Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Özgür Aydın

1/72 │ P-47 Thunderbolt ve Bakım Ekibi │ Revell │ Özgür Aydın

Recommended Posts

Misafir   
Misafir

Özgür yarışma için ideal bir çalışma olmuş , katılsaydın derece alacağına inanıyorum .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Pervanelilerden çok anlamam ama tekerlekler biraz içe doğru eğik sanki... Bir de pervane mili uzun kalmış, pervanenin gövdeye daha yakın olması lazım. Yarışma dediğin için bu noktalara işaret ettim, zaten başka bir şey de bulamadım :) Genel görüntü harika, tam bir görsel ziyafet... Resimler ve sunum ayrıca harika zaten, eline sağlık Özgür...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Özgür ellerine sağlık,tam yarışmalık olmuş,seneye görürüz masa üstünde :)

Teşekkürler Kenan abi. :)

Özgür ellerine sağlık harika görünüyor...

Teşekkürler Şenol. :)

ellerine sağlık özgür yarışmaya yakışır birmodel olmuş

Teşekkürler Baki abi. :)

Özgür yarışma için ideal bir çalışma olmuş , katılsaydın derece alacağına inanıyorum .

Teşekkürler Levent abi. :)

Eline sağlık özgürüm. çok temiz güzel bir çalışma bu kitten 3-4 tane yaptım anten ve pervane göbeği kırmızının arkası metalik olması lazım. yanlış da hatırlıyor olabilirim.

Teşekkürler Cihan. Pervane göbeğini gözden kaçırmışım boyadım. Anten konusunda Revell abi birşey yazmadığı için referans fotolara baktım. Kimisi gövde renginde boyamış, kimisi metallik boyamış. Bir standart olmadığına kanaat getirince o şekilde bıraktım.

Kutusunun üstünde copy paste olmuş yaf :) its amazing :wub:

Teşekkürler abi. :)

Eline saglik, cok guzel olmus....

Teşekkürler Ertuğ abi. :)

Pervanelilerden çok anlamam ama tekerlekler biraz içe doğru eğik sanki... Bir de pervane mili uzun kalmış, pervanenin gövdeye daha yakın olması lazım. Yarışma dediğin için bu noktalara işaret ettim, zaten başka bir şey de bulamadım :) Genel görüntü harika, tam bir görsel ziyafet... Resimler ve sunum ayrıca harika zaten, eline sağlık Özgür...

Teşekkürler Can abi. Ben uçaklardan hiç anlamıyorum abi. :D Pervane miline el attım. Boyunu kısaltıp uygun bir uzunluğa getirdim. Tekerler konusunda bana da içe eğik gibi geldi. Düzelteyim diye el attım ama kırılacak gibiydiler, bende o şekilde bıraktım. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Can abi. Ben uçaklardan hiç anlamıyorum abi. :D Pervane miline el attım. Boyunu kısaltıp uygun bir uzunluğa getirdim. Tekerler konusunda bana da içe eğik gibi geldi. Düzelteyim diye el attım ama kırılacak gibiydiler, bende o şekilde bıraktım. :)

Aman, aman anlama... Bir de anlasan vay halimize zaten :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

harıka olmuş

Teşekkürler Hüseyin bey. :)

:wub: Zemin uygulaması çok hoş..Figürler nereden ??

Teşekkürler Hakan abi. Figürler Airfix'ten. Pek iyi figürler değiller. Çok fazla kalıp izi var ve plastiği oyun hamurundan biraz daha sert. Temizleme için kazımak gerekti. Kazırken ufak kıymıklar oluştu. Onları yok etmek için çakmakla müdahale ettim. Kutuda yanlış hatırlamıyorsam 42 tane figür vardı. Ben adam gibi 6 tane çıkarana kadar yarısını heba ettim. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

elinize sağlık, naçizane bende bir iki gördüğüm şeyi söylemek isterim haddim olmayarak;

Kanat uçlarında bulunan solda kırmızı sağda ki yeşil ikaz ışıkları yok, önden kanopiye uzanan ve pilotların güneş parlamasından etkilenmesini önleyen sırt boyası arka kuyruğa kadar uzanır Jug'larda, bir de bu modelinde anten teli de mevcut...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

elinize sağlık, naçizane bende bir iki gördüğüm şeyi söylemek isterim haddim olmayarak;

Kanat uçlarında bulunan solda kırmızı sağda ki yeşil ikaz ışıkları yok, önden kanopiye uzanan ve pilotların güneş parlamasından etkilenmesini önleyen sırt boyası arka kuyruğa kadar uzanır Jug'larda, bir de bu modelinde anten teli de mevcut...

Teşekkürler Mehmet. Uçaklardan pek anlamıyorum bildiğin üzere. (Tabii bu bir bahane değil.) Işıkları gözden kaçırmışım. Sırt boyası Revell abinin klavuzundaki şemaya göre yaptım sen söyleyince bir daha kontrol ettim aynen benim yaptığım gibi gösteriyor. Tabii normalde arkaya kadar uzanıyormuş. Revell'den bir kazık daha yedik. Anten kiminde var kiminde yok diye es geçtim.

Uyarıların için ayrıca teşekkür ederim. Keşke biraz daha önceden söyleseydin müdahale ederdim. :( Ölçekli Dünyalar yarışmasına bu hali ile girdi arkadaş. Değişikli yapamadım açıkcası. Artık önümüzdeki modellere bakacağız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kılavuzlardan ziyade uçağın gerçek referans fotoğrafları veya nette başka modelcilerin aptığı modelleri baz alarak toplarsan daha sağlıklı olur, bu tayyareden iki tane yaptım, kılavuza göre kokpitin sol alt kısmında beyaz bir bölgede olması gerekiyor lakin orijinalinde böyle bir boyama yok, revell abinin kiti harika ama kılavuzu berbat, yine de eline sağlık, tecrübe tecrübedir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben de bundan bir tane yapmıştım, çok güzel bir kit, hele fiyatına göre. Panel yıkama işini Tamiya panel line accent color ile yaptım, beceremedim, uçak simsiyah oldu... Benim kıza verdim oynuyor şimdi :) Şu panel boyama işini bir oturtamadım :(

Tekerleklerin eğik olması yanında başka bir sorun da var. jant kısmı (uçakta böyle mi tabir ediliyor acaba?) tekerin ortasında değil. Off-center deniyor galiba, simetrik değil yani.Bu kadar güzel bir kit için garip bir durum.

Elinize sağlık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.