Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Şerif Sadık

38 mm | Iron Faced Swordsman | Replika | Şerif Sadık

Recommended Posts

Merhabalar herkese,

Bir ondan bir bundan yapan biri olarak bir elimi atmadığım minyatür boyama işi kalmıştı :) onun da boynunu bükük bırakmadık şükür.

Şaka bir yana dioramalar için figürler nasıl boyanır diye girdiğim youtube deryasında minyatür boyamadan çıktım en son. Zaten uzun süredir burada da yapan ustaların işlerini ilgiyle takip ediyordum, birazcık da rpg oyunlarına, fantastik evrenlere merak olunca kendimi aliexpresste figür ararken buldum.

İlk minyatürümü tüm beceriksizliğimle boyadım. Önce siyah astar, üstüne base coat. Sonra biraz tonlama için layering denedim. Bir de derinlik katsın diye yağlı boya ile yıkama attım. Bu minyatürün en sevdiğim anı yüzü yok, çok az ten göstermiş :D Zırh, kılıç, maske normal metal boyalar ile boyandı. Biraz zırha chipping usülü eskitme yapmaya çalıştım, biraz da edge highlighting. derken daha fazla sıvamayım diye bıraktım şimdilik. Konuyu bitmiş çalışmalarda açtım ama tavsiyeler üzerine daha düzeltmelere gidebilirim.  Bir de obje çok küçük olduğu için fotoğraflama esnasında baya zorladı. ışık patmalasın, karanlıkta kalmasın, odaklama doğru olsun vs derken fotolar da baya acemilik gösteriyor.

Ama bu minyatür boyama işi hem zorlayıcı hem de çok zevkliymiş. :)

DSC_0334-02

DSC_0344-01

DSC_0342-01

DSC_0341-03

DSC_0338-02

DSC_0339-01

DSC_0336-02

2022-03-02_06-27-31

Kürdansız olmaz :)

DSC_0340-01

Eline sağlık Şerif.

Bende çok seviyorum bu figür işini. O kadar çok seviyorumki elimi atıp mahvetmeyeyim diye hiç yaklaşmıyorum :). Valla hiç cesaret edemiyorum. Alırsam!!! bende yüzü gözükmeyen yada az gözüken bir şey tercih ederim :D Layıkı ile yapan üstatlara hayranım  :) 

Kürdanla çektiğin iyi olmuş. İşin zorluğu daha da belli olmuş. 

Belki, Deri kayışlar biraz koyu - açık renk ile hareketlenebilirdi. 

İlk figür için gayet iyi. Tebrikler....

On 04.03.2022 at 16:48, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık Şerif.

Bende çok seviyorum bu figür işini. O kadar çok seviyorumki elimi atıp mahvetmeyeyim diye hiç yaklaşmıyorum :). Valla hiç cesaret edemiyorum. Alırsam!!! bende yüzü gözükmeyen yada az gözüken bir şey tercih ederim :D Layıkı ile yapan üstatlara hayranım  :) 

Kürdanla çektiğin iyi olmuş. İşin zorluğu daha da belli olmuş. 

Belki, Deri kayışlar biraz koyu - açık renk ile hareketlenebilirdi. 

İlk figür için gayet iyi. Tebrikler....

Çok teşekkür ederim abi. Aslında sen titizliğin ve detaycılığınla güzel işler çıkarırsın figürlerde de. 🙂

Dediğin gibi deriye, kuşağa özen gösterebilirmişim. Bir deneyeyim.

7 saat önce, Viktor Gorelov yazdı:

Elinize sağlık

Teşekkür ederim Viktor bey. 🙂

12 saat önce, ismet güralp yazdı:

Eline sağlık. Figür kolay görünen en zor kulvar olarak düşünüyorum. Güzel olmuş. Tebrikler. 

Teşekkür ederim. Figürü benim gibi sallapati yaparsan kolay abi :) ama ustaların işlerine bakıyorum, gerçek gibi.