Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Recommended Posts

Hep uçak yaparim ama hatunun gemi yap israrlarina daha fazla direnemedim. son kez maket almaya gittigimde yanimdaydi raftan bunu begendi bana bunu yapsana rafa koycam deyince gemi isine girdim. Tatile çıkana kadar bitirmek istedim 1 haftada neredeyse sona geldim. Bir eskisehirli olarak teknelere cok uzak oldugum icin kafama gore yaptim. Bu tarz tekneleri hic tanimam hatta gormedim bile desem yeri henuz bitirmeden dikkat etmem gereken yerleri soylerseniz sevinirim. uçaklara nazaran daha ugrastirici ve bazen zevkli bazen bunaltici diyebilirim.

Revell aqua boyalar ve airbrush ile boyandi ilk ab deneyimim oldu temizleme disinda abyi de sevdim.

20130621_232716_zps7d69e6a9.jpg

20130621_232927_zps12f238f0.jpg

Çok güzel ve başarılı olmuş...Sizide takip etmem konusunda bir büyüğümden tavsiye aldım...Adını çok andım bazılarını rahatsız etmek istemem...

Tesekkur ederim sefa bey. Pek takip edilecek bir ustaligim yok, kendi halimde çabalıyorum ama yine de takibinizden dolayi gurur duydum saygilar.

Eline sağlık Cihan ben çok beğendim, bitişi merakla bekliyorum

Tesekkur ederim mehmet 1-2 gün icinde bitirmeyi dusunuyorum en azindan tatilden once cogu isi bitsin.

Parlak vernik atilip decaller yapistirildi.

tekrar parlak vernik atilip decaller boraz eskitildi çok beyazdilar. ilk eskitmeleri de verniksiz yaptigim icin decaller sırıtmıştı tonlari eşitlendi.

Biraz pas yapildi kurumaya bırakıldı.

Biraz kirlettikten sonra mat vernik atılıp ipleri baglanacak ve is bitecek.

20130701_155700_zpse6edfcab.jpg

20130701_160249_zps3c99eae1.jpg

20130701_160259_zps2ea9fcce.jpg

Teşekkür ederim Barış eski bir kit ama ugrasinca guzel oluyor.

Bazi yerlere wash atildi. Hafiften kuru fırça atıldı. tamiya eskitme setlerinden zemin rengine göre birkaç renk sürtüldü.

IMG_20130702_132507_zps7388fd00.jpg

IMG_20130702_132423_zps3f1ef413.jpg

IMG_20130702_132610_zps89ccac14.jpg

ipleri yapistirilacak ancak ip rengine ve kalinligina karar veremedim. İç anadolu çocugu olarak yüzerlere pek aşina değilim. Nasil bisey baglasam ya da var mi bir çeşit ip önerebilecek?

Ellerinize saglik, biraz daha eskitilirmis bu :)

Son olarak Kristal Clear'i kurdan ucuyla tatbik edip cam ve lumbozlari da yapabilirsiniz bence

Tesekkurler ben de bunlar nasil yapilir diye dusunuyordum ucaktan aliskinim cam kanopi filan cikmasina bunda cikmayinca sasirmistim. Ön camda durmaz sanirim biraz buyuk ama lumbozlara ideal.

Guest Mehmet Tali ATALAY   
Guest Mehmet Tali ATALAY

Güzel olmuş . :)

Eksikler varmı tabiki her modelde olduğu gibi bu modeldede var zamanla kendiniz görüp eklentileri yaparsınız.Elinize kolunuza sağlık. ;)

Sevgilerimle.

Tesekkurler ben de bunlar nasil yapilir diye dusunuyordum ucaktan aliskinim cam kanopi filan cikmasina bunda cikmayinca sasirmistim. Ön camda durmaz sanirim biraz buyuk ama lumbozlara ideal.

On camlar bu kitte 1 x 1 cm civarinda olmasi lazim, Bence dikkatli bir calismayla Kristal Clear ile halledilebilir. Biliyorsunuz, islak bir kutece ile sonsuz deneme hakkiniz var :)

On camlar bu kitte 1 x 1 cm civarinda olmasi lazim, Bence dikkatli bir calismayla Kristal Clear ile halledilebilir. Biliyorsunuz, islak bir kutece ile sonsuz deneme hakkiniz var :)

Lumbozlari yaptim kuruyunca cok hos duracaklar. camlari yapamadim direk icine akiyor. Belki kisim kisim kuruta kuruta yapilabilir ama bir defada kutecu kudan boru vs neyle denediysem durmuyor. Yarin tatile cikacagim 2 ay yokum evde gitmeden bitireyim demistim camlarla cok ugrasacak vaktim yok belki gelince ugrasirim.

Ama bu gemi olayinda ogrenecegim çok şey var belli ki. Tavsiye icin tesekkurler bambaska bir hava katacak lombozlar.

Güzel olmuş . :)

Eksikler varmı tabiki her modelde olduğu gibi bu modeldede var zamanla kendiniz görüp eklentileri yaparsınız.Elinize kolunuza sağlık. ;)

Sevgilerimle.

Tesekkur ederim ilk yuzer maketim. yuzerleri sevmem ama emir buyuk yerden geldi yaptim :-) . Zamanla ogrenirim artik gemi isinide. Benim de gordugum eksikler var tabi goremedigim de cok vardir biraz zaman problemi vardi biran once bitireyim diye bir cok yerine dikkat etmedim. hatta bazi yerlerinde çapaklari bile duruyor.

Şimdilik bu iş bitmiştir. Tatile çıktım 2 ay yokum evden çıkmadan fotoğrafları çekmiştim. Ön camlarına da tatil dönüşü bir çözüm bulurum. İlk gemi maketim ama ben beğendim. Fikirleriniz için teşekkürler.

Fotoğrafları telefonla çektim aceleye geldi pek güzel olmadılar.

IMG_20130704_104533_zps2dc3a742.jpg

IMG_20130704_104739_zpsdd3681cb.jpg

IMG_20130704_104950_zpscc5cc516.jpg

IMG_20130704_105206_zpsb598c40d.jpg