Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Şafak AVCİ

1/24 Aoshima Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster

Recommended Posts

merhana arkadaşlar, kışlık stoğumdan bir diğer kitte budur. tüm parçalarını fotoğrafladım ufak bi ön inceleme yaptım. referans olması dileğiyle paylaşmaktayım. kit yeni üretim aynı zamanda aventadorun yenilenmiş görünümüne göre tasarlanmıştır.

01_zps9978ee21.jpg

(bu resmin derdi ney bilmiyorum bilgisayarda yatay görünüyor upload edince böyle dönüyor)

oldukça fazla parçası olan bi kit. bazı parçalar optional. kapılar ve motor kapağı açılabiliyor. tekerlekler arasında kol var, sağa sola dönebiliyorlar.

02_zps774b3e22.jpg

09_zpsb6c8ed30.jpg

08_zpsd7461131.jpg

o morluk fotoğrafa özel, kitte öyle bişey yok :)

07_zpsf0e0af9e.jpg

06_zps9c54d6c7.jpg

05_zps99672318.jpg

04_zpsc2075971.jpg

03_zps8baa931e.jpg

fren lambaları ve sinyal lambaları renkli

14_zps503390a5.jpg

şeffaf ve krom parçaları poşetinden çıkarmadım

10_zps5d464d24.jpg

12_zpsb2501e62.jpg

13_zps84ee3199.jpg

11_zpsa6bc805e.jpg

16_zpsa9210ec9.jpg

jantlar ve lastikler çok iyi. decallerin olduğu poşetten camlar için maskeleme bandı var. şablondan kesip uygulanacak. genel olarak kalıp izi yada çapak görmedim. ama zımpara gerektiren yerler var.

15_zps853386b8.jpg

eğik olan metaller kapıların açma kapanma mekanizması, düz olanlarsa kapuyu açtığınızda açık kalması için destek. beyaz silikonlar lastiklerin dönmesini sağlayan pabuçlar.

16_zps549da99c.jpg

17_zpsdedfbd23.jpg

yapım talimatları kitapçık olarak verilmiş, hem japonca hem ingilizce olarak hazırlanmış. ayrıca kutunun üzerinde bunun bir oyuncak olmadığı, kolleksiyonerler için olduğunu ve 14 yaşındakiler için uygun olmadığını anlatan disclaimer türkçede yazılmış :) ama 14 yaşından küçükler için uygun olduğunu yazmışlar yanlışlıkla, bunu aoshimaya bildirmek lazım :) diğer kitlerdede türkçeye yer veriliyormu bilmiyorum. ürün ayrıca lamborghini lisanslı, kutunun üzerinde lamborghini logosunun olduğu bi hologram var.

umarım bu inceleme, almayı düşünen varsa referans olarak işine yarar.

iyi akşamlar.

Şafak fotoğraflar çok güzel olmuş eline sağlık.Kutuyu açmış gibi oldum.Kışlık stok bahane olarak kendim için beğendimde balkonda boya nasıl olur hiç bilemiyorum :(:D

valla bende kara kara onu düşünüyorum :) heleki ankaranın kışı

Guest   
Guest

güzel kitmiş sana kolay gelsin .

bize takip etmesi ve beğenmesi düşer .

Şafak kasadaki desteklerden biri kırık çok dikkat et.Bu yüzden bir tane Tamiya SL ziyan oldu gitti.Tavan üç kere kırıldı.Artık bende kenara koydum.Sel hasarı yaparım belki ilerde :)

ya onu bende fark ettimde, yapım talimatlarında sadece tavandakileri bırakın diye yazıyor alt kısmın üzerine parça yapışacak zaten, oradakileri sökmeden yapıştıramam o parçayı. neyse ona yaparken kafa yorarım :)

güzel kitmiş sana kolay gelsin .

bize takip etmesi ve beğenmesi düşer .

teşekkürler levent, umarım beceririm yapmayı :) lanciayı yaparken çok zorlanmıştım, hiçbişey yerine oturmamıştı. gerçi kitte rezaletti ama benim payımda büyüktü diye düşünüyorum :D

Parça sayısı fazla baya detayliymis. Guzel bir kit , iyi bir modelci. Bu sizi baya götürur sanirim. Simdiden kolay gelsin. Sizin elinizden on numara bir final bekliyoruz

delorean bu ve lancia 037 ile kışı atlatırım diye düşünüyorum :) parça sayısı fazla evet ama bazıları opsiyonel. 2013de kasada makyaj yaptı lambo, hem eski hem yeni versiyonu için parçalar var. arka kaput iki tane, cockpit ve orta konsol iki tane. buda parça sayısını arttırıyor biraz.

delorean bu ve lancia 037 ile kışı atlatırım diye düşünüyorum :) parça sayısı fazla evet ama bazıları opsiyonel. 2013de kasada makyaj yaptı lambo, hem eski hem yeni versiyonu için parçalar var. arka kaput iki tane, cockpit ve orta konsol iki tane. buda parça sayısını arttırıyor biraz.

Bu Japonların maketleri ekstra oluyor.Çoğu makette normal detay yok adamlar çifter çifter parça koymuş.Resimlerdeki araçların renkler güzelmiş.

Bu Japonların maketleri ekstra oluyor.Çoğu makette normal detay yok adamlar çifter çifter parça koymuş.Resimlerdeki araçların renkler güzelmiş.

buda güzel bişey ama :) o renk benimde çok hoşuma gitti. acep tamiyanın kaç numero boyasıdır :)

Renge karar verdin mi Şafak?

vallaha beyazla gri arasında gidip geliyorum. beyaz kaporta kırmızı iç mekan yada yukardaki gri kum sarısı iç mekan. ikiside çok güzel bilemedim :)

2013_aventador_lp700_roadster_56r.jpg

beyaz renk nedense maketlerde çok kendini belli etmiyor gibi geliyor bana, ya da ben beceremiyorum beyazla boyamayı :)

Şafak bu renk Mercedes'te orijinal kodu 799 ama profesyoneller bile zor atıyor.Kazık bir renktir.Sedef boya dediklerinden.Altına astar yerine boya atıyoruz.Yoksa kesinlikle kapatmıyor bambaşka bir renk çıkıyor.Aynı havayı vermiyor.

bende beyazla ilgili aynı fikirdeyim, fazla oyuncak gibi duruyor geliyor banada. uçaklar tamamda, bol decalli yarış arabaları dışında hoş olmuyor otomobillerde. belki biraz portakal efektli bırakılırsa nasıl görünür bilmem. valla şahin en kazık olanını seçmesen şaşardım zaten :) araçlarda en sevdiğim renk gri, arabamda o yüzden gri :) belki tamiya X-11 yada X-19(SMOKE) boyalarını yapıp bide 2000 zımpara + tamiya compound la güzel olabilir. yada XF-66(LIGHT GREY) + 2000 zımpara + parlak vernik + tamiya compound sizce nasıl olur?

bende beyazla ilgili aynı fikirdeyim, fazla oyuncak gibi duruyor geliyor banada. uçaklar tamamda, bol decalli yarış arabaları dışında hoş olmuyor otomobillerde. belki biraz portakal efektli bırakılırsa nasıl görünür bilmem. valla şahin en kazık olanını seçmesen şaşardım zaten :) araçlarda en sevdiğim renk gri, arabamda o yüzden gri :) belki tamiya X-11 yada X-19(SMOKE) boyalarını yapıp bide 2000 zımpara + tamiya compound la güzel olabilir. yada XF-66(LIGHT GREY) + 2000 zımpara + parlak vernik + tamiya compound sizce nasıl olur?

Şafak araba rengimiz ve hobi için zevklerimiz aynı.Maketin bile aynısını beğeniyoruz.Birtek şehirler farklı.Ama ben SL 63 için gri metalikte çok zorlandım.Kaptu beğenmeyip tırtıkladıktan sonra en ufak bir alttaki iz bile ortaya çıktı.Ya astar at yada ince keçe ile direk boya.Corvette siyahta portakallık pek iyi durmadı.20-40-60 bin numara zımpara aldım.Ama çok uğraştıyor.Metalik renklere karar vermeden önce iyi düşün derim.Zor hata kabul etmiyor.

Şafak araba rengimiz ve hobi için zevklerimiz aynı.Maketin bile aynısını beğeniyoruz.Birtek şehirler farklı.Ama ben SL 63 için gri metalikte çok zorlandım.Kaptu beğenmeyip tırtıkladıktan sonra en ufak bir alttaki iz bile ortaya çıktı.Ya astar at yada ince keçe ile direk boya.Corvette siyahta portakallık pek iyi durmadı.20-40-60 bin numara zımpara aldım.Ama çok uğraştıyor.Metalik renklere karar vermeden önce iyi düşün derim.Zor hata kabul etmiyor.

hakkaten şahin :) ya sorma ben gittim hangi akla hizmet bilmiyorum revellin 99 nolu metalik aluminyum boyasına maske bandı çektim rezil ettim boyayı. bidahada koca uçağı maskeleyip tekrar boyamaya uğraşmadım öyle kaldı :D zımpara biraz topladı ama bakacaz vernikten sonra nasıl görünecek. tamiyanın X-11inde zorlanmam herhalde diye düşünüyorum, göreciiz artık. bu tarz arabalarda opak renkler pek güzel durmuyor, gallardonun yeşili sarısı falan güzel görünüyor da aventadorde sırıtıyorlar bence

Angaralıya sormuşlar, 3G nedir diye

Gar, Gış, Gıyamet demiş :)

inceleme için teşkkürler

doğrudur tayyar :D ankaralı olmadığımdan mütevellit anagaranın gışı şeklinde yazmıyorum :D

hakkaten şahin :) ya sorma ben gittim hangi akla hizmet bilmiyorum revellin 99 nolu metalik aluminyum boyasına maske bandı çektim rezil ettim boyayı. bidahada koca uçağı maskeleyip tekrar boyamaya uğraşmadım öyle kaldı :D zımpara biraz topladı ama bakacaz vernikten sonra nasıl görünecek. tamiyanın X-11inde zorlanmam herhalde diye düşünüyorum, göreciiz artık. bu tarz arabalarda opak renkler pek güzel durmuyor, gallardonun yeşili sarısı falan güzel görünüyor da aventadorde sırıtıyorlar bence

doğrudur tayyar :D ankaralı olmadığımdan mütevellit anagaranın gışı şeklinde yazmıyorum :D

Benim BMW M3 sarısı çok güzel 1999'da yapmıştım.Sentetik tinerle inceltip üzerine bastım zımpara pasta cila.Cam gibi oldu.Nerde compoundlar filan sentetik tinerle inceltilmiş boyaya 2000 zımpara ve normal ÇBS araba pastası ve cilası ile yaptım.Şimdi boyaya sentetik tiner atsam buhar olur :D

bunlar böyle işte şahin :D

valla BMW ye baktım şahin, sarı renk güzelde sırıtırmı bilmem. bide turuncusu var bu arabaların, sedeflisi kadar güzel olurmu bilmem ama X-6 yada X-26 benzer görüntüyü verirmi bilmem.

Lamborghini-Aventa_2481494k.jpg

yada en güzeli X-12(GOLD) yi vurup kro kro sergileriz vitrinde :)

GOLD-Saudi-Lamborghini-Aventador-roadster-in-Paris_Hypercars_-3.jpg

eğer ralli sever birisiysen lancia delta mutlaka kolleksiyonunda olmalı bence yap. ama italeriden uzak dur derim. paraya kıy hasegawa al, lancia 037yi hasegawa kiti aldım tek kelimeyle çarşaf çarşaf üstün. bide benim yaptığım değilde beyaz olanını tavsiye ederim. daha güzel görünüyor. bu miki biassionun aracı olduğu için yaptım. ne yazıkki hasegawa kitinde juha kahnkunnen yok arabanın yanında pilotlarıda önemli benim için ;)

Ben bu akşam turbo cumadakini izledim.Kırmızı ve harika bir modeldi.Serinin sonuymuş.Çok hoşuma gitti.Hasegawa kesinlikle tercihim olur.Birde bu akşamki Ferrari 348 TB coupe,cabrio 328 GTS sipariş ettim arkadaşıma.Hepside Hasegawa.Resmini gönderdi almış.Dönmesini bekliyorum.Ayrıca Revell 69 Mustang Shelby GT aldım.Birde Hasegawa Toyota Corolla WRC aldım.ilk ralli arabam o olacak :)