Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Hobimaket

4. Online Hobimaket Plastik Model Yarışması

Recommended Posts

Aynı fikirdeyim kaç gündür saatlerce uğraşmaktan uykusuz kaldım. Son gün mu söylenir.

Hadi elleri görelim bir deli olarak kuyuya taşı attım.

Bana bir hafta da yeter ay sonu süper olur.

13. cuma gavur işi biz kendi işimize bakalım kazma kürek yakma ayındayız aysonunu bekleyelim.

Geçen haftadan beri birkaç arkadaş burdan yazdı, uzatılmasını istedi. Bazıları haftasonu bunu yüz yüze söyledi.

Jüriye de sormamız gerekiyordu. Jüri ağır olunca; birisi yurtdışında, diğeri başka kıtada, biri sergide, öbürü yarışmada. Bazıları olabilir dedi, bazısı olmasın dedi. Bazılarından hala cevap gelmedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha önce yazdıklarımı biliyorum ilk uzatılsın diyen bendim.

Amma şahsi fikrimdir böyle bir yarışma son gününde uzatılmaz.

Eğer son gün uzatılırsa benim aklıma başka şeyler gelir.

Ben ve birkaç kişi 10 gün önce uzatılsın derken olmadı da niye son gün uzadı ?

Demekki yönetimin yakını veya kıymetli birisi modelini yetiştiremedi onu dahil etmek için mi uzattılar acaba ?

Ben şahsen şu andan sonra yapılacak uzatmayı kabul etmem. Sen kimsin ki sanane etmezsen etme dersin belki yorumum yok.

İşin açıkçası yılda 1 yada 2 model çıkartıyorum. İşyerinde resim gözükmediği için evde de boş kalınca zaten model yaptığım için siteye giremiyorum. Çoğunuz için yabancı birisiyim hatta belki bunu okuyan ve kim lan bu herif diyenler de vardır.

Ama ortama dahil olamıyorum ödül al alma farketmez en azından organizasyonun içinde bulunayım diyorum. Bu nedenle 3-4 gündür gece 2 de yat sabah 6 da kalk işe git yapıyorum. Bir haftada 3 kez gövdenin 4 kez kaputun boyasını söktüm. Dün gece 2 buçuğa kadar compound yaptım halen kollarımda hafif bir sızı devam etmekte.

İlk uzatılsın lafını atan ben olsam da şu anda uzatılmasına en karşı olan benim böyle şeyler son günün son anında olmaz. Ayrıca jüride uzamasın diyen varsa eğer saygıyı kaybetmemek adına uzatılmamalı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yarışma süresinin uzatılma sebebi yukarıda gürkan abi tarafından açıklanmıştır yılda sadece 1 kez yarışma için forma giren ve daha sonra istediği olunca kime torpil yaptınız imalarını yansıtan ziya arkadaşımın bu şekilde düşünmesine çok ama çok üzüldüm. hobimaket aylık anket ve yıllık yarışma yapmasının tek sebebi siz değerli üyelerimizle hoş ve güzel vakit geçirmektir yoksa ne verilen ödülün bir maddi değeri vardır nede aylık ankette bir ödül dağıtılmaktadır. yarışmalarda ve aylık ankette herhangibir torpil veya kayırma yoktur şüphesi olan yarışmaya ve aylık ankete girmesin. eğlencenin torpili olmaz lütfen saygılı olalım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yarışma süresinin uzatılma sebebi yukarıda gürkan abi tarafından açıklanmıştır yılda sadece 1 kez yarışma için forma giren ve daha sonra istediği olunca kime torpil yaptınız imalarını yansıtan ziya arkadaşımın bu şekilde düşünmesine çok ama çok üzüldüm. hobimaket aylık anket ve yıllık yarışma yapmasının tek sebebi siz değerli üyelerimizle hoş ve güzel vakit geçirmektir yoksa ne verilen ödülün bir maddi değeri vardır nede aylık ankette bir ödül dağıtılmaktadır. yarışmalarda ve aylık ankette herhangibir torpil veya kayırma yoktur şüphesi olan yarışmaya ve aylık ankete girmesin. eğlencenin torpili olmaz lütfen saygılı olalım

Ferhat selamlar, benim o şekilde düşünmeyeceğimi bilecek kadar beni tanıdığını sanıyorum. Ama bu şekilde düşündürtür dedim. Beni tanıyan bilir, hep hobi derim ama on senedir ne kavgalar gördük neler yaşadık. Son gün uzatılınca biyerlerden bu tarz seslerin yükseleceğine eminim. Sivilde çok çok daha az olsa da, diğer kategorilerde bunları çok gördük. Hele bi de uzatma süresinde biten bi model birinci oluverirse, birileri ben zamanında yaptım o yetişemedi, o yetişsin diye uzattınız, onu birinci yaptınız nidaları duyacağımızı biliyorum. Fazla detaya girmek istememiştim ama olay üzerime kalınca söyleyeyim dedim.

