Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Erhan Atalay

Ruslar Geliyor │ 2.Dünya Savaşı sonrası T Serisi.. │ Erhan Atalay

Recommended Posts

Bu konuya değinilmiştir, yaratıcı olalım lütfen :) (biz senin gibi yıllardır maske yapmıyoruz hamurdan, yemedi yapmak işte)

1/72 ölçekte ince çalışabileceğim bir babayiğit airbrush bulamadığımdan UHU-TAC ile akraba olduk. Sana airbrush için baskı yaparken bunu söylememiştim değil mi? Ups! :rolleyes:

Yaman TOS-1A yı elbette göreceksin. Ama bu zevki Burak Özdil'e bırakacağım , hoş ben gönderirsem yapabilecek, önce yapıp sonra mı göndersem ona acaba..

Bu arada şimdi farkettim bizim TOS güme gidecek :lol: sen gönder onu bana en iyisi, kasaya kaldırayım.

Burakcım seninkisini kutuladım aslında, ama ikinciyi sipariş edince bekletiyorum birlikte gelsinler diye merak etme yani emiiinnn ellerde :)

Sus oralarda çok da airbrush baskısı falan deme, burda kanıma girenlerin bundan haberi yoktu, bilseler kaç zamandır direniyorum sana :) hemde bedava komprasör teptiğimi bilseler :)

Sen bize ince airbrush bakacaktın. Efenin verdiği linkte bir de sen bak. www.turkeyairbrush.com.. dövme de yaparız tırnak da boyarız bu kafa ile.:)

Guest   
Guest

Erhan sen naptın ya. Hani AB kullanmayacaktın. Hangi ara başladın. Modelde güzelmiş, yapanda iyi iş çıkarmış. ;)

Guest   
Guest

Beğendiğin için sağol Arda :)

AB konusuna gelince, zorla aldırdılar yeminle... Duruyor bir kenarda zaten, bizim modeller malum, iki fıs fıs... (senin de aldığını biliyorum kullanmak kısmet olsun diyelimmm :P

Kullandım kullanmaz mıyım. Vallejo Air ile BTR-80 ve BTR-152'de denedim. BTR-152'de kemikleşmeden ikinciye üzerinden geçmeye kalkınca boyayı kaldırdım. İlk deneme için fena olmadı.

Guest   
Guest

kutu pırıl pırıl harika olmuş , zemine de bayıldım ayrıca

Hişşttt birader yerin kulağı var..benim de kulağım var..Ben yermiyim? Yemem!

Kimle kimi karşılaştırıyorsunuz yaa...Biz lego yaparken Erhan miniafv yapardı..Ondan dah iyi yapmak ne kelime !! Benzetirsek gurur duyarız.

Onun kit bilgisi-model stoğu-Tecrübesi bile beni döver..Lütfen beyler ayıp olur vallaa..Beni ancak Mig Jimenez, Francesco Senatore, Alex Clark ile karşılaştırın..Erhan bize 1 gömlek büyük gelir

aramızda kalsın abi ama sen hakan abiden daha güzel yapıyorsun. aman bişey deme yerin kulağı vardır duyar muyar :ph34r:

Hişşttt birader yerin kulağı var..benim de kulağım var..Ben yermiyim? Yemem!

Kimle kimi karşılaştırıyorsunuz yaa...Biz lego yaparken Erhan miniafv yapardı..Ondan dah iyi yapmak ne kelime !! Benzetirsek gurur duyarız.

Onun kit bilgisi-model stoğu-Tecrübesi bile beni döver..Lütfen beyler ayıp olur vallaa..Beni ancak Mig Jimenez, Francesco Senatore, Alex Clark ile karşılaştırın..Erhan bize 1 gömlek büyük gelir

Aslında Barış sanırım zemin konusundan bahsediyor, evet benim zeminlerim Hakandan iyidir :)))) Modelcilik konusuna gelince, biten her maket güzeldir, özeldir.. Şu da bir gerçek, Hakan denemeye yeniliklere açık bir modelci, ben ise bu konuda kendimi muhafazakar bulurum :) birisi denesin sonra ben de denerim şeklinde bir felsefe ile denek ararım . Hakan da sağolsun hepimize birşeyler öğreten bir modelcidir, üstadımı saygı ile selamlarım...

(vinyetlerine de bayılırm o da ayrı)

Aslında Barış sanırım zemin konusundan bahsediyor, evet benim zeminlerim Hakandan iyidir :)))) Modelcilik konusuna gelince, biten her maket güzeldir, özeldir.. Şu da bir gerçek, Hakan denemeye yeniliklere açık bir modelci, ben ise bu konuda kendimi muhafazakar bulurum :) birisi denesin sonra ben de denerim şeklinde bir felsefe ile denek ararım . Hakan da sağolsun hepimize birşeyler öğreten bir modelcidir, üstadımı saygı ile selamlarım...

