Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Tolga Uzuner

1/100 │ MG AMS-119 Geara Doga │ Bandai │Tolga Uzuner

Recommended Posts

Evet daha hiç bir şey yapmadığım için sanırım bunu kış kampanyasına sokabilirim :)

MG AMS-119 Geara Doga ilk olarak Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack animesinde Zeon güçleri tarafından çok amaçlı toplu olarak üretilmiş bir askeri mobile suit.

Yani her ne kadar tip olarak haşmetli olsada aslında genelde animedeki esas oğlanlar tarafından bol bol patlatılıyorlar :)

Daha sonraki animelerde farklı ekipmanlarla karşımıza çıksalar da bendeki en yoğun etkiyi ilk gördüğümde bu kitteki versiyonları bırakmıştı.

Gene bol ve büyük büyük parçalı bir kit, bol bol boya ve astar gidecek gibi duruyor :)

doga_zpsnkegfxwt.png

Kendisini orjinal olarak yaparsak böyle oluyor

dogaa_zpsgxo2m5xf.jpg

Peki ben orjinal renklerinde yapacakmıyım ? Hayır tabiki de :D

Hayırlısı bakalım :)

evet ufaktan başladım,

ilk olarak pilotun kaçış podunu en sevdiğim renge boyadım :)

kirmizi_zpsoyahzzfq.png

Sonrasında pilotumuzun koltuğu

dogakokpit_zpso7c20mlz.png

Ana gövdeye başladım, her modelde bir yeni teknik düsturuma sadık kalmak için burda da ilk defa pre sahding denedim bakalım nasıl olacak boyadığımda

doga1_zpscfeckov3.png

kolay gelsin Tolga hocam valla bende boyucam gundamı ama gözüm kesmiyo senin açtığın her konuda gaza geliyorum alıyorum elime rg destiny gundamı sonra bacagı sökmeye başlarken bakıyorum geri takmışım bu kadar parça byanırmı lo diyorum kendime kalkıp gidiyorum geri ama bu gidişle bende boyucam farklı bir renge ama senin iş kadar iyi ve sabırlı bir sonuç beklemiyorum ( :

kolay gelsin Tolga hocam valla bende boyucam gundamı ama gözüm kesmiyo senin açtığın her konuda gaza geliyorum alıyorum elime rg destiny gundamı sonra bacagı sökmeye başlarken bakıyorum geri takmışım bu kadar parça byanırmı lo diyorum kendime kalkıp gidiyorum geri ama bu gidişle bende boyucam farklı bir renge ama senin iş kadar iyi ve sabırlı bir sonuç beklemiyorum ( :

valla boya güzel olur bence, ama 144 ölçekler hakkaten ufaklar boyaması daha zahmetli olur, mg 100 ölçeklerin o rahatlığı var boyamak için.

kolay gelsin adamım konuyu açan dan önce davrandın.. eleman açtı konuyu ama ses seda yok :D

valla orta geldi bende kaleye yuvarladım :)

Ben mazeretliyim. Sınavım var. sınav bir bitsin geliyor mechalar.

Hadi bekliyoruz merakla.

Tolgaaa herkes çalışıyor astar kurusun diye siteye girdim baktim ayni sayfada dolaşıyoruz:)

Hehe gördüm resimleri kırmızı olsun 5 kuruş fazla olsun demişsin :) yalnız ben boyadım renkleri beğenmedim baştan boyayacağım gibi, neyseki fazla ilerlememiştim

valla boya güzel olur bence, ama 144 ölçekler hakkaten ufaklar boyaması daha zahmetli olur, mg 100 ölçeklerin o rahatlığı var boyamak için.

valla orta geldi bende kaleye yuvarladım :)

Hadi bekliyoruz merakla.

Hehe gördüm resimleri kırmızı olsun 5 kuruş fazla olsun demişsin :) yalnız ben boyadım renkleri beğenmedim baştan boyayacağım gibi, neyseki fazla ilerlememiştim

Ziya gibi kaşınma olmadı baştan diyor hep sonra nereden bulaştım deme

tolga gerçekten zevkle takip ediyoruz ya....o parçaları ve sayısını görünce içim kararsa da kendi açımdan....her çalışmada ileri gidiyorsun...valla bravo...

Alpay teşekkür ederim, bunların parça sayıları ilk başta beni de geriyordu ama yapa yapa 300-400 arası parçaya alıştım artık sıkıntı yaratmıyor, sadece zaman olarak hepsini astarlayıp boyamak kurumasını beklemek uzun sürüyor :)

Asıl 4-5 tane daha bunlardan yaptıktan sonra Pg denilen 1/60 ölçekli en detaylı Gundam kitleri var onları yapmaya başlayacağım, onlarda 800-900e kadar çıkıyor parça sayısı bak işte onlar biraz geriyor beni :)

Her yaptığım makette yeni bir şeyler deneyerek kendimi geliştirmeye çalışıyorum, bazıları oluyor bazıları olmuyor, mesela bunun sağ omuzundaki zırhta bir kamuflaj denemesi yaptım ama hiç olmadı çok hayal kırıklığına uğradım :) deneyip öğrenmek bu işin en zevkli kısımlarından bence

Alpay teşekkür ederim, bunların parça sayıları ilk başta beni de geriyordu ama yapa yapa 300-400 arası parçaya alıştım artık sıkıntı yaratmıyor, sadece zaman olarak hepsini astarlayıp boyamak kurumasını beklemek uzun sürüyor :)

Asıl 4-5 tane daha bunlardan yaptıktan sonra Pg denilen 1/60 ölçekli en detaylı Gundam kitleri var onları yapmaya başlayacağım, onlarda 800-900e kadar çıkıyor parça sayısı bak işte onlar biraz geriyor beni :)

Her yaptığım makette yeni bir şeyler deneyerek kendimi geliştirmeye çalışıyorum, bazıları oluyor bazıları olmuyor, mesela bunun sağ omuzundaki zırhta bir kamuflaj denemesi yaptım ama hiç olmadı çok hayal kırıklığına uğradım :) deneyip öğrenmek bu işin en zevkli kısımlarından bence

ya tolga iyide bu parçalar cm bile değil mm ya ve sen mesela o sağ omza en az 50 parça ile yapıyorsun dimi özellikle o birleşim yerleri çok karmaşık...valla helal olsun seni izlemek bi zevk...800-900 parça kim tutar seni....