Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Hobimaket

3. Online Hobimaket Plastik Model Yarışması

Recommended Posts

3ohmpmy_afis_01.jpg

Tarih : 01 Mart 2014 - 01 Haziran 2014 (3 Ay)

Oylama : 02-10 Haziran 2014

Sonuçlar : 11 Haziran 2014

Ödül : Kazananlar 12 Haziran 2014 itibari ile 1 ay boyunca istedikleri zaman…

Kategori:

Her model kendi çapında emek ister ve her modelde ayrı bir alın teri vardır…

Yine ölçek sınırlaması olmadan 5 kategoride yapmayı planlıyoruz…

1) Hava Araçları (Askeri & Sivil)

2) Kara Araçları (Askeri)

3) Deniz Araçları (Askeri & Sivil)

4) Sivil Araçlar

5) Dioramalar

Son günlerde yaptığınız, istediğiniz model / modellerle yarışmaya katılabilir (başka bir etkinlikte Ödül kazanmış/dereceye girmiş modeller katılamaz) ya da bu yarışma için yeni bir model yapabilirsiniz… her kategoriye tek model ile katılabilirsiniz…

Modellerin yeni modeller olması gerekmektedir. (mümkünse kanıtlayıcı resimde olmalıdır)

(Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde o kategori iptal edilebilir. Diorama kategorisinde ise üzerindeki model baz alınarak kategori değişikliği yapılabilir.)

Jüri:

Bizleri kırmayarak destek olan ve yurt dışından online olarak haberleşebileceğimiz modelci dostlarımız, galeri bölümüne yüklenen modeller üzerinden bizler için değerlendirmelerini yapacaktır.

Yapılan görüşmeler sonucunda jüri sayımız artabilir… artması durumunda duyuruları yapılacaktır.

Ayrıca Yarışmaya katılan modelci dostlar da açılacak oylama ile bir nevi 5. Jüri olarak modellere oy verecek ve Jüri üyelerinin sonuçları ile yarışmaya katılan modelci dostların seçimleri karşılaştırılıp, ortalaması alınarak sonuca varılacaktır.

Kamil Feliks Sztarbała (POLONYA)

www.kfs-miniatures.com

Uzun yıllardır full time ölçekli modelciyim. Çoğunlukla AFV modeller üzerinde duruyorum ama uçak kitlerini, RR modelleri ve heykel figürleri de çeşitli üreticiler için sıklıkla yapıyorum.

Ayrıca KFS Miniatures etiketi altında reçin dönüşümleri dizaynı yapıyorum. Ölçekli minyatürleri yapmak ve boyamak benim tutkum. Modellerimi biriktirmiyorum. Eğlence için yapıyorum ve sadece dünyadaki koleksiyoncular onlara değer biçip aldıklarında memnun oluyorum.

Bugünlerde Polonya’daki askeri tarih ve modelcilik konusunda özelleşmiş en önemli basım evi olan Kagero Yayıncılığın çıkarttığı Super Model Magazin (http://www.kagero.eu/super-model) için sürekli katkıda bulunuyorum. Ayrıca benim modelcilikle ilgili makalelerim Steel Masters ve Military Illustrated Modeller gibi dergilerde düzenle olarak yayınlanıyor.

Nader Taheri (Massachusetts / AMERİKA)

www.facebook.com/nader.taheri.756

1962 yılında Tahran'da doğan Nader Taheri, bir dönem İran Hava Kuvvetleri'ne de çeşitli çalışmalar yapmış olup, 1983'den 2000 yılına kadar İstanbul'da yaşamış ve bu süre boyunca da modelcilik ile uğraşmıştır... Daha sonra Amerika'ya yerleşen ve şu anda Amerika'da yaşamakta olan Taheri, halen modelcilik ile uğraşmaktadır...