(vinyetlerine de bayılırm o da ayrı)

Eyvallah biraderim..Modelcilikte herkes birbirinin üstadı ..Az mı şey öğrendik paylaştık birbirimiziden..Hala da öğreniyoruz..Birbirimizi tamamlıyoruz gibi değil mi..Ellerine sağlık o kadar güzel oldu ki bana gönderdiğini en son sıraya koydum bu unutulsun rekabet edemem diye..

Eyvallah biraderim..Modelcilikte herkes birbirinin üstadı ..Az mı şey öğrendik paylaştık birbirimiziden..Hala da öğreniyoruz..Birbirimizi tamamlıyoruz gibi değil mi..Ellerine sağlık o kadar güzel oldu ki bana gönderdiğini en son sıraya koydum bu unutulsun rekabet edemem diye..

Aslına bakarsan, hobide rekabetten ziyade, heveslendirme var gibi, forumda yapılmış modelleri görünce yapmak ister insan, yaparken de acaba bir adım ileri götürebilirmiyim.. Sonuçta en güzeli paylaşırken öğrenmek, öğretmek... Senin elin onu en sona bırakmaz Hakan'cım, tüm dünya o kiti bekliyor.. Ne de olsa o cast turret...

Yeni bir kutu açalım...

Bu ölçeğe ilgi duyan dünya modelcilerinin beklediği bir kit... Uzun süre bu ölçekte plastik kit problemi vardı, tekeli ACE markasının o berbat kalıplı T-90 ı elinde tutuyordu, yapmak isteyen modelciler ise, düzgün bir model için Revell T-72 sini alıp ACE T-90 kitinin era zırhlarını ve diğer aparatlarını kullanarak modeli realize ediyorlardı. Bunlardan biri de bizim Burak Özdil, yaptığı bu melez çalışma uzun süre dünya modelcilik camiasında referans olarak da kullanıldı.. Şİmdi bir daha baktım ki, o tuğla gibi zırhlar ile iyi bir iş çıkartmış.. İlgilenenler için : http://miniafv.blogs...vell-burak.html

Sonrasında bizim bu açlığımızı yeni türeyen Modelcollect isimli bir Çin firması giderdi, çok da güzel bir kit, uluslararası platformda özellikle bu aracı çok iyi tanıyan Rus modelciler bir milyon hatası olduğunu ifade ettiler, yeni versiyonlarını çıkartmak üzereyken, bu hataları giderme yoluna gittiler. Ama 6 aydır hata gideriyorlar ses seda yok.. Bu Ruslar kendi markaları olan ACE kitine rakip görmek istemiyorlar anlaşılan..

Hakan ve ben birer adet yaptık bu Modelcollect ürününden çok da severek, tekrar hatırlamak isterseniz :

http://miniafv.blogs...d-by-erhan.html

http://miniafv.blogs...ast-turret.html

Bu arada Zvezda ve Revell 2013 başlarında T-90 çıkartacaklarını duyurdular. Revell sözünü tuttu ama Zvezda dan ses seda yok.. Ben Zvezda nın mükemmel bir kit çıkartacağını düşünüyorum..

Revell kiti sonunda elime geçti. Bazı modelci dostlar aldın mı, yaptın mı, sence nedir, nasıldır diye sorunca da, kendimi matah bir şey sanıp, geniş geniş çalışayım dedim üstünde ..

Kitimiz aşağıdaki gibidir, 2013 model. Revell yakında farklı bir modelini daha piyasaya sürecek. İki vida, bir zırh değiştirip kodu A dan Z ye kadar gider artık..

DSCN3314_zps85e74055.jpg

Kitten birsürü minnacık ve tertemiz parçalar çıkıyor. Bu parçaların detaylarını daha sonra miniafvyaz1310s1310_zps0c6e9fbf.jpg sayfasında yayınlayacağım. Kuşbakışı bu şekildeler..

DSCN3335_zps85260cb1.jpg

Kutu içeriğinde yazdığına göre T-90, T-90K ve T-90S versiyonları yapılabilyor. Ben Hindistan ordusunun kullandığı T-90S i tercih ettim.. Aşağıdaki gibi bir araç bitirmeyi planlıyorum. Kısmet artık..

T90S1_zps0cb34ef8.jpg

t90s2_zps467ca078.jpg

t90s3_zpsb968a731.jpg