Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sinan Ovalı

1/72 | Search & Rescue Vessel | Revell | Sinan Ovalı

Recommended Posts

Ellerinize sağlık bazı kısımlara terebentin yağlı boya ikilisi ile yıkama yaparsanız görünümü dahada güzelleştirebilirsiniz...

ellerine sağlık sinan güzel olmuş. pervaneler biraz zımpara istiyor gibi geldi bana ...

Degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim. Aynen ne düşündüysem yazmissiniz. Pervaneleri farketmek biraz gec oldu maalesef. Yagli boya ile eskitme konusunda hic deneyimim yok maalesef, yavas yavas ogrenmeye calisacagim. Hatta bugun van gogh marka yagli boya aldim. Bu hafta deneyecegim bakalim nasil sonuclar alacagim ☺️

Degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim. Aynen ne düşündüysem yazmissiniz. Pervaneleri farketmek biraz gec oldu maalesef. Yagli boya ile eskitme konusunda hic deneyimim yok maalesef, yavas yavas ogrenmeye calisacagim. Hatta bugun van gogh marka yagli boya aldim. Bu hafta deneyecegim bakalim nasil sonuclar alacagim ☺️

Önce Görünmeyen bir yerinde deneyin derler ya , dikkatli olmak Lazım ilk denemelerde ...

kolay gelsin

Sinan eline sağlık epey güzel görünüyor :)

Yalnız beyaz kısımların üstünden 1 kat beyaz boyayla geçmek daha yumuşak ve pastel bir hava katar mıydı acaba?

Değerli yorumun için teşekkür ederim.

Beyaz ile boyanması gereken çoğu yeri boyayamadım maalesef. Beyaz boya ve özellikle fırça ile çalışmak kabus gibi geldi bana. Öncelikle beyaz boyanın pigment yoğunluğu çok düşük olduğu için her boya darbesini belli ediyor, her yer fırça izleriyle doluyor, ardından havadaki uçusan ve boyayanın üzerine yapışan tüm toz, iplik vs. parçacıkları belli ediyor. Bununla birlikte fırçanın bir kılı kopup boyanın üzerine yapıştığı zaman çok aşırı derecede bunu temizlemek zor oluyor. Kalıplarda kullanılan plastik beyaz olunca bende bu durumdan kaçmak için boyamamayı tercih etmiştim. Bu yaptığım eski bir maket. Bunun üzerinde 5-6 tane maket yapıp bitirdim. Ardından Airbrush seti aldım, enamel boyadan vallejo air series akrilik boyalara geçtim. Biraz daha tecrübe edindim diyebilirim. :)

elinize sağlık çok temiz bitmiş gözüküyor. şahsen fikrim dio yapmayacaksanız eskitme yapmayın keza sergilerken deniz araçları temiz daha güzel duruyor. sadece gözüme çarpan bariz mantık hataları var, o da mesleğimden dolayı sanırım. örn. seyir fenerleri sağda yeşil solda kırmızı olmalıydı, can salları metalik renk değil de beyaz olmalıydı. yangın devreleri kırmızı olmalıydı,radar anteninde olması gereken decal alakasız bir yerde vs. vs. lütfen yanlış anlamayın sadece bilgilendirme amaçlı.

elinize sağlık çok temiz bitmiş gözüküyor. şahsen fikrim dio yapmayacaksanız eskitme yapmayın keza sergilerken deniz araçları temiz daha güzel duruyor. sadece gözüme çarpan bariz mantık hataları var, o da mesleğimden dolayı sanırım. örn. seyir fenerleri sağda yeşil solda kırmızı olmalıydı, can salları metalik renk değil de beyaz olmalıydı. yangın devreleri kırmızı olmalıydı,radar anteninde olması gereken decal alakasız bir yerde vs. vs. lütfen yanlış anlamayın sadece bilgilendirme amaçlı.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim

Evet haklısınız. Dediğiniz her nokta doğru. Yaptığım ikinci maket olduğu için biraz kafama göre takılmıştım.

Bir süreden sonra kılavuza bakmayıp parçaları kendi keyfime göre yapıştırmaya başlamıştım.

Dekaller ise ayrı olay. Ne nerede hoş durursa oraya yapıştırmıştım.

Hiç mantıklı değildi yaptığım ama inanılmaz keyif almıştım :P