Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Hakan KARLI

1/48 │ Russian Heavy Tank KV-1 │ Tamiya │ M.Hakan Karlı

Recommended Posts

İlk defa bir 48 ölçek ile karşınızdayım..AFV dalında Braille scale bir modelci de olsam, bu arada kalmış yeni gelişen ölçeği de çok şirin buldum açıkçası..Bugün bitirebildiğim ve son 10 günde yeni bir model bitiremeyeceğim için de yarışmaya bununla katılayım dedim.

1027.jpg

Tamiyaa Hull Red XF-9 ile astar atılıp, tuzlama tekniği ile dökülmeli eskitme uygulandı..

Renk AK 4BO Russian Green..

IMG_0813_zpscc3b74f1.jpg

IMG_0814_zps96cf8b44.jpg

Renk ile oynanarak beyaz -sarı ve saten vernik ilave edildi..

IMG_0815_zps3ee1aa06.jpg

IMG_0816_zpsb4810268.jpg

Boya kuruduktan sonra (ertesi gün yapabildim) su altında fırça ile tuzlardan arındırıldı..

IMG_0817_zps60c0f4e5.jpg

IMG_0818_zps91fb9604.jpg

IMG_0819_zps20d78ce0.jpg

IMG_0820_zpsaea4fc51.jpg

Son resimlerde hull redin muhtelif işlemler ile kırılması iyi olmuş yoksa fazla kırmızı olacakmış :)

Hakancım, bu ölçek kaçamağını çok çok güzel bir sonla bitirdiğin için affediyorum, ara sıra yapabilirsin elbette, tabiki böyle güzel modeller çıkacaksa.. :)

Efferim len.

Dr bu ne yaaa demem hiç bekleme :) ölçekden mi yoksa adı her neyse bilemedim ama yürüyen aksamda döküntü yok gibi hı ;) paletlerde truck wash seziyorum sanki karanlık tarafa geçiyor gibisin :) biraz daha zorlayabilirdin abi bu senin tarzın değil sanki?

Dr bu ne yaaa demem hiç bekleme :) ölçekden mi yoksa adı her neyse bilemedim ama yürüyen aksamda döküntü yok gibi hı ;) paletlerde truck wash seziyorum sanki karanlık tarafa geçiyor gibisin :) biraz daha zorlayabilirdin abi bu senin tarzın değil sanki?

7 aylık..yapım aşamasına yorum yapma Bitişini bekle de konuş..

Senin eleştirmen eksikti o da oldu :)

Eleştiri ve ben sanırım bunu yapma lüksüm yok olamaz niye dersen önce senin seviyende olmam lazım ki öyle bir durumum yok sadece gözlem belki 72 ölçeğine alıştım yada tank yavan kaldı (rus olarak)...

Fotoğrafları kim çekti merak ettim :)

Hakancım çok güzel bitmiş ellere gözlere sağlık... Sadece taret yanlarındaki yazı üstüne gelen pas akıntılarını biraz özensiz yapmışsın ama hayat ve savaş da özensiz değilmidir :)

yarışma modeli olamaz ama şartnamede yer alandan fazla resim var, aynen diskalifiye :P

Taretle gövde arasında fark biraz fazla gibi. Gövde biraz daha yağlı boya, pas akıntısı ister gibi. Ne kızıyorsun Ceme yapamamışsın işte )))

48 ölçekle uğraşırsan böyle olur

Renk güzel olmuş. Model zaten bildiğimiz tamiya, az parça ama detaylar gayet iyi

Önde alt taraftaki texture çalışması da hoşuma gitti. Benim gibi yalap şap bedava bulmuş gibi değil, gayet kararında

Oy veririm belkim, düşünüyüm biraz )

Eline sağlık abi

Guest   
Guest

Gayet güzel olmuş ellerine sağlık .

72 den sonra büyük ölçek çalışmanın hafif bir farkını kitin üstünde belli noktalarda fark ediliyor .

