Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Doğanay Balaban

1/35 Live Resin, US Army Modern Soldier

Recommended Posts

Herkese merhabalar,

Bugün size Live Resin firmasının ürettiği 1/35 Modern Soldier serisinin 3 figüründen 3.sünü göstermek isterim. Öncelikle Live Resin firması görece yeni bi firma olup, modelleri önce bilgisayarda yüksek poligonlarla çizip, kalıpları ona göre aldığından, piyasadaki en detaylı ve gerçekçi 1/35 figür ve teçhizatlarını üreten firmadır. Parçalarının hepsinin ayrı ayrı çıkması da, aynı figürle sayısız kombinasyon yapılmasına olanak sağlamaktadır.

1528721_10153633218895111_1356602152_n.jpg

1512561_10153633218800111_244141279_n.jpg

1526652_10153633218810111_2001073514_n.jpg

1528751_10153633218805111_885852332_n.jpg

1524630_10153633218935111_466745614_n.jpg

1486937_10153633218890111_894104772_n.jpg

Guest   
Guest

Çok güzel kit ,

Bu tür güzellikleri ülkemizde de görmek yurt dışı sitelere muhtaç olmadan , yurt içinde de makul fiyatlar içerisinde satın alıp yapmayı hak ettiğimizi düşünüyorum .

Biz insan evlatları da bu güzellikleri hak ediyoruz .

Öncelikle güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Kalıp işini inşallah halledeceğim Kağan Abi, zaten bunları normalde alıp çoğaltmaya kalksam, bildiğin servet harcamak lazım.

Levent abinin dediğine katılıyorum Bunun için önce sayımızın artması, ayrı ayrı olan grupların ortak hareket etmesi ve bu malzemeleri getirenlerin de tabii ki bunu görmesi gerekiyor. İnşallah son dönemlerde atılan güzel adımlarla beraber onları da göreceğiz.

Bakalım inşallah dio'yu güzel yaparız da rezil etmeyiz modeli.

Dipnot: (özellikle 1/35) Figür boyama ile ilgili kitap veya video önerilerinize açığım. Youtube bi iki tane gördüm lakin görüntü kaliteleri oldukça kötüydü.

"Kalıp işini inşallah halledeceğim Kağan Abi, zaten bunları normalde alıp çoğaltmaya kalksam, bildiğin servet harcamak lazım." demişsin ama, emin ol servet değil. Silikonun kilosu 20 TL ve zannederim 1 kilo ile halledebiliriz. Hava çıkacak kanalları doğru dürüst yaparsak, emin ol, bir günde 20 tane üretirsin. Gene de sen bilirsin tabii.

"Kalıp işini inşallah halledeceğim Kağan Abi, zaten bunları normalde alıp çoğaltmaya kalksam, bildiğin servet harcamak lazım." demişsin ama, emin ol servet değil. Silikonun kilosu 20 TL ve zannederim 1 kilo ile halledebiliriz. Hava çıkacak kanalları doğru dürüst yaparsak, emin ol, bir günde 20 tane üretirsin. Gene de sen bilirsin tabii.

Yok abi yanlış anlaşılmış, çoğaltmaya kalksam derken, hani 5 adam için 5 kit almaktan bahsettim. Zaten kalıpla çoğaltacağımı düşünerekten aldım ya :) onu demek istedim.

Guest Mehmet Tali ATALAY   
Guest Mehmet Tali ATALAY

Kaancığım 20 tl olan silikondan verim alabiliyormusun?yoksa kaan'dan aldığın 50 tl lık silikonmu kullanıyorsun. ;)

Öpüldünüz..1 kg ram silikonu bulmaz en fazla 0,5 kg diye düşünüyorum..

Guest Mehmet Tali ATALAY   
Guest Mehmet Tali ATALAY

Resimler için teşekkürler doğanay. :) Ufkum açıldı. :P

Resimler tam istediğim gibi olmuş silahların kalıbını almak zor bakalım nasıl hallolucak. :)

Kaancığım 20 tl olan silikondan verim alabiliyormusun?yoksa kaan'dan aldığın 50 tl lık silikonmu kullanıyorsun. ;)

Öpüldünüz..1 kg ram silikonu bulmaz en fazla 0,5 kg diye düşünüyorum..

Ne demek abicim, senin için özenle çektim ;)

Yani Kağan abi göreceğin gibi, kalıp konusunda işin uzmanına danışmadan hareket etmedim :D

Yapar O, ne de olsa yaşı, tecrübesi müsait. I.Cihan harbi emektarıdır, rahmetli Kazım Karabekir bile Abi derdi ona :) Yaw şaka, gene yanlış anlaşılmasın, epeydir takılamadım sana, kaşınıyodum :)

Guest Mehmet Tali ATALAY   
Guest Mehmet Tali ATALAY

Yapar O, ne de olsa yaşı, tecrübesi müsait. I.Cihan harbi emektarıdır, rahmetli Kazım Karabekir bile Abi derdi ona :) Yaw şaka, gene yanlış anlaşılmasın, epeydir takılamadım sana, kaşınıyodum :)

Farkındayım. :P Asker arkadaşım benim.. :D