Bu hobide ödül maddiyat için kazanılmaz yada maddiyat beklentisiyle yapmıyoruz. Ben vitrinime plaket koymayı seviyorum. Ama o plakete de çok takılsam, işin eğlencesinde ve tatlı rekabette olmasam, geçen yılki fxx in plaketi gelmemişken bu yarışmaya girmek için zaten çaba sarf etmezdim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben anlamıyorum hem yarışma uzasın diyip hem de neden son gün uzatıldı sorunuzu Ziya bey

Bu adamlar ayın güzeli yılın güzeli hazırlar başlık düzenler profilleri kontrol eder yinede yaranamazlar

Bazen site yönetimine çok haksızlık edildiğini düşünüyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Atakan bey bu konuda son kez yazıyorum.

Yarışma son gününe on gün kala yarışma uzatılır sorun olmaz.

Yarışmanın son gününde yarışma uzatılırsa öncesinde bahsettiğim gibi altında sebepler aranır.

Sizler görmemiş olabilirsiniz ben bu tarz kavgaları gördüm.

Eğer son gün uzatıldıktan sonra uzatmada biten bir model birinci olursa olamayanlar içinden birileri çirkeflik yapabilir.

Eğer bu çirkeflik olursa en çok yönetim üzülür.

Ben yönetime köstek olmak için yazmadım hiçbirşey.

Böyle bir durum yaşanırsa en çok üzülen ve zarar gören yönetim ve site olacaktır.

Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın. Yönetime haksızlık ettiysem kusuruma bakmasınlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Atakan bey bu konuda son kez yazıyorum.

Yarışma son gününe on gün kala yarışma uzatılır sorun olmaz.

Yarışmanın son gününde yarışma uzatılırsa öncesinde bahsettiğim gibi altında sebepler aranır.

Sizler görmemiş olabilirsiniz ben bu tarz kavgaları gördüm.

Eğer son gün uzatıldıktan sonra uzatmada biten bir model birinci olursa olamayanlar içinden birileri çirkeflik yapabilir.

Eğer bu çirkeflik olursa en çok yönetim üzülür.

Ben yönetime köstek olmak için yazmadım hiçbirşey.

Böyle bir durum yaşanırsa en çok üzülen ve zarar gören yönetim ve site olacaktır.

Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın. Yönetime haksızlık ettiysem kusuruma bakmasınlar.

şimdi ziya bu formdaki kimse art niyetli olmadığı için bu düşünceye katılmaz yada öyle bir şey kimsenin aklına gelmez bu formdaki çoğu insanı tanıdığım yada en azından bir muhabbetim olduğu için söylüyorum. yarışmanın uzatılması isteyen ve sonra bu tarz bir iftira ve düşünce içerisinde bulunan sensin. hiç kimsenin adına konuşup bu tarz düşüncelerin için nemalanmaya çalışma derim. bu akşam modelimi paylaşıp bir daha gelmem diyede kimseyi tehdit etme zaten öyle yapıyorsun.. bence paylaşımda bulunma sen bu düşüncelere kapıldığın için kazansanda ki modellerin çok güzel aklında bir şüphe kalmasın bu muhabbetten sonra bi önemi kalmaz.. biz bu tarz düşünceleri olmayan arkadaş ve abilerimizle yola devam ederiz.. sen canını sıkma bu tarz düşüncelerden arındığın zaman senide aramızda görmekten mutluluk duyarız.. bu konuyu burada kapatalım ve bu yarışmanın ve bu formun huzurunu daha fazla bozmayalım..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben ziya bey in yadıklarından şu sonucu anladım sadece bu yarışma için değil herhangi bir etkinlikte değişiklikler yapılabilir ama bu iş belitilen tarihden 1-2 hafta öncesinden duyrulur bunun sebebide malumunuz çeşit çeşit kişilikde insanlar bulunur ( burada kesinlikle aşağılama , küçük görme olarak algılanmasın) ve o insanlar yapılan son andaki değişiklerin altında bir bityemii arar o yüzdende genel olarak son gün yapılan değişiklik toplumca pek etik olarak görülememektedir.

Konu bence fazla uzamasın kalpler kırılmasın burada hepimiz gerekli mazaretler ile bu hobi ile haşirneşir oluyoruz , benim görüşüm bu hobi adı üzerinde hobi kimseye birşey kanıtlama gibi bir durum söz konusu olmamamlı ,sonuçta bir eğlence , bir uğraş , bir kafa dağıtma vb. gibi kavramlar için yapılıyor.