Son 13 yıldır "American Marine Model Gallery" da çalışmakta olan Taheri, bu dönem boyunca; MIT ( Massachusetts Institute of Technology), Salem'de Peabody Essex Müzesi, Savannah Denizcilik Müzesi, Newaport NewsMariners 'Museum, Maryland Historical Society, Amerikan Deniz Ticaret Müzesi, Farnsworth Müzesi, Castle Island Derneği, Washington Navy YardABD Deniz Kuvvetleri Ulusal Müzesi, Fort McHenry National Monument ABD Ulusal Park Hizmetleri, American Yacht Club, Newport News Donanma Müzesi gibi yüzlerce özel kurum ve müzeler için yaptığı kurumsal çalışmalar ve restorasyonlar çeşitli çalışmaları arasındadır...

Email: ndrtaheri@yahoo.com / nader.t4@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/nader.taheri.756

http://www.shipmodel...ts/nader-taheri

Przemysław Mrożek (Kielce / POLONYA)

www.blitz-creations.blogspot.com

1986 Kielce / POLONYA doğumlu olup, 2005 yılında modelciliğe başlamıştır… 2007’den beri bralescale ve özel ilgi alanı modellerle ilgilenmektedir. Opel Blitz ve opel blitz dioramaları özel ilgi alanıdır.

Simon Antelmi (Genova / İTALYA)

www.antelmimodels.com

Simon Antelmi, 35 yaşında İtalya’nın Cenova kentinde yaşayan profesyonel bir modelcidir.

"Steel Art", "Model Time", "Mezzi Corazzati", "Modellismo e kit", "Art of Modelling" gibi İtalyan ve Avrupa model dergileri ile işbirliği içerisinde çalışmalar yapmaktadır. Bir Ukrayna şirketi için figür Master Kutusu boyama işbirliği yapmakle beraber, Lifecolor ile ortak İtalyan şirketi için model boyaları üretimi yapmaktadır. 2011 yılının Ağustos ayında, askeri araç kategorisinde Suisse World Expo'da altın madalya kazanmıştır.

Ayrıca, koleksiyoncular için araba, askeri araçlar, dioramalar, uçak, ve figürler yapmaktadır.

-----

Her jüri, her kategoriden kendilerine göre (sırası ile) en iyi 10 modeli seçecek. Diğer jürilerinde ilk 10 modeli karşılaştırılarak en çok seçilen 3 model belirlenecektir… Çakışma olmaması durumunda ise birebir mutabakat yapılarak seçilecektir…

Ayrıca yarışamaya katılan modelciler de her kategoriden kendilerinin beğendiği ilk 3 modeli oylayacak ve yarışmacılar ile jüri eşit olarak değerlendirilip kazananlar belirlenecektir…

Oylama ile ilgili herşey site üzerinden şeffaf olarak yapılacak ve tüm katılımcılar ile misafirler görebilecektir.

Amaç:

Bu reklam veya siteye üye sağlama amaçlı bir yarışma değildir! Sitemiz modelciliğin yayılması amacı ile kurulmuş olup, çorbada tuzu olsun istemektedir…

Amacımız modelleri/modelcileri yarıştırmak da değildir.

Bu proje, internet ortamında bir farklılık yaratmak ve modelci dostları bir araya getirebilmek, aynı zamanda da birlikte üretim yapabilmek amacıyla düzenlenmektedir… Zaten sürekli bir üretim yapmış oldukları için yeni yapacakları veya paylaştıkları modellerinin bitmiş hallerini tatlı bir yarışma formatında tek bir çatı altında toplayıp, birliktelik ve çeşitlik sağlamaktır.

En Önemlisi ise; modelciliğe teşvik de bulunmak ve renk katmaktır…

Sitemizin Google da bulunurluğunu göz önüne alacak olursak, dünya genelinde türk modelciliği ve modelcilerinin de bulunurluğunu artırmış olacağımız kanısındayız…

Mutlaka foruma üye olup, yapım aşamalarını paylaşmak gibi bir zorunluluk da yoktur… üye olmayanlar verilen süre zarfında biten modellerini yarisma[at]hobimaket.com veya bbayar16[at]yahoo.com adresine email ile ulaştırabilir…

Gelen modeller yarışmaya dahil edilerek, siteye yüklenecek ve oylamaya dahil olacaklardır. (gerekirse modelin yeni yapıldığına dair kanıt istenebilir)

Yarışma için yeni model yapacaklar veya bitmiş model resimlerini paylaşmak isteyenler, aşağıdaki linkte bulunan bölüme “konu” açarak paylaşımda bulunabilirler…

http://www.hobimaket...odel-yarismasi/

Ayrıca tüm modeller galeri bölümünde ayrı ayrı yayınlanacak ve kalıcı olacaklardır...

