Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Recommended Posts

Evet ilk maketlerimi aldım :) Hatta ilkini yapıp fırçayla boyama yöntemi ile biraz b.k ettim :)

O yüzden ve bu forumu bulduktan sonra okumaya başladım, okudukça çok güzel teknikler gördüm ve maketleri beklemeye aldım :) Şimdi airbrushımın falan gelmesini bekliyorum...

Umarım beğenirsiniz maketleri

revell-citroen-2cv-2900-orj_zpsfd094f05.jpg

Revell_Mustang_Shelby_GT350H_000_zps0ecdd324.jpg

ari20512_0_zps6d30bce0.jpg

KGrHqVHJEoFD0MyNeUBQezZ66kg60_12_zpsa33cadd2.jpg

_57_zpse7e84d2c.jpg

italeri_stratos_box-lg_zps6175ace4.jpg

teşekkürler, ilk olarak 2cvyi yapmıştım ama boyası çok kötü oldu, mustangi de yapmaya başlamıştım gövdeyi fırçayla boyamıştım, ab geldikten sonra mustangin boyasını söküp tekrar boyayarak yapmak istiyorum.

boyayı en kolay nasıl çıkarabilirim fikir vermek isteyen var mı :)

benzinlik marketlerinden alacağınız "DOT3" fren hidroliğine yatırıp modeli bir kaç saat sonra eski bir diş fırçasıyla içe detaylarını falan ovalayın tertemiz olur. sonra bulaşık deterjanıyla iyice yıkayıp astar boya vs devam edersiniz..

sadece Dot3 olur, kesinlikle Dot 4 değil..

Guest Doğuş Bağ   
Guest Doğuş Bağ

BMW nin aynısından bende yapmıştım güzel modeldir,hayırlı olsun hepsi kolaylıklar

açıkçası dönemden döneme çok değişiyor, yunanistanda resmi sezon 1 temmuz da başlıyor, mayıs sonu haziran ortasına kadar fiyatlar bayağı uygun, çok büyük masraf yapmadan kalınır orda.

booking.comdan güncel fiyatlara bakmakta fayda var ama 2 sene önce uygundu fiyatlar diğer adalara göre.

başlamak için bende sabırsızlanıyorum, şu anda malzeme topluyorum, boyalar, vernik, astar, alclad vs siparişlerini verdim.

Fırça ile boyadığım için güzel olmayan mustangin boyasını çıkartmak için dot3 hidrolik aldım.

Şimdi airbrushımı bekliyorum merakla, o da geldikten sonra başlayacağım mustangle, umarım ilk hidrolik ve sonrasında astar denememde çok batırmam maketi :)

şahsen senin gibi sadece sivil araçlara ilgi duyan birisi olarak çok güzel modeller stoklamışın hepsi birbirinden güzel ama o challengeri nerden buldunnn?? ve ortalıkta bırakma sakın sonra yer değiştirmesin:)))

şahsen senin gibi sadece sivil araçlara ilgi duyan birisi olarak çok güzel modeller stoklamışın hepsi birbirinden güzel ama o challengeri nerden buldunnn?? ve ortalıkta bırakma sakın sonra yer değiştirmesin:)))

:) challenger japon ellerinden geldi buralara... Bekletiyorum valla biraz daha basit kitlerle elim alışsın onu daha hakkını vererek güzelce yapmak istiyorum

:) challenger japon ellerinden geldi buralara... Bekletiyorum valla biraz daha basit kitlerle elim alışsın onu daha hakkını vererek güzelce yapmak istiyorum

çok kolay bulunan bir kit değil o yüzden dedim:))) o zaman sabırsızlıkla bekliyorum o kiti...

teşekkürler, ilk olarak 2cvyi yapmıştım ama boyası çok kötü oldu, mustangi de yapmaya başlamıştım gövdeyi fırçayla boyamıştım, ab geldikten sonra mustangin boyasını söküp tekrar boyayarak yapmak istiyorum.

boyayı en kolay nasıl çıkarabilirim fikir vermek isteyen var mı :)

Tolga sana tecrübelerimden tavsiyem nedir dersen yapılmışlara dönme derim.Bitmişi öyle bırak mevcut elindeki boyanan makette sorun olursa onu hidroliğe at ama bitmişi sök uğraş filan boşa çaba derim.Hem onlar senin bugünlere gelmende geçtiğin basamakların

Tolga sana tecrübelerimden tavsiyem nedir dersen yapılmışlara dönme derim.Bitmişi öyle bırak mevcut elindeki boyanan makette sorun olursa onu hidroliğe at ama bitmişi sök uğraş filan boşa çaba derim.Hem onlar senin bugünlere gelmende geçtiğin basamakların

Şahin haklısın, 2cvyye dokunmadım zaten hatıra olarak duruyor, mustangi hidroliğe gönderip yaptım ama tekrardan :)

Tolga stoğun harika bence.Challenger Arii marka değilm?Ayrıca rx7 nasıl çok merak ediyorum özellikle jantlarını ve genel kalitesini?Hem nedir o tank top tüfek en güzel stok böylesi olsa gerek :) tabiki bence :)

Challenger Microace markasının üretimi, Rx7yi ben çok beğendim, kasa dışında neredeyse her şeyden çift var, sağdan direksiyon alternatifi ve soldan direksiyon alternatifi var, kapaktaki jantlar harici stock jantlar var, iki takım direksiyon falan dolu dolu bir paket valla ben çok beğendim

Şahin haklısın, 2cvyye dokunmadım zaten hatıra olarak duruyor, mustangi hidroliğe gönderip yaptım ama tekrardan :)

Challenger Microace markasının üretimi, Rx7yi ben çok beğendim, kasa dışında neredeyse her şeyden çift var, sağdan direksiyon alternatifi ve soldan direksiyon alternatifi var, kapaktaki jantlar harici stock jantlar var, iki takım direksiyon falan dolu dolu bir paket valla ben çok beğendim

Süpermiş.Bu içinden çıkan jantlarla zaten kendi kendini amorti ediyor çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane.Ayrıca bunları nereden sipariş ettin.Ne kadar sürede eline ulaştı.