Yapılan emekler sanal ortamda paylaşılarak beğeniye sunulur beğenildiğinde şahıs sevinir bir emeğin karşılığını alarak kendini daha iyihisseder ama olumsux bir görüş veyahut akıl fikir verme işinde şahıs ters anlıyorsada o onun egosundan kaynaklıdır :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu bir arkadaş etkinliği, kazanan yok kaybeden yok, hepimiz buluşturan ortak bir hobinin, paylaşım zenginliği olması adına kurulmuş öz vereli bir portal, bu tür tartışmalar rahatsızlık verici, gereksiz ve anlamsız, Hobinin sonucunun ıspatı olmaz yaparsın zevk alırsın zevk değil de hırs duyuyorsan yaptığın şey Hobi değil zaten, bu sözlerim birini hedef almıyor ortaya düşüncelerimi yazıyorum sadece, burada bu türden insanları zan altında bırakacak, çekişme ortamı yaratacak yorumlardan rahatsızlık duyuyorum. Yaptığın modelin yada maketin sonucu yapanı bağlar, paylaşıma açık olan herşey eleştiriyede açık olmalı rahatsızlık duyuluyorsa eleştirilerden paylaşım yapılmamalı zaten diye bir sürü konuşulur, Buradaki yarışmanın amacı aramızdan birilerini birinci seçmek değil, aktivite altında üretim çeşitliliği sağlamaktır. diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Volkan Bey haklısınız. Ziya beyin yazdıklarınıda biz de anladık ama ilk başta son gün söylenir mi boşa uykusuz kaldım demişti. Yani hem ertelensin diyip hem de hayır ertlenmesin diyince ben şaşırdım. kendisine yazma gereği duydum. Keşke direk yönetime öm atsaydı. kendisinin modelleri güzel rastlarsam takip ederim beğenirim.

İnsanlar meyve veren ağacı taşlıyorlar. Bu forum için acemilere çok yüz veriyor saçma sapan modeller yapılıyor diyen de gördüm. Bana yorum yapın kimse bana yorum yapmıyor diyip birisi ya şu tekeri ters takmışsın diyince kendini kaybedeni de gördüm. Bir sürü forumu srekli takip ediyorum. Hepsi bir acayip. Hakkaten burası çok iyi. birbirini tanımayan adamlar belki hiç karşılaşmayacak insanlar birbirine model, boya gönderiyor. buluşup eğleniyorlar. Yönetimden herhangi birine gece 12de mesaj at karşılık alıyorsun. Herkes birbirine rahatça telefonunu adresini verebilşyor.

Velhasıl bu foruma sahip çıkalım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yahu bu yarışma ve maket yapma olayını bu kadar büyütmeyelim arkadaşlar, bu işi keyif almak için hobi amaçlı yapıyoruz, önemli olan keyif almamız, yanında farklı insanlarla abilerle kardeşlerle tanışmamız ek kazanç olur hepimize, yarışmayı ahmet kazansa ne olur mehmet kazansa ne olur.

Bence Günce daha önce yaşadığı tecrübe veya duyumlarına göre konuşmuş, onu da suçlamaya gerek yok gerilmeye de gerek yok fakat bu forumda çoğu insan böyle bir şeyi düşünmeyecektir :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben yeniyim ama yine de bir kaç cümle söylemek istiyorum. Eğer bir gün bu yarışmaya katılmayı düşünürsem ve bir model hazırlamaya başlarsam ama uğraştığım halde yetiştiremeyip uzatılmasını istersem bunda bir bit yeniği aramamak gerekir. Önemli olan tek şey kazanmak değil tüm modeller arasında en iyisini yaparak kazanmak olmalıdır. Tek bir rakip arasından kazanmak değil 10 tane model arasında en iyisini yapmak her zaman en güzelidir. Bu nedenle tek bir kişi için bile yeri gelir uzatma yapılabilir. Bence sıkıntı bunda bir yeniği arayan insanlardadır.

Bunun yanında bir kaç kelimede bu forum hakkında etmek istiyorum. Daha önce modelcilik hobisi üzerine forumlarda aktif olarak bulunmasam da bir çok farklı konuda forumlarda yer aldım. Bir kısmında moderatörlük de yaptım. Forumlardan edindiğim tecrübe gerçek hayatta hiç olan insanların sanal alemde kendini ispatlama çabasından fazlası değildi. Hemen herkes maharetlerini veya bilgilerini değil egosunu yarıştırırdı. Hobimaket ile tanıştıktan sonra gördüm ki gerçek anlamda paylaşımdan hoşlanan, egosu olmayan, kendinden daha bilgisiz olanı ezmek yerine yardım etmeye çalışan bir forum ahalisi mevcut. Bu nedenle bu ortamda art niyetten hiç kimsenin bahsetmemesi gerekir bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yarışma uzamamış da konu uzamış...

Ziya'nın da kusuru yok bence, önce dileğini sonra endişesini dile getirmiş; farklı yerlere çekilmemeli. Gürkan abinin "ayın güzelini de kaldıralım" söyleyişi ise serzeniş işte, zaten kendi de söylemiş, aile içinde oluyor böyle şeyler. Ziya, doğru bir endişeyi yanlış kelimelerle ifade etmiş. Evet, aramızda "o" enişelere takılacak insan yok ama bahse konu yarışma sadece bize açık değil ki, dileyen herkes üyelik açıp yarışmaya katılabilir. Dolayısıyla bizim aramızdaki "maketdaşlık" ilişkisini bilmeyen biri, pekala katılım tarihinin son gün uzamasına anlam veremeyebilir ve huylanabilir.

Ez cümle, nazarımda, emek verilmiş her maket "en güzel makettir." Bu anlamda, yarışmamıza katılım gösteren her arkadaşımın "gönüllerdeki birinciliğini" şimdiden kutluyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.