Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Seyid Bilal ERİMAN

1/72 I M60TM Sabra TSK I Scratch(3D) Build I Seyid Bilal Eriman

Recommended Posts

Merhaba! Bugün sizlerle 3D olarak tasarladığım ve 3D yazıcımla yazdırarak ürettiğim M60TM Sabra maketinden bahsetmek istiyorum. Çok detaylı olmasa da anımsatıyor :D

Modeli tasarlarken M60A3'ün gövde dosyasını baz aldım ve üzerine ek yan zırhları ekledim, arka ızgara kısmını düzenledim.

Revell'in aynı ölçekli M60A3 tankıyla aynı uzunlukta olacak şekilde yazdırdım. Model toplamda 6 parçadan oluşuyor.

İnsansız kulenin yeri tam doğru olmadığı ve taretteki bazı eklentileri tam bitirmediğim için tareti yeniden üreteceğim, ayrıca TM versiyonundaki diğer farklılıkları ve taretin arkasındaki sepet bölümünü de yazdırabildiğim kadarıyla ekleyeceğim.

Önerileriniz veya belirtmek istediğiniz bir detay/parça varsa belirtirseniz sevinirim, iyi modellemeler!

20220523_215704 20220523_215710

Merhaba, Hoş geldin. 

Ellerine sağlık.

M60 konusunda biraz cahilim. Yanlış bir şey söylersem uyar/uyarın lütfen. 

Yan taraftaki sayısı oldukça fazla olan sivrişeyler somun/perçin başları ise oldukça belirgin ve iri olmuşlar. Ölçek dışı gözüktüler. 

Sis havanlarının ayrıntısı da biraz zayıf geldi.

Konuya öyla çok hakim olmadığımdan şu aslında böyle olmalıydı, taret biraz daha basık ve sivri olmalıydı vs diyemiyorum. Dediğim gibi emeğine, eline koluna sağlık.