Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Kenan Turhan

1/48 | A-A6 Intruder|HOBBYBOSS| Kenan Turhan

Recommended Posts

Uzun soluklu,ağır ağır,aşırı hızlanmadan ,ara ara tezgahta vakit geçirmek için imalatına başladığım kit.Kokpit ile başlandı,kokpit arka kısmında bulunan oldukça boş beleş duran yere, az kablo,tel kullanılarak canlılık kazandırıldı.Kit içinden çıkan fırlatma koltukları yerine Aires amcanın kalıplarından kopyaladığım kendi dökümüm olan reçine koltukları kullanacağım.Kokpit havuzunun arka kısımlarına da bir kaç ref.lere uygun plastik levhalardan parçalar yapıldı.Koltuklar bu yapılanları kapatsa da ben yine de yaptım.Gözüme bir hayli takoz gibi gelen kitin verdiği pedalları,iptal edip krem tüpü yardımı ile yenilerini yaptım,sağ olasın var olasın krem tüpüm :D tüm imalatın ardından astar ve boyama ile kokpit bitirildi.( Glare XF-1,kokpit içi ve arka kısımlar H308)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

2 dakika önce, Eren Erdogan yazdı:

Komutanım eline gözüne sağlık harika paylaşımlar.

Reçine sandalyeler mükemmel olmuş, enstrümani detayları da bir o kadar güzel. Ama kablolar beni benden aldı, 

Eren çok sağ ol,kutudan çıktığı gibi bir kit sanırım hiç yapmadım :P mutlaka bir iki tel,iki plastik bir tutam krem tüpü,oda olmadı iki panel bir perçin açmışımdır :D;)

1 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Eren çok sağ ol,kutudan çıktığı gibi bir kit sanırım hiç yapmadım :P mutlaka bir iki tel,iki plastik bir tutam krem tüpü,oda olmadı iki panel bir perçin açmışımdır :D;)

Ne yalan söyleyeyim bende senin elinden öyle sade bir kit hiç beklemiyorum komutanım.  Mutlaka öğrenecek kafamın bir köşesinde yer alacak detaylar buluyorum. Ama o Kutsal krem tüpüne buradan saygılarımı iletmeden geçmek istemiyorum :D Sayende krem tüplerini atamaz oldum :D 

OOoooo Kenan ustam Eduard'a paraları saçmışsın... :D 

Yok elle yapılmış olamaz onlar. Ya eduard'dır yada quinta filan olmalı.... Yok yok hayır inanmirem elle yapılmamıştır. Tamam ben beceriksizim, düz çizgi çizemiyorum ama insan oğlunun da bir sınırı olmalı yahu... :D 

10 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Ne yalan söyleyeyim bende senin elinden öyle sade bir kit hiç beklemiyorum komutanım.  Mutlaka öğrenecek kafamın bir köşesinde yer alacak detaylar buluyorum. Ama o Kutsal krem tüpüne buradan saygılarımı iletmeden geçmek istemiyorum :D Sayende krem tüplerini atamaz oldum :D 

Erenciğim,elden geldiği kadar yaptıklarımı fotoroman ayarında paylaşıyorum,az katkım olduysa sevinirim,:Patma o tüpleri yeri gelir boşu bile bir kite merhem olur :D

4 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Yok elle yapılmış olamaz onlar. Ya eduard'dır yada quinta filan olmalı.... Yok yok hayır inanmirem elle yapılmamıştır. Tamam ben beceriksizim, düz çizgi çizemiyorum ama insan oğlunun da bir sınırı olmalı yahu... :D 

Yok ağam vallah billah bir metelik vermemişim çekozlavaklara,spanyollara :P hapisi el emağı,baky göz nuru :lol:

İsmet Güralp kaybolmuştur. Hükümsüzdür. 

İlk iki resimde koltuğumda şöyle bir doğrulduktan sonra sona doğru gördüklerimle kendimi kaybettim.

Komutanım nasılsın iyi misin? Hep çıtayı yükseltiyon da bu kadar olmaz. Acı biraz. 😂😂😂

Bak @baki temel Baky abeme serum bağladık, fenalık geçirdi. Yorum bile yapamiyür😂😂😂😂

15 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Yaa sen bi dur durduğun yerde. Nonscale ehtiyar. Bu konuyu görünce elindeki modeli nereye sakladın göremiyoz😂😂😂😂 ha ha ha ve de a ha ha

Bir saat önce, ismet güralp yazdı:

İsmet Güralp kaybolmuştur. Hükümsüzdür. 

İlk iki resimde koltuğumda şöyle bir doğrulduktan sonra sona doğru gördüklerimle kendimi kaybettim.

