Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kağan Çilingiroğlu

1/35 │ İspanyol evi │ Gül Özdoğan & Kağan Çilingiroğlu

Recommended Posts

Konu; İspanyol evi ve bahçesi,

Ölçek: 1/35

Uygulama: Kağan Çilingiroğlu,

Boya ve detaylandırma: Gül Özdoğan.

Kullanılan malzemeler: Forex, polimer kil, tahta, alçı, plastik çıtalar, alçılı sargı bezi, suni çim, toprak, muhtelif kalitede tutkal.

Bu dioramayı yaparken, arkadaşımdan, işinde gerçek usta bir sanatçıdan yardım istedim. Beni kırmayıp, kabul etti. Boya işleri tamamen ona ait olacak. 5 Mayıs'ta müteahhitlik işim bitecek ve kendisine teslim edebileceğimi, umuyorum. Maket, aynı zamanda Modelcilik kulübü & Rahmi Koç müzesinin yarışmasına da katılacak.

Umarım beğenirsiniz.

01_zps8ee73bb8.jpg

04_zpsd483b943.jpg

05_zps276c80c4.jpg

28_zps025a5757.jpg

21_zpsddbbffe7.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir   
Misafir

Bu nedir böyle , çok güzel .

Yalnızzz bu binanın ruhsatı var mı ? belediye mühürler bak yoksa .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Beğenilerini paylaşan, bizlere destek olan tüm arkadaşlarımıza, çok teşekkür ederiz. Emin olun, eleştirileriniz de, en az beğenileriniz kadar önemli ve motive edici. Sonuçta yaptığımız iş bir zevk işi, bir hobi. Önemli olan, aynı zevki paylaşan kişiler ile beraber (günden güne artan) tecrübelerimizi, öğrenimlerimizi paylaşmak, birbirimize destek olmak. Bu topluluğa gelişimin üzerinden 1 yıl geçti. Ben kendimde ne kadar gelişme görüyorsam, diğer arkadaşlarımızın da aynı oranda ve hatta daha fazla gelişim gösterdiğini görüyorum ve mutlu oluyorum. 13-14 yaşlarımızda, abilerimizin bize "öğretmediği" ne varsa, ne mutlu bize ki, "biz" birbirimizle paylaşıyoruz. Kendi adıma ben burada bulunmaktan dolayı, çok mutluyum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evin ön duvar çalışması. 175 x 70 x 11 mm (1/1 ölçek karşılığı 6130 x 2450 x 390 mm) Forex üzerine polimer kil parçacıklarını taş şeklinde yapıştırıp, üzerlerini taş görüntüsüne uygun olarak zedeleyip, aralarına alçı ile dolgu (sıva) yaptım.

Taş aralarına alçı ile sıva görüntüsünü vermezseniz, düz karton boyandığı zaman, suni bir görüntü verecektir. Taş aralarına konulacak alçıyı, önce enjektör içine doldurdum. Ucundan çıkan solucan biçimindeki alçıyı yerleştirmek, daha kolay oluyor. Tutkal kullanmadım, alçı kendiliğinden yapışıyor.

Çerçevenin önüne sıfır olarak yapıştırabilmek için, duvarın altında 2 mm boşluk bıraktım.

Sırada, duvarın kalıbını almak var. Dioramanın ön yüzü 42 cm. Ön yüzde iki duvar ve ortasında kapı olacak. Aynı zahmete (uygulama süresi yaklaşık 6 saat) katlanmamak için, kalıbını alıp, resinden dökeceğim.

62_zpsf941b5c2.jpg

63_zpsf32136aa.jpg

64_zpseb5e26fd.jpg

65_zps1f66c341.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ev bark işini çözdün dioromada ev,bina sorun değil artık bir de işin model kısmını çözersen kaan abi miniart a rakip olursun artık verlinden vs de mok yesin.ellerine emeğine sağlık.allah sabrına ve gözlerine zeval vermesin :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ev bark işini çözdün dioromada ev,bina sorun değil artık bir de işin model kısmını çözersen kaan abi miniart a rakip olursun artık verlinden vs de mok yesin.ellerine emeğine sağlık.allah sabrına ve gözlerine zeval vermesin :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Teşekkürler Baki, amacım bu işin Türkler tarafından da yapılabilir olmasını göstermek. Zaten yalnız da değilim. Gördüğüm kadarı ile Maketistan da (Kıvanç) gayet güzel, detaylı üretimler yapıyor. Umarım yakında kendimize yetecek hale geliriz. Kafanda bir proje varsa paylaş, Haziran teslimi yaparım memnuniyetle.

bu duvarın önüne ne güzel dizilir askerler , süper olmuş , eline sağlık .

Kalıp oldu, birazdan ilk dökümleri çıkaracağım. Eğer problem yok ise, bir takım en kısa zamanda gönderiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.