Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Recommended Posts

Nerenin gözüküp nerenin gözükmeyeceğini görmek için nerdeyse heryeri test ediyorum o testlerden bir kare altta. Boşa saatlerce uğraşmak istemiyorum yapıyorsun hiç gözükmüyor bazı işler.

DSC00346_zpsea3294b0.jpg

Bu denemelerde nerdeyse herşeyi dağıttım. Denerken adam gibi otursun diye hemen hemen hepsi tesfiye de yapıldı.

DSC00348_zps708733de.jpg

İtici iziymiş kalıp iziymiş ilk anda gözüme batanları da hallettim

DSC00349_zpsac02221d.jpg

Fren disklerimiz işkence yapanlardan

DSC00347_zps5bf5ac24.jpg

Ama sonuç tatmin edici.

DSC00350_zps19ecb481.jpg

İşkenceye devam.

Kaliperleri modelin disklerinden çıkartıp içini oyup photoetchlere uydurmak umduğumdan çok daha zor bi iş çıktı.

DSC00351_zps22353fde.jpg

Oldu gibi duruyor ama siz onu birde bana sorun olmadı olmuyor ne yaptım diski kenardan yonttum. Bir daha photoetch alırken mutlaka içinde kaliper olanından alıcam

DSC00352_zpsfd602ec4.jpg

Şimdilik bu kadar yavaş yavaş devam ediyorum.

Arkadaşlar sağolun. Gelişme oldukça paylaşacağım.

Sadece sizin forumdan uzak kalmadım komple modelcilikten uzak kalmış durumdayım. Oğlum olunca atölyemi dağıttım düzenim değişti halen yadırgıyorum yeni düzenime tam alışamadım. Son 2 senedir bu üçüncü modelim olacak biterse.

Serhat abi teşekkür ederim daha çok zevk alman icin ugrasayim ben.

Şafak hiç sorma set alsan bi türlü almasan bi türlü hobi ışte uğraş dur.

Motor görmek isteyenler gelsin bu tarafa. Biraz tel dosedim ama devamında bu kablolar nereye gidecek hiçbir fikrim yok uygun referans bulamadım

PSX_20140304_214640_zpst2vq8sl_edit_1393962737970_zps7b3nfrs0.jpg

Harbi çılgınsınız ne diyim, hayır utanmasanız, bujileri fln da yapacaksınız diye korkuyorum :)

Ben mi çılgınım :) daha bişey görmedin desem nasıl olur. Serhat abi buralardamısın anlat beni. Teşekkür ederim bu arada yaptığım kablolar buji kablosu ama aracın distribütörünü bulamadım. Ekrem gösterdi yerini sağolsun.

yardımım dokunduysa ne mutlu , ben 92 model 512 tr nin kablolamasını yaparken bunaldım , size bu fxx ile bol şans :) tek anlamadığım soldaki 6 bujinin kabloları nereye gidiyor .. 4 5 fotoya baktım ana dağıtıcıdan 2 tane geniş kablo çıkıyor sanırım biri sağ 6 biri sol 6 yani tek haznede 12 silindirin elektirik çıkışı var .

motor duvarının sağ tarafı ( arka camın sağ alt çapraz ) . bulunan yukarıda paylaştığım ateşleme şemasındaki haznenin aynısı . yukarıda sadece sağ 6 silindirin kablolarını göstermiş ve şemada tek kalın kablo hazneye giriyor , mantıken sol tarafta aynı hazne yoksa ve sağdaki hazneden iki kalın kablo çıkıyorsa 2. kablo da sol 6 nın ateşleme kablolarıdır diye düşündüm

Inside%20the%20Enzo%20Engine%20Compartment.jpg

616930_10151377851801117_1154375455_o.jpg

Can abi teşekkür ederim her zaman olduğu gibi elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.

Boş durmuyorum ama ortada maalesef paylaşacak bi gelişme yok. Alttaki örnek gibi detay setini modele uydurmaya çalışıyorum çoğu parça çok sıkıntı çıkartıyor. Resimdeki bi taraf detay setli diğeri setsiz ama set olan yerde detay seti hakkını vermiyor seti yapanlar model üzerinde denememis sanırım. Macun zimpara ile seti modele yedirip bozuklukları ortadan kaldırmaya çalışıyorum sürekli. Hiç set olmasa daha iyi diyorum bazen.

14575-1_zps5yer03nu.jpg