Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Fatih Taş

1/35 │ M-270 ÇNRA │ Dragon │ Fatih Taş

Recommended Posts

oldukça ilgi çekici proje benim için, ilgiyle izleyeceğim,

sizin sunumlarınızı izlemenin çok keyifli ve bilgilendirici olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim.

dragon "current version" diye yeniden çıkardı bu kiti, ne farklılıklar vardır acaba? afv club paletler'in resmi yok galiba, onlar nasıl?

kolay gelsin

On 04.11.2015 at 09:45, Serdar Konar yazdı:

oldukça ilgi çekici proje benim için, ilgiyle izleyeceğim,

sizin sunumlarınızı izlemenin çok keyifli ve bilgilendirici olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim.

dragon "current version" diye yeniden çıkardı bu kiti, ne farklılıklar vardır acaba? afv club paletler'in resmi yok galiba, onlar nasıl?

kolay gelsin

Yorum ve iltifatlarınız için çoook teşekkür ederim.

"Current Version" olarak çıkardığı son versiyon olam M-270A1 modeli. Temel farkı atış kontrol sistemi ve yönlenme/doldurma yenileştirmesi. Gözle görülebilen değişiklikler ise komutan kapağına takılan makinalı tüfek, sepet gibi ufak detaylar. Yani kitin %90'ı aynı diyebilirim.

Paletler sonradan dahil olduğu için çekememiştim. Hemen ekliyorum :) Dahamontaja başlamadım ama baklalar çıt çıt mantğıyla bir birine geçmeli olarak tasarlanmış. En hoşuma gideni ise lastik padların ayrı olrak verilmiş olması ki bu boyama da süper kolaylık demek olacak. Tek çekincem yorumlardan okuduğum kadarıyla cer dişlisi ile uyum biraz baş ağrıtabilirmiş 3d-paranoid.gif

9DVzRr.jpg

qJ403Q.jpg

PO5dp7.jpg

Fatih kolay gelsin çok güzel bir kit çok güzel bir çalışma olacağına eminim zevkle takip edeceğim.... :)

Yine akıl sağlığımız bozulacak sanırım. Heyecanla bekliyoruz.

ÇOk güzel bir model çıkacak ortaya, kefilim...

Teşekkür ederim. Beklentiyi görünce stres bastı şimdi...

sorry-20.GIF

Silahın mürettebat kabini üç kişilik. Kısım Komutanı, Panel Operatörü (atış bilgisayarını kullanan) ve sürücü. Hafif silah ve şarapnele karşı zırh koruması mevcut. Kabin pozitif basınç sistemi ile çalışıyor. Böylece atış esnasında oluşan gaz ve dumanlar kabin içine sızmıyor. Kendim de bizzat şahidiyim, ses yalıtımı da mükemmel. Dışarıda kıyamet koparken, içeride sadece ufak bir sarsıntı hissediliyor :)

Kabin içi ile devam;

rJg4gz.jpg

Sürücünün sağındaki kontrol konsolunun yeri Dragon tarafından yanlış verilmiş. Eduard PE sayesinde doğru yere oturtacağız.

7yoJor.jpg

Kutu kutu pense.... Eduard birçok parçayı üç boyutlu tasarlamış. Başlangıçta korku ve stres yaratsa da, mühendislik harika olduğu için sorunsuz olarak hedefe ulaşılıyor. PE yapıştırma için CA yapıştırıcı kullanıyorum. Yoğunlukları farklı tiplerde bulundurmakta fayda var. Yapışma işleminden sonra artıkları temizlemesi de nispeten kolay oluyor. Kabin içine ait iki parça...

PO5d5b.jpg

Sürücü koltuğu

7yoJPm.jpg

PO5dBv.jpg

9DVzE9.jpg

qJ40R3.jpg

Ma6QW6.jpg

Bir yandan da kendi tecrübelerimi paylaşayım. PE parçaları çerçeveden ayırmak hakikaten dikkat istiyor. Benim bulduğum çözüm cam oldu. Yapı markette bulduğum kaynak gözlük camı, siyah rengi sayesinde parçalarla kontrast oluşturuyor ve bu nedenle bu iş için gayet ideal. Önce parçayı çerçeveye bağlantı bölümünden çerçeveye yakın olacak şekilde 11 no bıçak ile dikey hareketle ayırıyorum. Daha sonra bağlantı parçası ile parçanın birleşim yerine bıçağı dayamak suretiyle neredeyse sıfır kesim elde ediyorum.

g9kgyL.jpg

Sonra o kesilen parça biiiiiiinggg sesi ile uçup yokolmuyormu :)

O ses ve ardından halının üzerinde garip hareketler oops-0030.gif

Neler yapıyor yahu?

Erhan Abi bak çalışmaya, bir de yazmış işaretlemiş ) Pe ler nefis

Fatih bravo, süper şeyler dönüyor burda. Takip...

Teşekkür ederim. Güzel bir şeyler yapmaya çabalıyorum. Bunun karşılık görmesi de daha çok motive ediyor happy-048.gif