Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Özgür Aydın

1/72 │ Sturmgeschütz IV │ Revell │ Özgür Aydın

Recommended Posts

Herkese selamlar,

Revell'in 03182 kutu numaralı Sturmgeschütz IV modeline başladım. Revell'in bir çok maketini yaptım ama içlerinden en berbatı bu kittir herhalde. Montajı şasiden başlayıp, paletlere kadar problem olan bir plastik parçası. Şasiyi monte ettikten sonra üst kısmı yapıştırayım dedim. Ancak arka taraf kısa kalınca arada boşluk oluştu. Bende o bölgeyi tıraşlayıp yeniden imal ettim. Paletler desen ayrı alem. Cer dişlisiyle palet boşlukları aynı oran olmadıklarında müdahale etmeniz gerekiyor. Kendimi zorlaya zorlaya çöpe atmadan bu hale getirdim. Sıra boyamasında..

STUG_11.jpg

STUG_21.jpg

STUG_31.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir   
Misafir

Güzel bir tank modelidir çok severim kendilerini bende 1/35 i var. Nuh nebiden kalma .

İyi toplamışsın pek beğendim , boyaya girince daha güzel görünür bence .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Alet aslında eski Matchbox kalıp, ama 1/76 değil, onun nadir 1/72 ölçek kitlerinden. Ondan olsa gerek biraz da problemler :)

KOlay gelsin Özgür

Zaten hinlik olduğunu anlamıştım da tam çözememiştim. :)

Güzel bir tank modelidir çok severim kendilerini bende 1/35 i var. Nuh nebiden kalma .

İyi toplamışsın pek beğendim , boyaya girince daha güzel görünür bence .

Abi bende çok seviyorum bu modeli ancak Revell katletmiş aracı. Bu modeli kış kamuflajı için heba etmeye karar verdim. İlk defa deneyeceğim bakalım ne çıkacak. :D

Ambalajla kral olur bence

Teşekkürler Hakan abi. :)

Özgür, düzgün bir toplama olmuş

Kolay gelsin

Teşekkürler Gürkan abi. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Biraz yol aldım. Kamuflaj atmadan önce boya dökülmesi yaptım biraz. Sonra kamuflaj ve dökülmesini yaptım. Aracın şasi görünümünü beğendim de yan zırhlar biraz fazla gibi geldi. Bu aşamadan sonra vernik atmak gerekiyor mu ? veya atsam sonuca nasıl etki eder ? Buyrun fotolar.

STUG_1.jpg

STUG_3.jpg

Boya dökülmesi kısmını çekmeyi unutmuşum. Zaten boya içinde görünmeyeceği için fazla özenmedim. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir   
Misafir

Özgür kolay gelsin kamuflajdan sonra daha da güzel görünmekte .

Yanlış anlama sana sormak istediğim yan zırhlar , bana kalın gibi gözükmekte tabi ki bu kitten kaynaklanmakta bunları zımpara ile komple inceltmek mümkün olur mu ? olursa nasıl olur , kullanmadığın yan zırhlarda deneme yapıp paylaşma şansın olur mu ? bende yavaşça 1/72 ölçeğe kaymaya başladım , sizlerden öğrenmem gereken hususlar var .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yanlış anlama sana sormak istediğim yan zırhlar , bana kalın gibi gözükmekte tabi ki bu kitten kaynaklanmakta bunları zımpara ile komple inceltmek mümkün olur mu ? olursa nasıl olur , kullanmadığın yan zırhlarda deneme yapıp paylaşma şansın olur mu ? bende yavaşça 1/72 ölçeğe kaymaya başladım , sizlerden öğrenmem gereken hususlar var .

Heyyyytttt....minik afv ciii...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler abi.

Yan zırhlar hakkında haklısın. Tabii inceltilebilir. İnceltmek için bayanların kullandıkları tırnak törpüleri veya çeşitli boyutlarda ahşap eğesi kullanılabilir. Bunlarla istenilen inceliğe gelen zırhı daha ince bir zımbara ile pürüzsüz hale getirmek gerekir. Bu aracı monte aşamasında çöpe atmamak için kendimi zor tuttum. Sonrasında da kış kamuflajı denemesi yapacağım diye yan zırhlara hiç ilişmedim. :)

sağdan bakınca bir eksik var, sol taraftaki zırhı arıyor göz.... şaşı bak şaşır :D

Zırhların iki tarafında da eksiklik yapacaktım ama bu araç ile birkaç bilmediğim tekniği uygulayacağım için sadece bir tarafını eksik bıraktım. Benimde her baktığımda gözüme tuhaf geliyor. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.