Alan genişledikçe dikkat dağılabiliyor yada konsantre değişiyor .

Yada bana öyle geliyor .

Ders niteliğinde bir çalışma .

48 gördük belki bir tane de 35 görürüz ww2 Alman olur belki de , ders alırız . :)

Taretle gövde arasında fark biraz fazla gibi. Gövde biraz daha yağlı boya, pas akıntısı ister gibi. Ne kızıyorsun Ceme yapamamışsın işte )))

48 ölçekle uğraşırsan böyle olur

Renk güzel olmuş. Model zaten bildiğimiz tamiya, az parça ama detaylar gayet iyi

Önde alt taraftaki texture çalışması da hoşuma gitti. Benim gibi yalap şap bedava bulmuş gibi değil, gayet kararında

Oy veririm belkim, düşünüyüm biraz )

Eline sağlık abi

Gürkan güzel gözlemine cevap yazacağım zira değer verip incelemişsin..Evet taret kısmına başta az akıntı yapmıştım. Bir de akıntıları hep mat vernik üzerine yapıyordum..Bu sefer parlak vernik üzerine yaptım. Önce parlak vernik üzerine filtre (toz rengi ve white spirit) uyguladım..Pas rengini çok hoş yaptı. Ancak white spirit parlak vernik üzerinde alışmış olduğum mat vernik gibi kurumadı. Akıntılar da o nedenle kalın (yana doğru genişledi yani) gibi oldu Sonra da uzaktan bakınca ( gövde ile ayrı ayrı) fena olmadı sanki dedim ve bıraktım öyle. Ayrıca dik yüzey gövdede fazla bulamadığım için daha az kirlettim..Ama haklısın kule daha kirli..kAkınıtıların kalınlığı da fırçanın kalın olmaısndan değil..Bugün tekrar baktım sileyim tekrar yapayım diye ama canlısında gözüme hoş geldi böyle bıraktım ..1-2 figür ve zemin yapar tekrar koyarım sonra..İlgine teşekkürler.

Gayet güzel olmuş ellerine sağlık .

72 den sonra büyük ölçek çalışmanın hafif bir farkını kitin üstünde belli noktalarda fark ediliyor .

Alan genişledikçe dikkat dağılabiliyor yada konsantre değişiyor .

Yada bana öyle geliyor .

Ders niteliğinde bir çalışma .

48 gördük belki bir tane de 35 görürüz ww2 Alman olur belki de , ders alırız . :)

Ders vermek bize uzak Levent ve haddimiz değil..Alan genişledikçe dikkat dağılıyordan kastını açsana biraz bazı bölgeler diğerlerinden daha az özenilmiş mi gördün? Neye dikkat etmem lazım..?? Söz bir dahakine Alaman ya da Shermann yaparım kamolu

Evet model net ve ortada :)

1- AK 4BO sanırım yeni boya valejo dedin abi yanılmıyorsam tamiyaya göre farkı ne? Yada diğer valejo boyalara...

2- Tankın arka ön yürüyen aksam ve paletlerdeki uyguladığın çamur mu yoksa ince kum mu tam anlamadım ama nedir nasıl bir maddedir?

3- Light rust uyguladın gibi yanılıyormuyum?

4- Saçma olabilir ama tuzun türü bu uygulamada önemlimidir?

5- Paletlerde boya üzerinde dry brush varmı?

6- Son olarak motorun ızgarası oluyor heralde taret arkasında ki çift bölüm farklı görünüyor ayrı bir uygulama oldumu (yağımsı)?

Ders vermek bize uzak Levent ve haddimiz değil..Alan genişledikçe dikkat dağılıyordan kastını açsana biraz bazı bölgeler diğerlerinden daha az özenilmiş mi gördün? Neye dikkat etmem lazım..?? Söz bir dahakine Alaman ya da Shermann yaparım kamolu

Şermin isterik sen 48 yap ben 35 :P