Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Serdar Konar

1/35 │ Leopard 2A4 │ Revell │ Serdar Konar

Recommended Posts

selamlar,

evime gelip maket koleksiyonuma bakan hemen herkesin ilk sorduğu soru, TSK'ya ait bir aracın olup olmadığına dair oluyordu. açıkçası bu soru karşısında utanıyordum. fakat işin kötüsü TSK'ya ait beğendiğim araçların ya maketi yoktu (otokar cobra, hema scania gibi) ya da maketi olan araçları ben çok beğenmiyordum.

bir sabah tekirdağ/çerkezköy'de yapılan resmi geçitte Leopard 2A4 leri izledim. oldukça etkileyiciydi. dünde bir oyuncak mağazasında, tesadüfen aşağıdaki arkadaşla karşılaştık.

önce resimler;

image_zpsc78e0572.jpeg

image2_zpsf54d0e73.jpeg

4_zps93a9b5df.jpeg

5_zps442fcbaa.jpeg

6_zps67a2d568.jpeg

7_zpsc333821b.jpeg

8_zps0d499a71.jpeg

9_zps48879926.jpeg

1_zps52f40f6a.jpeg

2_zpsdebd7c28.jpeg

11_zpsee46676b.jpeg

12_zps58de1c27.jpeg

Kit genel olarak (revell olmasına rağmen...) güzel, ayrıntılar hoşuma gitti. amacım tabi ki aracı TSK yapmak,

kite başladığım zaman yapım aşamalarını da paylaşırım. Özellikle TSK araçları konusunda uzman olan üyelerden yapım esnasında yardım isteyeceğim.

Guest   
Guest

Heves ettiğim bir makine fakat taşınırken parçaların yarısı kayboldu heves kursakta kaldı . Serdar sen yap da bakalım .

Babaeski'de yarısına kadar çamur altında gezer ;) Bol bol kirli yapılabilir bu arada aradım ben bunu bulamadım vee daha iyisi çıkana kadar en iyi 2a4 bu :D

Bu sanırım yeni çıktı, kutuda 2013 yazıyor. Bunu OOB yapsak TSK olur mu acaba?

Ok, sanırım DE versiyonunu yaptık mı bu iş tamam olur.

(Bu arada insanbul out oldu, insane-bul in...)

insane-bul iyimiş ;) ama arada dedimki ne işin var güneyden kuzeye geliyorsun manyak gibi ama sonra o güzel gençliği gördükten sonra iyiki bu tarihe tanıklık ediyorum.. Şimdilik parkın soğuk taşlarını, Antalya'nın o sıcak kumsalının taşlarına değişmem ;)

insane-bul iyimiş ;) ama arada dedimki ne işin var güneyden kuzeye geliyorsun manyak gibi ama sonra o güzel gençliği gördükten sonra iyiki bu tarihe tanıklık ediyorum.. Şimdilik parkın soğuk taşlarını, Antalya'nın o sıcak kumsalının taşlarına değişmem ;)

İlginçtir, bende istanbul için "burası istanbul, burada herkes tek" gibi bir düşünce içindeydim. Şimdi o kadar yalnız hissetmiyorum sanırım daha umutluyum... ;)

Köprü trafiği tam bir çılgınlık ama...

serdar kit guzel gıbı gercı ben havacıyım ama bu kıtı bırıne daha onceden yapmasına yardımcı olmustum bız sorun yasamadık umarım sende yasamazsın sımdıden kolay gelsın

Bu kit yeni değil mi? Ben yeni çıktı sanıyordum.

burada yazana inanırsak geçen seneki new tool a yeni parçalar eklenerek bu sene piyasa çıkmış: http://www.scalemates.com/products/product.php?id=168850

bundan kkk olur mu sorusunu bende çok merak ediyorum. bizim leoların adı leo ama kendilerinin yığınla modernizasyon gördüklerini hatırlamak lazım, yapısal değişikliklerin belgelenmiş hali varmıdır, varsa da bizim memlekette bulunur mu? :)

burada yazana inanırsak geçen seneki new tool a yeni parçalar eklenerek bu sene piyasa çıkmış: http://www.scalemates.com/products/product.php?id=168850

bundan kkk olur mu sorusunu bende çok merak ediyorum. bizim leoların adı leo ama kendilerinin yığınla modernizasyon gördüklerini hatırlamak lazım, yapısal değişikliklerin belgelenmiş hali varmıdır, varsa da bizim memlekette bulunur mu? :)

Bende, leopard 2a4 lerin, aselsan tarafından yürütülmekte olan NG programında ilk kez modernizasyona tabi tutulacaklarını biliyorum. Acaba yanlışmıdır?

http://www.military-today.com/tanks/leopard_2ng.htm

Çok cool değil mi?

benim kastım aselsan'ın ng modernizasyonu değildi, o zaten 2a4'lükten çıkmış bir şey şeklen. almanya'dan alınırken modernizasyondan geçip geldiler diye biliyorum ama içeriğini bilmiyorum.

kmw logosu lisanslı resmi ürün falan fişmekan maksatlıdır büyük ihtimal, çok moda bu aralar o tip şeyler ya italeri de basıp duruyo kutuların üzerine yok bell yok lockmart diye ama ne hikmetse maketleri halen 30 senelik esci kalıplar... :rolleyes: