Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Fethi Işıksal

1/24 │ Man TGX XXL │ Italeri │ Fethi Işıksal

Recommended Posts

Herkese öncelikle merhaba demek istiyorum, yaklaşık 20 yıldır plastik maketlerle uğraşıyorum. Özenle hazırlanmış ve gördüğüm kadarıyla dolu dolu olan internet paylaşım ortamınıza yeni katıldım. Ağırlıklı olarak kamyon ve tır maketleri yapıyorum, bitmiş ve sergilediğim 45 adet kamyonum mevcut.. İleriki dönemlerde sizlerle resimlerini paylaşacağım, değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Yarışmaya Italeri'nin Man Marka maketi ile katılacağım, yapım aşamalarını haftalık olarak sizlerle paylaşacağım. Tüm katılımcılara başarılar diliyorum,

post-1341-0-73913800-1395907445_thumb.jp

post-1341-0-64776200-1395907535_thumb.jp

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tekrar herkese merhaba, yoğun iş temposu nedeniyle devam edemediğim modele dün itibariyle tekrar başladım. modeli beyaz yapacaktım ancak bir anda siyah yapmaya karar verdim. Arka çamurlukların üzerine uyguladığım maskeleme işlemi ciddi anlamda zordu, bantlar ince olduğu için bir türlü yapışmıyor, boyama sırasında da atıyordu. Şu an sadece ilk kat siyah boya attım, turuncu renkli detayları boyayıp maskeledikten sonra tekrar siyah ile boyayacağım. Akslar için turuncu rengi seçtim, çünkü siyah rengin arasından güzel bir detay olarak yansıyor, nasıl olacağını görmek için sadece bir kat boya attım, kapanmayan ve dü

zgün olmayan yerleri bugün tamamlamayı düşünüyorum.

13_zps9c92e27f.jpg

14_zps6b2644e6.jpg

10_zpse9adfafc.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kolaygelsin hiç kamyon yapmadım henüz ama yapasım var bunu görünce daha bi yapasım geldi.

Teşekkürler, kamyon maketlerini özellikle tavsiye ederim. Boyutları, gösterişli olmaları, detayları ve gerçekçiliği beni her zaman etkilemiştir. Maketin boyutunun büyük olması, renk vs gibi kısıtlamaların olmaması benim yapma nedenlerimden birkaç tanesi..

Size Italeri'nin Peterbilt 377AE (0740) modelini önerebilirim, başlamak için çok güzel bir kit.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.