Komutanım nasılsın iyi misin? Hep çıtayı yükseltiyon da bu kadar olmaz. Acı biraz. 😂😂😂

Bak @baki temel Baky abeme serum bağladık, fenalık geçirdi. Yorum bile yapamiyür😂😂😂😂

İsmetciğim kardeşciğim,çok mersı cınım,alt yazılı değil orcinal seslendirmeli dizi kibin geldi desene :P sen boş ver fareli köyün zurnacısı Baky şifmasteri,o şimdi hasetinden yarım yarım yarılıp,cam kibin çatlıyor,çadırımın üstüne de löööönk diye damlıyordur,sızdırmaz kapaklı tapırver Baky :lol:;)

22 saat önce, ismet güralp yazdı:

Yaa sen bi dur durduğun yerde. Nonscale ehtiyar. Bu konuyu görünce elindeki modeli nereye sakladın göremiyoz😂😂😂😂 ha ha ha ve de a ha ha

Valla sakladım ne yalan söyleyeyim. Kanadın ucundaki bir parça nasıl becerdimse kopmuş. Onu yeniden yaptım. Şimdi komutanın yaptığı bunca işi görünce lan ben kumda oynuyorum dedim, Sakladım. 

Şimdi seninkinin yanında ben ne yapsam güzel görüneceği için seni bekliyorum :D 

Ülen bu ne tantana kenan komutanım dünya iklim krizinimi çözdü de bizim habarımız yohtur:oYoğusam marsa gidecek türk astrnot olarak mı seçilmiş(gitsede fena olmaz yani):P.Heç biri değil eeeeeeeeeeeeee mevzu ne hobi patron markasının mikemmel kalıplayıp her bir ayrıntısını düşündüğü kokpiti çooooooooook güzel boyamış(gerçi o ihtiyar hangi gözlerle boyadı o da mechul).Koltuk arkasınada güzel detaylar eklemiş(referasnlara uygunmu acaba:().

Velhasılı kelam sözün özü ben son krem tüpü bükücüyüm detaylara çok pis okur üflerim diyen zatı muhterem bunları zaten yapmalı 

Vakit var kademeli kıdemli emekli başçavuş yeteneğide var allah için(sezarın hakkı sezara)kafa zehir.Un var şeker var tüp te var helvayıda pişiriversin artık;):P:lol:

Komutan az latife ettik sürçü lisan ettikse afola.Ellerine emeğine gözünün ferine sağlık.

5 saat önce, baki temel yazdı:

Ülen bu ne tantana kenan komutanım dünya iklim krizinimi çözdü de bizim habarımız yohtur:oYoğusam marsa gidecek türk astrnot olarak mı seçilmiş(gitsede fena olmaz yani):P.Heç biri değil eeeeeeeeeeeeee mevzu ne hobi patron markasının mikemmel kalıplayıp her bir ayrıntısını düşündüğü kokpiti çooooooooook güzel boyamış(gerçi o ihtiyar hangi gözlerle boyadı o da mechul).Koltuk arkasınada güzel detaylar eklemiş(referasnlara uygunmu acaba:().

Velhasılı kelam sözün özü ben son krem tüpü bükücüyüm detaylara çok pis okur üflerim diyen zatı muhterem bunları zaten yapmalı 

Vakit var kademeli kıdemli emekli başçavuş yeteneğide var allah için(sezarın hakkı sezara)kafa zehir.Un var şeker var tüp te var helvayıda pişiriversin artık;):P:lol:

Komutan az latife ettik sürçü lisan ettikse afola.Ellerine emeğine gözünün ferine sağlık.

Çoğ tişikkir ederim baldan tatlı,az kekremsi ,biraz şekerlenmiş az kaşarlanmış,üstü pişmiş altı çig kalmış,tecahül-i arif haşmetmaap Baky tripodum,dostum :lol: ula bi kerede olmuş de,gübre atma ne olur,çalış senin de olur :rolleyes: kelimelerin mızrak,kipriklerin ok olmuş :P bana batma da az ötede dur peksimeti susuz kemiren adam :ph34r:

3 saat önce, baki temel yazdı:

Bu sefer gübre değil güller yasemenler bilimum güzel çiçekleri boca ediyorum başından aşağı.çok güzel bir işçilik olmuş :wub:

Bu kadar gül ve peçeteyi başıma boca ettiğine göre sen bana içinden kesin pavyon şarkıcısı muamelesi ediyorsundur kesin :lol:;)

3 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Harika görünüyor komutanım. İşçilikler mükemmel eline gözüne sağlık. Hidrolik borularının detaylarına bittim. 

Eren çok sağ ol,küçük detaylar büyük vakitler alıyor ama sonuç gerçeğe daha yakın oluyor ;):)