kuyruğu neresi diye karıştırdım :( :( :(

Teşekürler Baki:)Yaparken ben de karıştırdım bazen.

Hobaa Ahmet harika olmuş, boyası enteresan olmuş dökülmeler tonlamalar var gibi...

Teşekürler Gökay. Aslında temiz olmasını planlıyordum, çünkü sadece birkaç kere uçabilmiş. Ama vernik üzerine dekali mark fitle yapıştırınca leke kaldı. Ben de panellere tonlamalar yaptım. Bendeki mark fit bozuldu galiba.

iyi yanlar bu arkadaş itişli :)

Arkaya jet motoru koymayı da planlamışlar uzay gemisi gibi olacakmış.

Ahmet, yapim kilavuzunu ters mi tuttun yoksa? :P Eline saglik, ben cok begendim. Fimal ise ayri guzel.

Teşekkürler Sertaç. Arada anlık karıştırdığım oldu:)