Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba,

miniafvyaz1310s1310_zps0c6e9fbf.jpg sizin de katkılarınız ile dünyaya yayılmaya devam ediyor. 200.000 hite doğru ilerliyoruz (199.056 idi demin) . Minik ve eğlenceli bir yarışma yapmak istedim, sitenin numaratöründe 200.000. (200.001 değil) hiti gören (ve bunu ekran görüntüsü ile belgeleyen) arkadaşa bir kutu kit hediye ediyorum. (Revell 1/72 ölçek PZ III mesela) .. Tek yapacağınız aşağıdaki gibi bir resmi burada yayınlamak.. (100.000 hiti ben yakalayamamıştım mesela)

Tahminen perşembe günü 200.000 hiti aşacağız...

100000_zps1c9dfb53.jpg

Mini yarışmaya ilgi göstermeyerek bir kutu kit kazanamadığınıza sevindim, bende kaldı, artık 300.000 hite inşallah..:)

Ben de 200.000 hite yetişemedim, müdahale ettiğimde 200.210 olmuştu sayaç..

Ads1310z_zpsce93b874.jpg

miniafvyaz1310s1310_zps0c6e9fbf.jpg , yurtdışında, Braille Scale modelciler arasında sevilen ve başvuru kaynağı olarak gösterilen bir yer oldu artık. Pek çok yurtdışı forumda konusu geçiyor, sitede yayınlanmış modelleri yapanlar için link verilerek referans oluyor, buTürk modelcilerinin bu ölçekteki çalışmaları sayesinde gerçekleşiyor. Mevcut durumda 36 Türk modelcisinin 300'e yakın modelinin ayrı bir sayfası var. Herkese katkıları dolayısıyla teşekkür ederim.

Bu 100.000 hiti bulduğumuzda, tekil ziyaretçilerin ülke dağılımları aşağıdaki gibiydi

skor_zpsde571c4e.jpg

Bu da 200.000 hit sonuçları

Ads1310z2_zpsf77641ed.jpg

Sonuçta yayına devam ediyoruz, zamanım ve gücüm olduğu sürece de devam edecektir, elbette bir de yayınlamaya uygun model üretimleri olmalı.. Bugün için sayfa yaratma sorunumuz yok, umarım bu böyle devam eder... Elden geldiğince her modele yer vermeye çalışıyoruz, siz yeterki bu ölçekte üretmeye devam edin :)

Sevgiler..

miniminiafvlogodeneme03.jpg 300.000 görüntüleme sayısını bugün geçti. Ben yakalayana kadar aşağıdaki sayıya ulaşmıştı bile..

300001_zps28678a46.jpg

Bu kadar önemli mi ? Bence önemli. Modelcilik - AFV Modelciliği içinde Braille Scale yani 1/72-1/76 ölçek modeller, bu kategori için biraz daha üvey evlat gibi görülür. Kİmileri için modelciliğe başlangıç kitleridir, büyüdükten sonra da 1/35 yaparsın diyenler de vardır. Ben böyle düşünmüyorum. Benim gibi düşünen modelci arkadaşların da katkısı ile çok güzel bir girişimdir miniafvyaz1310s1310_zps0c6e9fbf.jpg . Aşağıdaki tekil ziyaretçi ülke istatistiklerini gördükçe de seviniyorum, Türk modelcilerinin bu ölçekteki üretimleri dünya modelcileri tarafından da izleniyor. Öylesine başarılı bir çalışmaki, güncelleme gecikince mesaj atıp "ne var sırada" diye soranlar, görmek istedikleri modelleri sipariş verenler bile oluyor. Vay bee diyorum kendi kendime...

Ve devam ediyoruz, üretelim arkadaşlar...

100.000 hit ... Tekil ziyaretçi istatistiği

skor_zpsde571c4e.jpg

200.000 hit... tekil ziyaretçi istatistiği

Ads1310z2_zpsf77641ed.jpg

ve 300.000 hite geldik.. Tekil ziyaretçi gelişimi..

300000_zpsfa30deed.jpg

Teşekkürler beyler mümkün oldukça herkesin miniafv sine yer vermeye çalışıyorum :) iyi gidiyor şimdilik ... Memleketimizde pek tercih edilmeseydi Yurtdışı modelciler Arasında bu ölçek daha bir makbul , bu nedenle de paylaşılan çoğu model muhtelif sitelerde/forumlarda referans olarak gösteriliyor artık. Bu Yüzden de içerik seviyesi biraz yüksek gitmek zorunda kalıyor. Yine de bizden her telden modelcinin çalışmaları mevcut .

Ferhat seni nasıl unuttuk :) bari bir miniafv ni ekleyelim ;)