Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Yusuf Can Kılavuz

Uçak Yolculuğu Ve Maket Malzemeleri

Recommended Posts

Merhabalar.Bu ayın on beşinde Pegasusla uçak yolculuğu yapacağım.Memlekette 40 gün kalacağımdan yanıma airbrush,kompresör ve boyaları da almayı düşünüyorum.Daha önce bu malzemelerle uçak yolculuğu yapan var mı. Bir problem çıktı mı.Kompresörü kutusuna koyup zarar görmesin diye etrafını kıyafetlerle sarmayı,yanına da boyaları koyup uçak bagajına vermeyi düşünüyorum.Güvenlik kompresör için deposu patlar,boyalar içinde yanınıcı madde diye almamazlık yapar mı.Daha önce denemek amaçlı 2 3 tane boya geçirmiştim.Sasyısı az olduğundan  fark etmedikler mi yoksa sıkıntı olmuyor mu bilemiyorum. Bi 15 20 tane boya götüreceğim.

20220108_195903

Screenshot_20220109-144630_Drive

Koyduğunuz yazıyı okudum. Açıkca yazmış, boya, tiner vb uçağa alınmaz diye. 15, 20 tane boya x-ray cihazında dikkat çeker.  Gidişte veya dönüşte boyaları fark edip çıkartırabilirler.  Boyanın tanesi 50TL olduğuna göre o kadar boyayı kaybetmeye değer mi?

Maket bıcağı, yan keski vb... kabine almazlar ama valinizi bagaja verirseniz sorun olmaz. 40 gün uzun bir süre değil. Bence sadece montaj yapın.

On 09.01.2022 at 15:54, Bulut Solmaz yazdı:

Maket bıçağı götürme... Öbürlerine problem çıkartıp çıkartmayacakları adamların o günkü keyfine kalmış biraz. Normalde Komprasörü boşatsan yeter. Boyalarıda her ihtimale karşı akrilik seç. Umarım Etiketlerindeki yanıcı ibaresi yüzünden sıkıntı çıkartmazlar.

Teşekkür ederim

On 09.01.2022 at 16:55, Koray Fenman yazdı:

Koyduğunuz yazıyı okudum. Açıkca yazmış, boya, tiner vb uçağa alınmaz diye. 15, 20 tane boya x-ray cihazında dikkat çeker.  Gidişte veya dönüşte boyaları fark edip çıkartırabilirler.  Boyanın tanesi 50TL olduğuna göre o kadar boyayı kaybetmeye değer mi?

Maket bıcağı, yan keski vb... kabine almazlar ama valinizi bagaja verirseniz sorun olmaz. 40 gün uzun bir süre değil. Bence sadece montaj yapın.

Öyle yapacak gibiyim mecburen

Sevgili Yusuf 40 gün az bir zaman değil. Uçak yolculuğunda saydığın malzemelerin bir çoğu için problem çıkar. Kompresör konusunda bile sorun yaşayabilirsin. Memleket neresi bilmiyorum ama ben olsam memleketteki adresime kargo yapıp gönderirdim. Bir diğer yol ise şehirlerarası otobüslerin bagajları olabilir.

17 saat önce, Cem Doğut yazdı:

Maket bıçağını ilk güvenlik kontrolünde alırlar, bagaja verme şansınız bile olmaz. Boyaları (sayı itibariyle) da yanıcı madde kabul edecekleri için uçağa almazlar.

Çok teşekkür ederim 

14 saat önce, Can SARICAN yazdı:

Sevgili Yusuf 40 gün az bir zaman değil. Uçak yolculuğunda saydığın malzemelerin bir çoğu için problem çıkar. Kompresör konusunda bile sorun yaşayabilirsin. Memleket neresi bilmiyorum ama ben olsam memleketteki adresime kargo yapıp gönderirdim. Bir diğer yol ise şehirlerarası otobüslerin bagajları olabilir.

Aynen dün kargoya verdim. Ankara-Aydın arası