Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Erhan Atalay

Tezgahlarımızı Yarıştıralım Bölümü

Recommended Posts

Çok düzenli ve temiz görünüyor, modelciliğin ruhuna aykırı bi kere :) Neyse 2-3 ay sonra tekrar bir fotoğraf alalım :) 

Ayrıca o son kareyi koymayacaktın abi, mahvettin beni :) Bende Roland  TD-12 KX vardı, gerçi elimden geçmeyen elektronik kit kalmadı ama Roland çok başkaydı yani, satarken ağlamaklı oldum desem yalan olmaz...

Bu arada birşey soracağım, setin altındaki yükseltide özel bir malzeme kullandın mı? İki sunta plaka arasına tenis topu kullananlar gördüm, ona benzer birşey mi acaba? merak ettim...

8 minutes ago, Ahmet Gürkan said:

Çok düzenli ve temiz görünüyor, modelciliğin ruhuna aykırı bi kere :) Neyse 2-3 ay sonra tekrar bir fotoğraf alalım :) 

Ayrıca o son kareyi koymayacaktın abi, mahvettin beni :) Bende Roland  TD-12 KX vardı, gerçi elimden geçmeyen elektronik kit kalmadı ama Roland çok başkaydı yani, satarken ağlamaklı oldum desem yalan olmaz...

Bu arada birşey soracağım, setin altındaki yükseltide özel bir malzeme kullandın mı? İki sunta plaka arasına tenis topu kullananlar gördüm, ona benzer birşey mi acaba? merak ettim...

2-3 ay sonra da aynı düzeni göreceksiniz; endişeniz olmasın. Sinameki adamlardan değilim ama düzene çok alışkınım. Obsesif bir şey sanıyordum ama gün geçtikçe bu daha da artıyor. Allah'tan, böyle hani simetri hastalığı olan, ne bileyim işte elinde toz bezi ile gezenlerden değilim. Sadece biraz düzen olsun istiyorum (Bu lafımı yersem ileride, yedirin; çekinmeyin).

Son resime gelince, valla kötü bir niyetim yoktu :)

Evet, Tennis Ball Table var. Ben imal ettim. Hoş, Facebook üzerinde, Davul ve Perküsyon Alım Satım Platformu adında bir sayfam var. Orada paylaştığımdan beri 17 kişiye de yaptım kendim hariç. Bu sistem şöyle; en alt kısımda 25-30 kadar 10 mm kalınlığında kauçuk ayaklar var. 10*10 cm ebatlarında... Onun üzerinde, 18 mm kalınlığında bir MDF plaka var. Bunlara, belli bir geometri ile 36 mm çapında delikler deliniyor. Sonra araya tenis topları konuyor. Üzerine, aynı MDF'den bir tane daha koyuyoruz. Böylece tenis topu, iki MDF plaka arasında kalıyor. Hepsinin üzerine de altı kauçuk kaplı halı (ofis halısı olarak satılır metre ile. V-Drums'ın halısı ile aynıdır) kaplıyoruz. Titreşim rezonansını %97'ye yakın bir oranda kesiyor.

36 minutes ago, Alperen Açıkol said:

Oda gerçekten çok güzel tam bir "mancave", maket malzemelerimi düzenleyebilmek için bir çözüm arıyordum, ikeadan aldığınız ünite gerçekten kullanışlı gözüküyor en yakın zamanda bir tane sipariş vereceğim. 

Burada 89,90 gibi bir fiyattan bahsedilmişti ama sanırım eski fiyatı o kadar uygundu. Geçtiğimiz Cumartesi 149,90 TL'ye aldım. Oda evet; bir mancave ve eşim sağolsun diyorum bu konu için. O da resim yapıyor ama, şovale her yere taşınıyor malum. 2006'da ilk evimizi aldığımızdan beri (4 sene kadar önce bu eve geçtik) davul ve bilgisayarın olduğu bir odaya sahibim. Kendimi "şanslı koca" atfediyorum :)

25 minutes ago, Evren İmgel said:

Zakk Wylde Les Paul farklıymış. Ben hep Bullseye olarak biliyormuşum o seriyi . Çok güzelmiş :)  Oda da ayrı güzel , Roland zaten apayrı güzel :) 

Bunların üç modeli var. Bullseye, Vertigo ve Buzzsaw. Benim modelim Buzzsaw olan. Güzel bir replika. Yani, davulcu olarak Roland'a acımam ama, gitarı "tıngırdatan" biri olarak gidip de öyle bir Les Paul'e binlerce dolores veremem :) Ayrıca, solak olunca zaten her şey 1,5 katı artıyor. Biz de insanız! İsyaaaaaaaaaan!!!!!1bir!1!!

1 minute ago, Rüzgar ÇINAR said:

Çok düzenli ya.... Ben daralırım o masada :D

Sakın Kırmızı saplı yan keskiyi kullanma. Çok kalın gözüktü gözüme. Plastiği ezer o.

Rüzgar, geniş mekan; daraltmak veya daralmamak serbest :) Kırmızı saplı yan keskiyi araç motoru için kablo kesmek ve artan plastikleri istiflemek için kullanmayı planlıyorum. Diğeri zaten maketçi yan keskisi ki thats the guy :P

Şık düzenli ve güzel oda. Ben de dağınıksa iş yapamıyorum. Tek sorun boya yaparken duvarı da boyama tehlikesi. Ben boya kabini yapmadan önce üstü ve önü açık büyük karton kutu kullanıyordum. Boya kabinine de fan falan taktım ama hiç çalıştırmıyorum, küçük ölçeklerde gerek yokmuş.

33 minutes ago, Ahmet Aslanlı said:

Şık düzenli ve güzel oda. Ben de dağınıksa iş yapamıyorum. Tek sorun boya yaparken duvarı da boyama tehlikesi. Ben boya kabini yapmadan önce üstü ve önü açık büyük karton kutu kullanıyordum. Boya kabinine de fan falan taktım ama hiç çalıştırmıyorum, küçük ölçeklerde gerek yokmuş.

Teşekkür ederim. IKEA'dan "SAMLA" modelinde bir kutu aldım. Yine burada, üyelerimizden biri onunla bir boya kutusu yapmıştı. Şu an onu yapıyorum. Akrilik çalıştığım için aslında pek de gerek yok ama yine de n'olur n'olmaz diye hazırda tutmakta yarar var.

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

İşte kendini modele adamış birinin tezgahı. Adam tuvaletini yapmak için bile tezgahtan ayrılmıyor :D 

Kolay gelsin, yeni tezgahında bol modeller dilerim :D Sonuçta hepimizin gideceğe yere gitmişsin. Benimde istikbalim o yöreler gözüküyor :D 

Kullandığım herşey bir kesona sığdı. Seyrek kullandığım malzemeleri dolaba koydum. Ama asıl gereksiz çok fazla çöp çıktı. Bu vesileyle onlardan da kurtuldum. 

15 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Çok güzel ortam olmuş Ahmet, boya yaparken dikkatli ol sadece biraz havalandırma desteği gerekir sanki.

Teşekkürler Gökay. Çok iyi çeken havalandırma borusu var, önüne seyyar kabin yapacağım.