Ödül:

Yarışma adı altındaki bu etkinlikte;

plaket.jpg

Yarışma sponsorumuz Adore Oyuncak tarafından, her kategorinin birincisine Maket seti hediye edilecektir...

Her kategorinin 1.,2., ve 3.süne resimdeki gibi PLAKET’leri (plexi), hobimaket tarafından bir anı olması amacıyla hediye edilecektir…

Dereceye giren model ve modelciler bir sonraki yarışmaya kadar yapılacak bir görsel ile sitenin ana sayfasında sabit olarak kalacaklardır.

Diğer

Oylama yapacak olan modelci ve jüri üyesi dostların modeli daha iyi anlayabilme ve görebilmeleri açısından yapım aşamaları paylaşılsın veya paylaşılmasın, email yolu ile ulaştırılacak modeller dahil olmak üzere biten tüm modellerin, 800 x 640 pixelden küçük olmayacak şekilde ve çeşitli açılarından çekilmiş en az 5, en fazla 12 resmi gerekmektedir…

Modellerin yeni modeller olması şartı vardır… (mümkünse kanıtlayıcı resimde olmalıdır)

Kötü çekilmiş resim, kötü ışık vb. gibi durumlardan modelcinin kendisi sorumlu olacağı gibi, photoshop uygulandığı anlaşılan modellere, modelciyle varılacak mutabakat ve oybirliği ile yaptırım uygulanacaktır…

Saygı ve sevgilerimizle...

4.cü online değilde, kanlı canlı, bol sponsorlu, bol ödüllü geniş katılımlı olması dileğiyle, bu büyük Hobimaket ailesi bunu da yapar, herkese başarılar...

Çok çok teşekkürler mehmet :) umarım bir gün o da olur... tüm modelcilik camiasının katılımı ile bir organizasyon olur... amin diyelim :)

Üstadlar şunu en kötü maket dalında düzenlesenizde bir tane birinciliğimiz olsa yahu. Bu konuda iddalıyım. En kötü maket yarışması düzenleyin kralınızı tanımam. Açık ara birinci ben olurum

Kötü maket yoktur Emre... çünkü her makette emek vardır ;) bu yarışmaya katılacak modellerin çok mükemmel, profesyone modeller olması şart değil... amaç yukarıda da anlatıldığı gibi, model ve modelcileri bir araya getirebilmek ;)

abiler, arkadaşlar, kardeşler ve üstatlar yaklaşık 2 yıldır takip ettiğim bir site ve çok faydalı bilgilerin olduğu bir site bu sitenin geldiği son durum ortada bu sitenin şu anki seviyesine ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkürler.

ve yarışmaya katılacak modelcilere de sonsuz başarılar,

not: maket bıçağınız keskin, yapıştırıcılarınız kuvvetli olsun.:))

Guest   
Guest

Çok güzel bir etkinlik.

Diorama kategorsinde bana rakip herkese başarılar ... ;)

Üstadlar şunu en kötü maket dalında düzenlesenizde bir tane birinciliğimiz olsa yahu. Bu konuda iddalıyım. En kötü maket yarışması düzenleyin kralınızı tanımam. Açık ara birinci ben olurum

Meydan okumanı kabul ediyorum görürüz bakalım el mi yaman bey mi yaman... Sen benim yaptığım f-86'yı görmedin dimiii aç bi bak fotolarına en kötü maket benimdir nıhhahahaha.

Meydan okumanı kabul ediyorum görürüz bakalım el mi yaman bey mi yaman... Sen benim yaptığım f-86'yı görmedin dimiii aç bi bak fotolarına en kötü maket benimdir nıhhahahaha.

Abi zorlamayalım birbirimizi uçaktan bahsediyoruz burda. İstersen benim sivllerden birini koyayımda gör. Yanlız uyarmadı deme, sağlık ekibi tut yanında kalbin falan tutar Allah esirgesin sorumluluk kabul etmem