Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Şerif Sadık

1/72 | Spitfire Mk.Vb | Italeri| Şerif Sadık

Recommended Posts

Herkese merhabalar.

Eğrisiyle doğrusuyla bu modeli de bitti diye rafa kaldırabiliyorum. Yine yıkamayı ve sonrasındaki eskitlemeleri yaparken biraz dikkatsiz ve aceleci davrandığım için, eskitmeden ziyade kirlilik ya da pasaklılık gibi görünüyor. Ama onun haricinde hoşuma giden bir çalışma oldu.

Bir de not düşmek isterim. Kit Italeri'nin 001 no'lu kiti. Kit vasat. Sıfıra yakın kokpit detayı var. Açık kapı yapmaya heves etmeseydim bu kadar takılmazdım belki bu konuya :)

DSC_0341-01 DSC_0338-01 DSC_0334-01 DSC_0336-01 DSC_0335-01 DSC_0337-01 DSC_0342-01-01-01 DSC_0340-01-01

Eline sağlık Şerif. Güzel bir model olmuş. Eski kalıp kitler adamı zorluyor.

Kanopi de biraz sıkıntı gördüm. Önünde ufak bir kurık var :( can sıkmıştır. Sanki birazda buğulanma gördüm. Emin değilim. Ayna da biraz yampiri yapışmış :) sonradan kaydı değil mi o :D Benimde başıma geliyor habire :D 

9 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık Şerif. Güzel bir model olmuş. Eski kalıp kitler adamı zorluyor.

Kanopi de biraz sıkıntı gördüm. Önünde ufak bir kurık var :( can sıkmıştır. Sanki birazda buğulanma gördüm. Emin değilim. Ayna da biraz yampiri yapışmış :) sonradan kaydı değil mi o :D Benimde başıma geliyor habire :D 

teşekkür ederim abi. sırf şu şeffaf parçalardan dolayı hava araçlarından korkar, stres olur oldum. öndeki ufak kırık ağaçtan ayırırken oldu. yani ayırmasına ayırdım da temizlerken oldu diyelim. aslında verniğe bu sefer dikkat ettim buğu yapmasın diye ama, verniğe gerek kalmadan kendim kirlettim kanopiyi ondan buğulu görünüyor sanırım. :(

ayna da aynen dediğin gibi oldu abi. ilk yapıştırdığımda iyiydi ama ben farkettiğimde çoktan yampiri yampiri kaynamıştı. ne ara yamulttum haberim bile yok :blink: