Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Hobimaket

4. Online Hobimaket Plastik Model Yarışması

Recommended Posts

yarisma_04.jpg

Tarih : 15 Aralık 2014 - 13 Mart 2015 (3 Ay)

Oylama : 13-20 Mart 2015

Sonuçlar : 21-22 Mart 2015

Kategori:

Her model kendi çapında emek ister ve her modelde ayrı bir alın teri vardır…

Yine ölçek sınırlaması olmadan 6 kategoride yapmayı planlıyoruz…

1) Hava Araçları (Askeri & Sivil)

2) Kara Araçları (Askeri)

3) Deniz Araçları (Askeri & Sivil)

4) Sivil Araçlar

5) Dioramalar

6) Bilim Kurgu & Figür (Katılıma göre ayrı kategorilere ayrılabilir...

Son günlerde yaptığınız, istediğiniz model / modellerle yarışmaya katılabilir (başka bir etkinlikte Ödül kazanmış / dereceye girmiş modeller katılamaz) ya da bu yarışma için yeni bir model yapabilirsiniz… her kategoriye tek model ile katılabilirsiniz… (Aynı kategoride Farklı Ölçekte iki model ile katılım sağlanabilir)

Modellerin yeni modeller olması gerekmektedir. (mümkünse kanıtlayıcı resimde olmalıdır)

(Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde o kategori iptal edilebilir. Diorama kategorisinde ise üzerindeki model baz alınarak kategori değişikliği yapılabilir.)

Jüri:

Hobimaket yöneticilerinin seçeceği ve ilerleyen zamanlarda açıklanacak olan 4 ve/veya 5 yabancı jüri üyesi

-----

Her jüri, her kategoriden kendilerine göre (sırası ile) en iyi 10 modeli seçecek. Diğer jürilerinde ilk 10 modeli karşılaştırılarak en çok seçilen 3 model belirlenecektir… Çakışma olmaması durumunda ise birebir mutabakat yapılarak seçilecektir…

Ayrıca yarışamaya katılan modelciler de her kategoriden kendilerinin beğendiği ilk 3 modeli oylayacak ve yarışmacılar ile jüri eşit olarak değerlendirilip kazananlar belirlenecektir…

Oylama ile ilgili herşey site üzerinden şeffaf olarak yapılacak ve tüm katılımcılar ile misafirler görebilecektir.

Amaç:

Bu reklam veya siteye üye sağlama amaçlı bir yarışma değildir! Sitemiz modelciliğin yayılması amacı ile kurulmuş olup, çorbada tuzu olsun istemektedir…

Amacımız modelleri/modelcileri yarıştırmak da değildir.

Bu proje, internet ortamında bir farklılık yaratmak ve modelci dostları bir araya getirebilmek, aynı zamanda da birlikte üretim yapabilmek amacıyla düzenlenmektedir… Zaten sürekli bir üretim yapmış oldukları için yeni yapacakları veya paylaştıkları modellerinin bitmiş hallerini tatlı bir yarışma formatında tek bir çatı altında toplayıp, birliktelik ve çeşitlik sağlamaktır.

En Önemlisi ise; modelciliğe teşvik de bulunmak ve renk katmaktır…

Sitemizin Google da bulunurluğunu göz önüne alacak olursak, dünya genelinde türk modelciliği ve modelcilerinin de bulunurluğunu artırmış olacağımız kanısındayız…

Mutlaka foruma üye olup, yapım aşamalarını paylaşmak gibi bir zorunluluk da yoktur… üye olmayanlar verilen süre zarfında biten modellerini yarisma@hobimaket.com veya bbayar16@yahoo.com adresine email ile ulaştırabilir…

Gelen modeller yarışmaya dahil edilerek, siteye yüklenecek ve oylamaya dahil olacaklardır. (gerekirse modelin yeni yapıldığına dair kanıt istenebilir)

Yarışma için yeni model yapacaklar veya bitmiş model resimlerini paylaşmak isteyenler, aşağıdaki linkte bulunan bölüme “konu” açarak paylaşımda bulunabilirler…

http://www.hobimaket...odel-yarismasi/

Ayrıca tüm modeller galeri bölümünde ayrı ayrı yayınlanacak ve kalıcı olacaklardır...

Ödül:

Yarışma sponsorlarımız Adore Oyuncak ve Hobimodels tarafından çeşitli hediye / hediyeler...

Diğer

Oylama yapacak olan modelci ve jüri üyesi dostların modeli daha iyi anlayabilme ve görebilmeleri açısından yapım aşamaları paylaşılsın veya paylaşılmasın, email yolu ile ulaştırılacak modeller dahil olmak üzere biten tüm modellerin, 800 x 640 pixelden küçük olmayacak şekilde ve çeşitli açılarından çekilmiş en az 5, en fazla 12 resmi gerekmektedir…

Modellerin yeni modeller olması şartı vardır… (mümkünse kanıtlayıcı resimde olmalıdır)

Kötü çekilmiş resim, kötü ışık vb. gibi durumlardan modelcinin kendisi sorumlu olacağı gibi, photoshop uygulandığı anlaşılan modellere, modelciyle varılacak mutabakat ve oybirliği ile yaptırım uygulanacaktır…

Saygı ve sevgilerimizle...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırlısı olsun. Her kategoride tek model olması katılım sayısını olumsuz etkiler diye düünüyorum. Niye tek model olduğunu anlayamadım.

En azından her ölçekten 1 adet olabilirdi belki.

Sen yap Sertaç benim adıma katarım ben seni :) derece garantim olur hehehe

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çalışmalarımdan dolayı yarışmaya yeni bir araç ya da diorama yetiştiremeyeceğim gibi görünüyor. Figür olursa benim için de fırsat olur. ;)

Bir de bilimkurgu kategorisinin konmamasını protesto ediyorum. :angry: Geçen birkaç ay içinde forumda biten ve devam eden birçok bilimkurgu maket gördük. Yoksa plaket sayısı mı az? :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.