Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Mutlu Toker

1/58 | Obi Wan's Jedi Starfighter | Revell | Mutlu Toker

Recommended Posts

Bi çılgınlık yaptım, maket yapmaya başladım :P. Kit malum olduğu üzere şu ;

81G1V5kEzLL._AC_SL1500_.jpg

Ufak tefek birleştirmelerden sonra geldiğimiz durum budur, macun bazı yerlerde tutmadı ama bu da böyle olsun şeklinde devam ettim.

Obi Wan amca,

IMG_20220113_233447_1

Böyleydi, ama sonradan karar değişti

IMG_20220113_233357

Ve bu hale geldi;

IMG_20220115_155821 IMG_20220115_155807

Her zamanki gibi ağır ilerleme devam ediyor. Üşenmezsem bu hafta sonu ana katı atarım herhalde.

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

kolay gelsin Mutlu, Güç seninle olsun :D 

Evet bu zamanda maket yapmak tam bir çılgınlık doğrusu :D Boya bile 35-45 kayme olmuş 

Küçük stoktan (10 adetlik) onlar da bitince ne yaparız bilemiyorum. Boyayı felan 22. elden bi miktar alım yapabildim, ama bundan sonrası karanlık.

4 saat önce, baki temel yazdı:

Ellerine sağlık mutlu obi van değil o kim abi gibi olmuş figür:lol:. Uzun aradan sonra eller alışkanlığını kaybetmiş.şu jet bike ne oldu gözüm;)

Abi printer da ciddi sıkıntılar var parça bekliyorum aliden gelince hallederük. Figür ilen uğraşamıyorum Obi Kim Kenobi olsa da olur yani. Zaten ellerde aşırı titreme var.

Ellerinize sağlık sayın Mutlu ışın kılıçlı lordum :lol: heeeç anlamadığım bir alan,her dala konan Baky abeyin beğenmemiş ise,iki nokta alt üste,diyagonal bir paralelden az bi çimdik,içler dışların kere köküsü B)o zaman benimde beğenmeme kontenjanım var demek oluyor,ama Baky hipnoz fılfılına inat ben bitince beğeneceğim :lol:

22 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Ellerinize sağlık sayın Mutlu ışın kılıçlı lordum :lol: heeeç anlamadığım bir alan,her dala konan Baky abeyin beğenmemiş ise,iki nokta alt üste,diyagonal bir paralelden az bi çimdik,içler dışların kere köküsü B)o zaman benimde beğenmeme kontenjanım var demek oluyor,ama Baky hipnoz fılfılına inat ben bitince beğeneceğim :lol:

Tişikkirlir sipirmin :P. Artık arada sizler kadar olmasa da, azdan az çokdan çok bişiler yapmak lazım, ömür bitiyor keza.

1 saat önce, ismet güralp yazdı:

Kolay gelsin. Güzel bir kitmiş. Ana renk koyu geldi. Ya da ışıktan öyle görünüyor. İleriki aşamalar rengi daha da kapatabilir. 

İsmet hocam revell kılavuzunda bir ton koyusunu vermişti, ben tamiya bir ton açık renk kullandım ama, beyaz olarak yapanlar da var. Renk konusunda tam karar veremedim. O sebeple, belki de renk olarak tamamen what if bir sonuç da çıkabilir :) .