Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Kerem Ce

1/200 │5812 DGzRS Seenotrettungskreuzer Hermann Marwede │ Revell │ Kerem Ce

Recommended Posts

Merhaba

Bir 14 Subat hikayesinin kahramanı kiz arkadasimin bana yapmis oldugu "iyilik" ile maketcilik dunyasina ilk adimimi 1/200 Hermann Marwede ile atmis bulunuyorum. Bir suru firca, boya, maket malzemesi ve saat derken ugrasa ugrasa sonunda bitirebildim.

Yaparken çok uğraştırması bir yana set içinden çıkan boyaların bozulmuş (ya da başka bir şey bilemiyorum) olmasi yüzünden bazı yerler güzel olmadı ama o sinirle gittim yeni boyalar aldim kendime. :)

Daha sonraki maketlerimde yol göstermesi adına yaptığım maketi paylaşıyorum. Yaptigim hatalarin bazilari apacik ortada olmasina ragmen belki duzeltme konusunda yardimci olabilirsiniz. Bir gun turuncu boya alirsam turuncu yerlerini de boyayacagim ve maket, gozumde nispeten daha tamamlanmis olacak. Maket fircayla ve mavi kutu revell su bazli akriliklerle boyandi.

ilk kat yeşil boyayi attiktan sonra o kadar kotu gorunuyordu ki o sira maket isinden vazgemeyi dahi dusundum. neyse ki birkac kat sonra her sey guzel gorunuyordu :)

RlrMpvb.png

Asagidaki resimde sprey boyanin yanlis atilmasinin getirdigi hata ve yanlislari cok acik gorebilirsiniz.

t4OuRcV.png

ILwtxA6.jpg

HfWUbMS.png

quD9QXJ.jpg

QcwHBs0.jpg

BYeF2j3.jpg

hLAGw8T.jpg

bvZ0uJX.jpg

Yorumlar için şimdiden teşekkürler :)