Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Ahmet Aslanlı

1/8│Heavy Metal │ Terry Lattimer │ Ahmet Aslanlı

Recommended Posts

hm candir gercekten, kolay gelsin Ahmet

80'lerin kitch amerikan çizgi filmlerindendir. Daha sonra aynı konseptle 2000 yılında da bir filmi çekilmişti. Benim elimde de benzer bir resin kit var bu konuyu takip ederek sizden feyz alarak yapmaya çalışacağım naçizane :) kolay gelsin

Ben de ilk kez böyle bir resinle çalışıyorum, bakalım sonuçta neler öğreneceğiz:)

Heavy Metal dergisinin hastalarından biri olarak takipteyim.

Süpermiş, kolay gelsin Ahmet, sonucu merakla bekliyorum.

Teşekkürler arkadaşlar.

Yahu nedir bu kızcağızların bu canavarlardan çektiği... Bak, bir tane daha :) :)

Can işler fena, kız robotu tamire gidiyor; elektrik alıyor, sonra iyice elektrikleniyorlar:)

Ahmet abi ,

Konu dışı fakat yazmadan duramadım ilginizi çeker sanırım; Luis Royo Olivia De Berardinis , Rowean Morrill , Boris Vallejo Julie Bell , Victoria Frances kişileri incelemenizi isterim.

BU ressamlar tabii çok başarılı ve klasikler ama ben daha çok Vallejo ve Frazetta' nın resimlerini seviyorum.

Zımpara putty zımpara yaptım, Kızın omuzlarını macunla kapladım tekrar. Malzeme çok ağır olduğu için normal japon yapıştıramıyor; spreyli yapıştırıcı kulandım. Boyadan sonra spreyi sıkınca boya bozulacak epoxy deneyeceğim bakalım nasıl olacak...

DSC00172_zps7nei27tm.jpg

Boya çok güzel olmuş.

Ama kırık parçaları boyadan önce mi yapıştırsaydın acaba? Sonra sıkıntı çıkartabilir ;)

Bir de eğer spreyden kastın ZAP'ın Zip kicker ise, şöyle deneyebilirsin boyadan sonra parlak verniği at, kuruduktan sonra yapıştıracağın yerleri japonla yapıştırıp Zip kicker'ı sık, o zaten hemen tutturacağından daha ıslakken kaçan yerlerdeki fazlalıkları da bez ile sil. Ben yaptığım arabalardan birinde uygulamıştı, bir problemle karşılaşmadım.

Boya çok güzel olmuş.

Ama kırık parçaları boyadan önce mi yapıştırsaydın acaba? Sonra sıkıntı çıkartabilir ;)

Bir de eğer spreyden kastın ZAP'ın Zip kicker ise, şöyle deneyebilirsin boyadan sonra parlak verniği at, kuruduktan sonra yapıştıracağın yerleri japonla yapıştırıp Zip kicker'ı sık, o zaten hemen tutturacağından daha ıslakken kaçan yerlerdeki fazlalıkları da bez ile sil. Ben yaptığım arabalardan birinde uygulamıştı, bir problemle karşılaşmadım.

Teşekkürler.

Kollar kadını saracağı için önceden yapıştıramadım. vernik spreyin boyaya zarar vermesini engelleyecek galiba. Öyle yaparım.

Süper ellerine sağlık... Kadının bedeni biraz parlak olabilir miydi ? Üstünde vernik var mı ? Hafif bir tonlama da olabilirdi. Aliens figürü bekliyorum stokta yok mu ? Offf ne çok sordum, kendim den sıkıldım. Ellerine sağlık.

Teşekkürler Gökay. Mat vernik var, O sayede aktivatörlü yapıştırıcı kullanabildim, Boyaya zarar vermedi. Bir ara kadına parlak vernik atmayı düşündüm ama, oyuncak gibi görünür diye korktum. Tonlama var ebat büyük olduğu için çok kolay bir yöntem uyguladım: ten rengi, kırmızı, beyazı karıştırıp kuru fırçalama yaptım, barbi bebek görünümünden canlandı. Alien lazım bana, sen almış mıydın? 1/6 1/10 arası bişey bakmalı...

Halcyon marka eski Alien kitleri var internette. Fakat adet az ve pahali :( Eger ki almayi dusunuyorsaniz ortak olurum valla. En azimdan kargo masrafi azalir.

Neyse konu dagilmasin... Harika olmus gercekten. Var mi baska figur yolda?? Youtube'ta Classic Plastic 101 diye bi kanal var bu tarz figurler ve teknikleri anlatiyor. Bi bak istersen.

Teşekkürler Gökay. Mat vernik var, O sayede aktivatörlü yapıştırıcı kullanabildim, Boyaya zarar vermedi. Bir ara kadına parlak vernik atmayı düşündüm ama, oyuncak gibi görünür diye korktum. Tonlama var ebat büyük olduğu için çok kolay bir yöntem uyguladım: ten rengi, kırmızı, beyazı karıştırıp kuru fırçalama yaptım, barbi bebek görünümünden canlandı. Alien lazım bana, sen almış mıydın? 1/6 1/10 arası bişey bakmalı...

Yok almadım :)

Halcyon marka eski Alien kitleri var internette. Fakat adet az ve pahali :( Eger ki almayi dusunuyorsaniz ortak olurum valla. En azimdan kargo masrafi azalir.

Neyse konu dagilmasin... Harika olmus gercekten. Var mi baska figur yolda?? Youtube'ta Classic Plastic 101 diye bi kanal var bu tarz figurler ve teknikleri anlatiyor. Bi bak istersen.

Bakalım bir.

harika olmus ahmet

Teşekkürler Tolga.

Bu kadar nadir bir figürü böyle güzel bir şekilde işlediğin ve bizlere sunduğun için teşekkür ediyorum.Ellerine sağlık

Teşekkürler:)

Ahmet hocam eline sağlık, figür benim alanım değil ama hatunun sağ tarafı , gövde kısmı biraz daha zımpara istermiş gibi duruyor. Onun haricinde güzel ve her zamanki gibi değişik bir çalışma.

Teşekkürler. O gövdeye robotun parmaklarının gelmesi lazımmış ama içinden çıkan resimde bile denk gelmemişti; üstelik parmaklardan teki kırılmış ve kaybolmuş ben de öbür elinin parmağını da kestim. 4 parmaklı robot oldu:)

ellerinize sağlık çok ama çok güzel olmuş. merak ediyorum ten rengini nasıl yaptınız acaba? son derece gerçekçi gözüküyor

Teşekkürler. Mat ten rengi üzerine Tonlama var ebat büyük olduğu için çok kolay bir yöntem uyguladım: ten rengi, kırmızı, beyazı karıştırıp kuru fırçalama yaptım. gerçekten ben de şaşırdım sonucu görünce.