Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Kenan Turhan

1/48 | A-A6 Intruder|HOBBYBOSS| Kenan Turhan

Recommended Posts

44 dakika önce, Ümit BİLGİ yazdı:

Krem tüpüsüne,resin koltuğuna iniş takımları detaylarına(tabiiki esprilere de:D:D:D)hayran oldum Komutanım.Mükemmel ilerliyor valla.B)

Bu kadar gazlama ümidim  zaten biraz etine dolgun:Pbirde egodan şişerse:mellow:;):o yürürmü yuvarlanırmı sen düşün

13 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Büyük bir zevkle takip ediyorum komutanım. 

Erenciğim çok sağ ol,vallah bende keyifle yapıyorum ağır ağır :rolleyes:;)

10 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

minion-surprise.gif

Bir adamın yaptığı işe bak birde benimkilere

hungry-child.gif    

Seni de gizli güşlerin vaaaa ben bilmesemde bilen billiy :lol:;)

9 saat önce, Ümit BİLGİ yazdı:

Krem tüpüsüne,resin koltuğuna iniş takımları detaylarına(tabiiki esprilere de:D:D:D)hayran oldum Komutanım.Mükemmel ilerliyor valla.B)

Ümitciğim çok sağ ol iki gözüm,az pırasa sapı baky rahat verse bak neler yapacağım ama herif,fabrika önündeki grev kırıcı zırtapozlar gibi,bi halt yapmaz bi şey beğenmez elimde bir avuç çekirdek kapı önüne yaslanıp,çitliyor bir de kabuğunu karşı kaldırıma kadar sömkürüyor :lol:

6 saat önce, Alper Aktaş yazdı:

Ders niteliğinde yine :)

Çok sağ ol Alper :) dersi baky beye veriyorum ama pek bi tembel kafasına girmiyor bilgiler,kulak memesi hizasında kalıyor :lol::ph34r:

8 saat önce, baki temel yazdı:

Bu kadar gazlama ümidim  zaten biraz etine dolgun:Pbirde egodan şişerse:mellow:;):o yürürmü yuvarlanırmı sen düşün

hadi ordan kıskanç böcüğü seni B) burdan ben değil de,sen şişim şişim şişmissin gibi geldi :P yanık egzoza dil değdiren insan :lol:

13 saat önce, Levent Burak Kara yazdı:

Harika olmuş yine. Her fotografta inanılmaz emek hissediliyor. Nasıl yapiyorsunuz boyle titizlikle, bravo. Arada bir - iki video yapip paylaşsanız (mesela kabloyu nasıl düzgün egip bukup yüzey detaylarına sıfır oturtuyorsunuz) sahane olur. 

Levent hocam çok sağ ol,video işi biraz daha uğraştırıcı,hiç denemedim desem yeridir:D resim daha kolay çek,kopyala,yapıştır:)imalatını yaptığım detayların standart bir tekniği inanın yok,herkesin elinin altında bulunan tel,cımbız,krem tüpü,maket bıçağı ve bolca sabır:lol: kimi zaman 3,5 mm uzunluğundaki bir teli,altı yedi defa kesip kıvırıyorum yerine olana kadar:D;)

7 saat önce, ozgur kaya yazdı:

Uçağın orijinalini bu kadar detaylı yapmıyorlardır sanırım . Elinize sağlık.  ( İniş takımlarını sipariş edebiliyor muyuz :))  

Çok sağ ol Özgür hocam,maalesef siparişler benim tarafımdan fena dolduruldu :lol: anca bana kadar var :lol:;)

Tamamdir. O zaman şöyle sorayım. Uzun bir tel parcasina sekil verip yapistirirken genel adimlariniz nasıl oluyor? En son bastiginiz 3 resim ideal bu sorum icin. Mesela telin bir ucunu once inis takımına japonla sabitleyip sonra yavaş yavaş plastiğin boyunca mi ilerliyorsunuz (egim bukum islemleri)? Yoksa butun sekli dry fitle yapistirmadan once mi veriyorsunuz? Ben denedim iki yöntemi de bir kaç kez ama cok zor geldi. bir de kullandiginiz tel kursun mu yoksa baska bir metal mi? 

1 saat önce, Levent Burak Kara yazdı:

Tamamdir. O zaman şöyle sorayım. Uzun bir tel parcasina sekil verip yapistirirken genel adimlariniz nasıl oluyor? En son bastiginiz 3 resim ideal bu sorum icin. Mesela telin bir ucunu once inis takımına japonla sabitleyip sonra yavaş yavaş plastiğin boyunca mi ilerliyorsunuz (egim bukum islemleri)? Yoksa butun sekli dry fitle yapistirmadan once mi veriyorsunuz? Ben denedim iki yöntemi de bir kaç kez ama cok zor geldi. bir de kullandiginiz tel kursun mu yoksa baska bir metal mi? 

Levent hocam kullandığım teller orta sert dış yüzeyi kromajlı bakır çoklu kablo,içinden bir tane çekip kullanıyorum.İniş takımı sağ ve sol duvarında ise 0,35 mm kalınlığında lehim teli kullandım.Son resimdeki imalat sırası;öncelikle kullanacağım kadar uzunlukta kesip,başlangıç ve bitiş kısımlarını japon ile tutturup serbest kıvrımlarla yerleştirmek ve bir kaç yerden yapıştırmak,bir üst resimlerdeki imalat ise;dışarıda uygun kavisleri verip japonla tutturmak.İki imalat şeklide bir hayli vakit alıyor.

3 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Maşallah diyeyim nazarım değmesin.. Süpeeer ve hüppeeer 

Nasıl bir iniş takımı bu ya. Adam inmeye kıyamaz. Sen şimdi bunlara nasıl kıyıpta boyayacaksın komutanım. 

Bulut hocam çok sağ ol,Zencefilli Baky beğ gördü dip kısmının azı benim tezgahta düştü :Pvallah önce siyah astar ardından,acımadan sıkılmadan verecem interiyorbeyazı :lol: